NSA در مقابل سیا: چگونه می توانید خود را از هر دو محافظت کنید

NSA در مقابل سیا

در سال 2013 ، ادوارد اسنودن نشان داد که آژانس امنیت ملی (NSA) دارای یک دستگاه نظارت جهانی است که کلیه ارتباطات دیجیتال ما را پوشش می دهد.

سپس ، در سال 2017 ، Wikileaks اطلاعاتی را از داخل آژانس اطلاعاتی ایالات متحده “دیگر” ، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) منتشر کرد..

این نشت ها عملکرد آژانس های جاسوسی در غیر این صورت مهر و موم شده قدرتمندترین ملت جهان را افشا می کند.

ما آموخته ایم که NSA و سیا بسیار متفاوت هستند در روش های جاسوسی و هک هایشان.

NSA بیشتر متکی به رهگیری تعداد انبوهی از داده ها ، شکستن پروتکل های رمزگذاری و نفوذ به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور است..

سیا ، با این حال ، بر روی نقاط پایانی – دستگاههای سازنده و به جای آن – تمرکز دارد.

NSA در مقابل سیا: تفاوت تکنیکهای جاسوسی آنها چیست

در حالی که NSA ممکن است تلاش کند تا رمزنگاری همه پیامهای گپ جهان را رهگیری و شکسته کند ، CIA سعی دارد پیامها را مستقیماً از تلفن شما بازیابی کند.

به همین ترتیب ، NSA علاقه مند است بداند که همه اتومبیل ها در همه زمان ها قرار دارند ، در حالی که CIA فقط علاقه دارد هک خودرو شما را هک کند (و نحوه استفاده از آن برای ترور شما).

چگونه NSA همه را جاسوسی می کند

چگونه NSA سیاره را بررسی می کند

NSA هیچ نماینده ای در زمینه ندارد. کارمندان آنها تقریباً به طور انحصاری در مکانهای فیزیکی و مراکز داده NSA باقی مانده اند ، که مهمترین آنها Fort Meade در مریلند یا مرکز داده یوتا است..

در حالی که NSA مأمورین مستقر در گوش دادن به پاسگاه ها را در سرتاسر جهان ، متکی به کمک سایر آژانس ها یا شعبه های دولتی برای نفوذ جسمی به زیرساخت های اینترنت جهان و کابل های فرعی است..

به همین دلیل ، از نظر جسمی از امنیت ملی مطمئن هستید. آنها ممکن است سعی کنند سیستم های شما را از راه دور هک کنند ، اما خیلی بعید نیست که آنها شخصاً به شما مراجعه کنند تا لپ تاپ شما را بگیرند (اگرچه ممکن است آنها را جاسوسی کرده و بر روی محموله های شما نصب کنند).

NSA هدف “جمع آوری همه اینها” را دارد ، به این معنی که آنها می خواهند بانک اطلاعاتی از هر قطعه اطلاعاتی که تا کنون در اینترنت رد و بدل شده است ، ایجاد کنند..

رمزگذاری گسترده مانع دستگاه جاسوسی NSA است ، اما کافی نیست

قبل از رمزگذاری گسترده در اینترنت ، بودجه سالانه 11 میلیارد دلار NSA برای جمع آوری داده ها برای آنها آسان شده است. آنها با ضربه زدن به نقاط مرکزی زیرساخت جهانی اینترنت ، آنها اکثر ایمیلها ، تماسهای تلفنی ، جلسات مرور و داده ها را جمع آوری کردند.

NSA در صورت استفاده از رمزگذاری ، NSA تلاش خواهد کرد تا از ارتباطات محافظت کند. دخالت در اتصالات می تواند شرکت کنندگان را به فکر خطایی در آورد. امید این است که مردم برای دور زدن خطای ساختگی به کانالهای رمزگذاری نشده مراجعه کنند.

اگر نوار محافظ کار نمی کند ، NSA به مراکز داده که ایمیل یا تماس تلفنی در آن ذخیره می شود یا ارائه دهندگان خدمات به خطر می افتد ، شکسته خواهد شد. اگر NSA نتواند داده ها را در هنگام ترانزیت رهگیری کند ، می توانند به آن در مرکز داده دسترسی پیدا کنند

علاوه بر این ، NSA تلاش خواهد کرد تا سیستم های رمزنگاری را تضعیف یا شکسته و یا معرفی پشتیبان (اغلب از طریق پرداخت های مخفی) انجام دهد. این آخرین مراحل ، به ویژه ، شبکه های ما را در برابر هکرها آسیب پذیرتر کرده است.

