محبوبیت FaceApp نگرانی های مربوط به حریم شخصی را برانگیخته است ، اما چه زمانی یاد خواهیم گرفت؟

آرم FaceApp با شاخ.

به احتمال زیاد به لطف برنامه عکس ویروسی FaceApp ، به تازگی عکس های دوستان و سالهای خانواده را در آینده پیدا کرده اید..

این اپلیکیشن که برای اولین بار در سال 2017 به نمایش درآمده است ، به دلیل محبوبیت #FaceAppchallenge ، که توسط مشهورها بارگذاری شده است و بارگذاری نمایشنامه ای از آنچه در آینده ممکن است به نظر برسد ، مجدداً مرتب شده است..

این پست را در اینستاگرام مشاهده کنید

وقتی به سال 3000 سفر می کنید.

پستی که توسط Jonas Brothers (jonasbrothers) در تاریخ 16 ژوئیه 2019 در 2:38 بعدازظهر PDT به اشتراک گذاشته شده است

اما علیرغم ماهیت به ظاهر بی ضرر روند رسانه های اجتماعی ، نگرانی های مربوط به حریم شخصی پس از توئیتی (اکنون حذف شده است) توسط محقق امنیتی جوشوا نوزی به دست آمد..

Joshua Nozzi حذف شده Tweet درباره Faceapp.

جوشوا از آنجایی که عذرخواهی انواع مختلفی منتشر کرده است ، می گوید “اشتباه کرد که این اتهام را بدون آزمایش کردن در ابتدا ارسال کنید.” اما تعداد زیادی از نشریات در این توییت جمع شدند ، با یک صدای بلند اعلام کرد که “روسها همه عکسهای قدیمی شما را دارند

این موضوع اکنون در بالاترین مقامات دولت آمریكا مورد توجه قرار گرفته است ، زیرا رهبر اقلیت سنا ، چاك شومر ، درخواست رسمی به FBI برای انجام تحقیقات امنیت ملی در FaceApp داد..

آیا هیاهوی حریم شخصی FaceApp واقعی است?

تیم اصلی FaceApp ، از جمله مدیرعامل و توسعه دهندگان آن ، خارج از سن پترزبورگ فعالیت می کنند ، که (بدیهی است) کمک نمی کند و مهمترین مشاجره برای اکثر صداهای مخالف است.

شرایط استفاده برنامه برای رفع نگرانی ها بسیار اندک است. اگر در FaceApp بارگیری و ثبت نام کنید ، به شرکت اعطا می کنید “مجوز دائمی ، غیرقابل انکار ، غیرقابل انکار ، غیرقابل حق امتیاز ، در سراسر جهان ، کاملاً پولی و قابل انتقال با مجوز فرعی برای استفاده ، تولید مثل ، اصلاح ، اقتباس ، انتشار ، ترجمه ، ایجاد مشتقات این نسخهها کار را از ، توزیع ، اجرای عمومی و نمایش محتوای کاربر و هر نام ، نام کاربری یا شباهت ارائه شده در رابطه با محتوای کاربر خود در کلیه قالبها و کانالهای رسانه ای که اکنون شناخته شده یا بعداً توسعه یافته اند ، بدون جبران خسارت برای شما. “

و خط مشی رازداری آن یک قدم فراتر می گذارد: “با ثبت نام و استفاده از این سرویس ، شما می توانید انتقال اطلاعات به ایالات متحده یا هر کشور دیگری را که FaceApp ، شرکت های وابسته یا ارائه دهندگان خدمات از آن استفاده می کنند ، رضایت دهید.”

TL؛ DR: FaceApp صاحب تمام مطالب شما است

پس از بارگذاری ، FaceApp مالکیت دارد و می تواند تمام مطالب شما را به سرورهایی در کشورهایی که حضور فیزیکی دارند منتقل کند (بخوانید: روسیه). علاوه بر این ، مجبور است هر کاری را که دوست دارد انجام دهد ، از جمله تغییر ، توزیع یا نمایش عمومی آن.

اگر از این امر ناراضی هستید ، غیر از حذف برنامه و هرگز استفاده مجدد از آن نمی توانید انجام دهید. بخشی از توافقنامه خدمات از حق شما برای شکایت شرکت در دادگاه منصرف می شود.

بله ، شرایط و پیامدهای حریم خصوصی بسیار زیاد است. اما آیا این شرکت واقعاً یک مأموریت برای حمله به زندگی روسیه میلیون ها آمریکایی است?

