چکرهای IP چگونه کار می کنند و چرا بعضی اوقات اشتباه می کنند

[ware_item id=33][/ware_item]

آدرس IP خود را مشاهده کنید


آدرس IP شما این امکان را برای وب سایت ها فراهم می کند که مکان شما را ببینند. اما حقیقت این است که ، GeoIP (مکان IP) هوشمندانه نیست.

همه ما فیلم هایی را مشاهده کرده ایم که یک نبوغ فنی در چند دستور arcane و موفق به بازیابی آدرس خانه بد (یا خوب) پسر ، معمولاً با یک نسخه کامل رنگی از گواهینامه راننده خود برای بوت شدن.

فیلم ها و تلویزیون ، به طرز چشمگیری ، خطوط را هنگامی که صحبت از فناوری می شود ، محو می کند. یک صحنه ممکن است یک وب سایت را چک کند که هکر یک مکان دقیق یک هدف را بشناسد. اما ، خوشبختانه ، در دنیای واقعی اینگونه عمل نمی کند.

آدرس IP چیست?

یک آدرس IP مانند آدرس خانه شما کار می کند و این امکان را به رایانه های دیگر می دهد تا با رایانه شما صحبت کنند. اگر یک کتاب را بصورت آنلاین سفارش می دهید ، باید آدرس آن را دریافت کنید. شما می توانید یک آدرس جایگزین ارائه دهید ، شاید یک صندوق PO باشد ، اما بدون آدرس ، کتاب را دریافت نمی کنید.

همین مورد در مورد اینترنت و آدرسهای IP نیز صدق می کند. یک VPN مکان شما را پنهان می کند ، اما کامپیوتر شما هنوز هم برای دریافت اطلاعات نیاز به یک آدرس دارد.

آیا جستجوگرهای IP آدرس من را دارند?

لیست های مالکیت IP به عنوان پایگاه داده "WHOIS" شناخته می شود. هنگامی که تکه های آدرس IP ("خالص") اختصاص داده می شود ، نام و آدرس فرد مسئول برای آنها در دسترس عموم قرار می گیرد.

تنها روشی که نام شما در یک پایگاه داده IP وجود دارد این است که اگر شما یک بلاک نت را ثبت کردید ، که نمی تواند ناآگاهانه اتفاق بیفتد.

در عوض ، آدرس IP شما تقریباً به ISP شما اشاره خواهد کرد. اگرچه این معمولاً به اندازه کافی دقیق است تا بتوانید در کدام کشور مستقر باشید ، اما شخصاً نمی تواند شما را شناسایی کند.

به گفته این موارد ، مواردی وجود داشته است كه دستور دادگاه به ISP ها را مجبور كرده است كه آدرس كاربران را تحویل دهند. دادستان ها ممکن است از GeoIP برای یافتن شما استفاده کنند ، اما برای گرفتن اطلاعات شخصی از یک ISP به یک احضار دادگاه احتیاج دارند..

چکرهای IP چقدر دقیق هستند?

GeoIP در درجه اول مبتنی بر بانکهای اطلاعاتی عمومی است که ممکن است دقیق یا به روز نباشد. به عنوان مثال ، امکان پذیر است که ISP شما آدرس IP خود را در یک کشور دیگر حفظ کند.

اگر تاکنون از یک وب سایت بازدید کرده اید و مطالب را با زبانی متفاوت مشاهده کرده اید ، احتمالاً آدرس IP سایت در کشور دیگری ثبت شده است.

آدرس های IP ثبت شده در سایر کشورها همچنین توضیح می دهند که چرا وب سایتهایی که از GeoIP برای مسدود یا محدود کردن دسترسی استفاده می کنند ، گاهی اوقات شکست می خورند و از دسترسی کاربران نادرست جلوگیری می کنند. این امکان وجود دارد که شما در یک مکان باشید ، اما یک بانک اطلاعاتی منسوخ شده شما را در جای دیگری قرار می دهد.

آیا آدرس IP من می تواند مرا به داده های دیگر وصل کند?

خدمات GeoIP اغلب توسط اشخاص ثالث اداره می شوند و ممکن است جزئیات شما را با تکنیکی بنام اثر انگشت متصل کنند. داده ها را می توان از تاریخچه جستجوی شما استخراج کرد و برای داشتن یک تصویر دقیق تر با IP خود ترکیب کرد. اما مگر اینکه آدرس و آی پی خود را بطور خاص تهیه کرده باشید ، هیچ راهی برای یک وب سایت وجود ندارد که دقیقاً بفهمد کجا هستید.

با این حال ، در بیشتر موارد ، GeoIP به اندازه کافی دقیق است. باور کنی یا نه؛ تعداد کمی از مردم به مختصات دقیق شما علاقه مند هستند. آنها فقط به مکان خشن شما اهمیت می دهند تا بتوانند شما را از طریق محتوا یا خدمات راهنما مورد هدف قرار دهند.

IP خود را مخفی کنید و از یک Checker IP معتبر استفاده کنید

GeoIP یک فناوری جالب و مفید است و به ما کمک می کند تا محتوای قابل اجرا را مشاهده کنیم ، اما همچنین می تواند نتایج نادرستی را ارائه دهد. گاهی اوقات در جایی ظاهر می شویم که نمی توانیم بسیار آزار دهنده شویم.

کارآمدترین روش برای پنهان کردن IP شما استفاده از سرویس VPN مانند ExpressVPN است. و اگر شما نیاز به استفاده از یک چک IP دارید ، حتماً از خدمتی استفاده کنید که به آن اعتماد کنید.

چکرهای IP چگونه کار می کنند و چرا بعضی اوقات اشتباه می کنند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.