در واقع ، با توجه به بودجه ، اندازه و پختگی آنها ، NSA احتمالاً اولین کسی است که آسیب پذیری قابل توجهی در محصولات و پروتکل های فناوری پیدا می کند. اما آنها آخرین نیستند و هر آسیب پذیری اگر فوراً برطرف نشود ، سرانجام توسط سایر دولت ها و جنایتکاران کشف می شود.

دولت در حال انتخاب قفل های ما است ، زندگی شخصی ما را گول می زند و در را برای ورود دیگران باز می کند.

چطور سیا سیاحت مردم را نادیده می گیرد

چگونه سیا شما را هک می کند

سیا برخلاف NSA ، سیا در این زمینه ماموران دارد. شما می توانید انتظار داشته باشید که آنها شما را در هر کجای دنیا پیدا کنند.

اما CIA اینترنت را در مقیاس گسترده نظارت و هک نمی کند (NSA قبلاً این کار را انجام می دهد).

سیا از تکنیک های هک کردن برای استخراج اطلاعات به طور مستقیم از نقاط انتهایی ، مانند تلفن یا رایانه شما استفاده می کند. هک کردن وسایل در مقیاس بزرگ دشوار است و حملات هدفمند نتایج بهتری دارند.

سیا برای یافتن نقاط ضعف ، بسیاری از دانشمندان و محققان رایانه را به کار می برد. هدف آنها ورود به دستگاه شما ، یا از راه دور یا مستقیم ، استخراج داده ها و اطلاعات و یا شاید حتی کنترل آن است.

به طور مشابه به NSA ، CIA به جای افشای آنها برای تولید کنندگان ، از آسیب پذیری ها نیز جلوگیری می کند.

چگونه خود را از NSA و CIA محافظت کنید

مگر اینکه دولت ایالات متحده شما را هدف قرار داده باشد ، نباید از سیا بترسید.

بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده است ، به هیچ عنوان ناعادلانه و غیرقانونی نیست ، هر حرکتی را که توسط آژانس امنیت ملی به طور دائم ثبت شده است. اقدامات آنها شما را مانند افراد متصدی ، دولتهای محلی یا شرکتهای جنایی شما را در معرض دیگران قرار می دهد.

“دولت قفل های ما را انتخاب می کند ، زندگی شخصی ما را می گریزد و در را باز می کند تا دیگران وارد شوند.”

هر زمان که می توانید از رمزگذاری استفاده کنید. در نظر بگیرید که ایمیل های حساس خود را با PGP رمزگذاری کنید یا به سکوهای پیام کوتاه فوری امن تر بروید.

برای متوقف کردن ردیابی NSA:

 • همیشه با پول نقد یا بیت کوین بپردازید
 • از برنامه های دلپذیر و فروشگاه های آنلاین خودداری کنید
 • جستجو با DuckDuckGo
 • گپ های خود را رمزگذاری کنید
 • از ایمیل استفاده نکنید
 • با تور و یک VPN مرور کنید
 • تبلیغات و کوکی های شخص ثالث را مسدود کنید
 • از شبکه های اجتماعی خودداری کنید

انجام این کار دشوار است ، اما خاموش کردن تلفن شما (یا خلاص شدن از شر آن) باعث می شود NSA پیگیری حرکات شما را دشوارتر کند. همچنین می توانید تلاش کنید تا کاملاً از بین برود.

برای متوقف کردن سیا که شما را ردیابی می کند:

 • از دستگاههایی استفاده کنید که به روزرسانی های امنیتی معمولی را دریافت می کنند
 • همیشه تلفن و رایانه خود را به روز کنید (برای محافظت در برابر آسیب پذیری های امنیتی شناخته شده)
 • دستگاه های خود را رها نکنید
 • دستگاه های شبکه ای غیر ضروری را در خانه خود قرار ندهید (دوربین ، تلویزیون هوشمند ، یخچال)

و به یاد داشته باشید ، اگر در معرض خطر ترور هستید ، از مدلهای جدیدتر اتومبیل ها با هم خودداری کنید!

NSA در مقابل سیا: چگونه می توانید خود را از هر دو محافظت کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.