محققان امنیتی الیوت اندرسون و ویل استراپاچ گفتند ، کاملاً کاملاً مناسب نیست. آنها اظهار داشتند “هیچ مدرکی” وجود ندارد که FaceApp رول دوربین کاملی از کاربران را روی سرورهای از راه دور بارگذاری کند. الیوت در گفتگو با NBC News افزود: “به طور کلی ، این برنامه داده های زیادی را از کاربر نمی پرسد.”

در بیانیه ای به TechCrunch ، مدیرعامل FaceApp یاروسلاو گونچاروف مستقیماً به جنجال و اتهامات حمله به حریم خصوصی پرداخت.

وی با بیان اینکه “ما داده های کاربر را با شخص ثالث فروخته نمی کنیم یا به اشتراک نمی گذاریم” ، افزود: “کلیه ویژگی های FaceApp بدون ورود به سیستم در دسترس هستند و شما فقط می توانید از صفحه تنظیمات وارد شوید. در نتیجه ، 99٪ از کاربران وارد سیستم نمی شوند. بنابراین ، ما به اطلاعاتی که می تواند شخص را شناسایی کند ، دسترسی نداریم. “

زیرساخت ابری برنامه نیز در داخل روسیه قرار ندارد ، با این شركت که از ترکیبی از خدمات وب آمازون و Google Cloud استفاده می کند تا فناوری ویرایش AI خود را در زیر حفظ کند.

بنابراین ، در حالی که سلفی های بی دست و پا شما ممکن است جزئی از یک پایگاه داده عظیم تحت نظارت KGB نباشد ، جنجال FaceApp نگرانی های احتمالی مربوط به حفظ حریم خصوصی را در آغوش همه فن آوری همه ما نشان می دهد.

اما در مورد حریم شخصی من چه؟?

واقعیت تأسف آور این است که ما به اندازه کافی نمی توانیم شرکت های فناوری را برای داده های درخواست شده پاسخگو باشیم.

چند وقت است که با عجله تمام مجوزهای برنامه ارائه شده را با عجله قبول کرده اید تا با آخرین فیلتر گربه ، عکس سلفی خود را ویرایش کنید؟ شما به احتمال زیاد رضایت صریح این برنامه را برای نظارت و جمع آوری اطلاعات بیشتر از آنچه کاملاً ضروری است ، می دهید.

در واقع ، هیچ تفاوتی بین شرایط خدمات FaceApp و فیس بوک وجود ندارد ، که همچنین این شرکت را به یک مجوز “غیر انحصاری ، قابل انتقال ، غیر مجاز ، بدون حق امتیاز و حق امتیاز در سراسر جهان برای میزبانی ، استفاده ، توزیع ، تغییر ، اجرای ، کپی کردن ، اجرای عمومی یا نمایش ، ترجمه و ایجاد آثار مشتق از محتوای شما. “

فراموش نکنیم که واقعیت رسوایی کمبریج Analytica یک برنامه مسابقه به ظاهر بی گناه به نام “thisisyourdigitallife” بود. خیلی ها خیلی سریع همه موافقت نامه های کاربر نهایی را قبول کردند و فکر کردند که چه چیزی ممکن است شامل شود. در این فرایند ، توسعه دهندگان بی پروا به داده های شخصی 87 میلیون نفر دسترسی پیدا کردند.

شکی نیست که شرکت های فناوری می توانند کارهای بیشتری برای کمک به کاربران انجام دهند تا درک کنند که چه چیزی خود را وارد می کنند. اما چه انگیزه ای برای انجام این کارها وجود دارد که کل مدل به یک چارچوب بسیار تهاجمی از نقاط داده برای هدف گذاری دقیق تبلیغات متکی باشد?

مطمئناً ، هر چند وقت یک بار رسوایی رخ می دهد که پیام های گچ بری را در همان سیستم عامل هایی که از آنها متنفر هستند فوران می کند و خشمگین می کند. اما چرخه خبر نیز ادامه می یابد و ما نیز همین کار را می کنیم. صورتحسابهایی برای پرداخت و مشاغل برای بازگشت به آنجا وجود دارد. حریم خصوصی ما می تواند یک روز دیگر صبر کند.

محبوبیت FaceApp نگرانی های مربوط به حریم شخصی را برانگیخته است ، اما چه زمانی یاد خواهیم گرفت؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.