چه کسی می تواند داده های شما را هنگام بازدید از سایت HTTP رمزگذاری نشده مشاهده کند؟

[ware_item id=33][/ware_item]

برای مرور ایمن تر در وب سایت های HTTP از یک VPN استفاده کنید.


وب سایتهایی که از HTTPS استفاده می کنند (توسط قفل سبز در نوار مرورگر نشان داده شده است) کلیه داده ها را بین مرورگر و سرور وب سایت خود رمزگذاری می کنند. هیچ کس از بین نمی تواند محتوای اتصال را ببیند و شما را از حملات در وسط در امان نگه دارد.

مرور سایتهایی که از HTTPS استفاده نمی کنند

سایتی که رمزگذاری اولیه HTTPS را ارائه نمی دهد ، داده های شما را در معرض انواع بازیگران قرار می دهد. استفاده از VPN می تواند در مقابل بدترین موارد از شما محافظت کند.

چه کسی می تواند داده های HTTP شما را هنگام استفاده از VPN مشاهده نکند?

  • روتر / اپراتور Wi-Fi
  • ISP شما
  • بازیگران بین ISP و ISP سرور شما
  • ISP سرور

اجتناب از تعلیق در سوئیچ های بین المللی اینترنت و کابل های فیبر عمیق غیرممکن است. آژانسهای اطلاعاتی ایالت های بزرگ ، و همچنین دولتهایی که داده ها از آن عبور می کنند ، می توانند محتوای غیر رمزنگاری شده را ببینند و برداشت کنند.

اگر با VPN ارتباط برقرار کنید ، استراق سمع در هنگام شناسایی شما و محل زندگی شما ، مشکل تر خواهد شد. با این حال ، اطلاعات درون داده های منتقل شده (مانند آدرس ایمیل ، نام ها یا اطلاعات مربوط به رایانه شما) هنوز می توانند شما را شناسایی کنند.

روتر / Wi-Fi روتر / اپراتورها می توانند تقریباً تمام کارهایی را که آنلاین انجام می دهید ، مشاهده کنند

اپراتور یک شبکه محلی قادر است هر سایتی را که بازدید می کنید ، مشاهده کند و هر کلیک را که انجام داده اید یا فرم های پر شده را دنبال کنید. علاوه بر این ، محتوای ارتباطات ایجاد شده از طریق درخواست HTTP نیز قابل مشاهده است.

اپراتورهای شبکه محلی همچنین می توانند کد مخرب را به هر سایتی که بازدید می کنید ، تزریق کنند یا هر نرم افزاری را که بارگیری می کنید با خودشان جایگزین کنند.

غالباً ، تزریق های مخرب اشکال بی گناهی ، مانند تبلیغات را دارند ، که روترها در سایتهایی که بازدید می کنید قرار می گیرد. انواع بدافزارهای هوشمند ، تبلیغات موجود را جایگزین تبلیغات خود می کنند و صاحبان سایت را از درآمد تبلیغات محروم می کنند.

تعویض آگهی ها معمولاً به دلیل شرارت در طرف نهاد ارائه دهنده اینترنت نیست. به طور معمول ، روتر به بدافزارها آلوده شده و بدون اطلاع از صاحب سیستم ، آن را در سایر دستگاه های موجود در شبکه پخش می کند.

علاوه بر این ، اگر Wi-Fi با استاندارد رمزگذاری مدرن (ترجیحا WPA2) تنظیم نشده است ، سایر اطرافیان نیز می توانند داده های اینترنت شما را بخوانند و رهگیری کنند..

استفاده از VPN برای اتصالات امن تر HTTP

اتصال به یک سرویس VPN قابل اعتماد ، با ایجاد یک تونل رمزگذاری شده بین دستگاه و سرویس VPN ، تمامی این تهدیدات را از طریق روتر Wi-Fi از بین می برد. هیچ کس از جمله همسایه شما یا اپراتور Wi-Fi قادر به رهگیری یا خواندن اطلاعات نیست.

هرگونه نگرانی مبنی بر هک شدن روتر نیز می تواند با خیال راحت نادیده گرفته شود. VPN تضمین می کند که روتر نمی تواند در قطع ارتباط شما با اتصال شما اختلال ایجاد کند.

انتخاب یک VPN که به آن اعتماد دارید مهم است

درست است که یک سرویس VPN در موقعیتی قرار دارد که بتواند داده های شما را بخواند و رهگیری کند. خوشبختانه ، پیدا کردن یک سرویس مناسب با سرورهای VPN ایمن که ثبت اطلاعات نمی کنند ، آسانتر از پیدا کردن Wi-Fi عمومی با یک مدیر سیستم صالح است.

عضویت در یک VPN قابل اعتماد شما را در هر مکانی که به اینترنت متصل هستید محافظت می کند. نیازی به قدم زدن طولانی نیست تا بتوانید ارتباطی پیدا کنید که به آن اعتماد کنید. فقط از هرجایی به VPN وصل شوید.

چه کسی می تواند داده های شما را هنگام بازدید از سایت HTTP رمزگذاری نشده مشاهده کند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.