پرونده های ایمن و ناشناس را با Onionshare به اشتراک بگذارید

پرونده های ایمن و ناشناس را با Onionshare به اشتراک بگذارید

اشتراک پرونده ها می تواند یک دردسر باشد. حتی وقتی در همان اتاق شخصی هستید که می خواهید پرونده ها را با او به اشتراک بگذارید ، ساده ترین گزینه اغلب به اشتراک گذاشتن آنها با یک USB USB است..

اما وقتی صدها یا هزاران مایل از یکدیگر دور هستید ، یک USB همیشه گزینه مناسبی نیست.

سرویس هایی مانند Dropbox و Google Drive باعث شده است که اشتراک گذاری پرونده ها بین افراد آسانتر شود ، اما همچنین بسیار تهاجمی هستند و به اعتماد زیادی به ارائه دهنده نیاز دارند..

آیا می توانید به خدمات بزرگ Filishare اعتماد کنید?

هنگام ارسال پرونده های خود به شخص ثالث ، به آنها اجازه می دهید تا محتوای پرونده های شما را ببینند و به آنها اطلاعاتی در مورد افرادی که این پرونده ها را با آنها به اشتراک می گذارید ، به آنها بدهید..

علاوه بر این ، هیچ تضمینی برای حذف پرونده ها هنگام درخواست کاربر برای حذف آنها وجود ندارد. این پرونده ها ممکن است در دسترس اپراتورهای سایت و تعداد نامعلوم دولت یا هکرها باشد.

گزینه های دیگر نیز خوب نیستند. سرورهای FTP به سختی می توانند به صورت ناشناس تنظیم شوند ، به ویژه اگر بارها از سرور مشخص استفاده شود. آنها همچنین هزینه دارند.

ایمیل ها گزینه ای هستند ، اما تهیه کننده ایمیل ناشناس نیز می تواند دشوار باشد و ممکن است هزینه کمی نیز داشته باشد.

نحوه نصب Onionshare:

امروز ما ابزاری رایگان و کاربردی را ارائه می دهیم که می توانید برای به اشتراک گذاشتن ایمن و ناشناس پرونده ها با دیگران استفاده کنید - تا زمانی که همه شما همزمان در اینترنت هستید.

افرادی که پرونده ها را به اشتراک می گذارند ، باید مرورگرهای Tor را نصب کنند (که در اینجا قابل بارگیری است) و در حال اجرا هستند و همچنین برنامه Onionshare را دریافت می کنند. هر دو برای ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس هستند و برای اجرای و راه اندازی ساده هستند.

1. شما باید Onionshare را با مرورگر Tor اجرا کنید

در حالی که پرونده های شما به اشتراک گذاشته می شوند ، باید مرورگر Tor را در پس زمینه اجرا کنید. نیازی به باز کردن وب سایت نیست ، فقط مرورگر Tor را در پس زمینه نگه دارید.

2. فایلها را بکشید و رها کنید یا انتخاب کنید

هنگامی که Tor در حال اجراست ، Onionshare را باز کنید. پس از باز کردن Onionshare ، پنجره اصلی آن به شما ارائه می شود.

هنگامی که Tor در حال اجراست ، Onionshare را باز کنید. پس از باز کردن Onionshare ، پنجره اصلی آن به شما ارائه می شود.

اکنون می توانید پرونده ها را در این پنجره بکشید و رها کنید یا با کلیک روی Add Files ، آنها را به صورت دستی انتخاب کنید.

حتی می توانید یک پوشه کامل را با Add Folder اضافه کنید. اگر به طور اتفاقی فایلی اضافه کرده اید یا تصمیم به مخالفت با اشتراک آن گرفته اید ، به سادگی پرونده را انتخاب کرده و روی Delete کلیک کنید.

onionshare-tor

دکمه Stop sharing به طور خودکار انتخاب می شود. تا زمانی که این گزینه انتخاب شود ، Onionshare با اتمام بارگیری ، اتصال شما را بطور خودکار بسته می کند. این اطمینان می دهد که فقط یک نفر به پرونده ها دسترسی دارد.

اگر می خواهید پرونده ها را با بیش از یک نفر به اشتراک بگذارید ، این گزینه را انتخاب کنید. برای شروع به اشتراک گذاری فایل ها ، روی Start Sharing کلیک کنید.

image05

3. یک سرویس پنهان برای ناشناس بودن کامل ایجاد کنید

این مرحله می تواند چند ثانیه طول بکشد. در پس زمینه Onionshare در حال ایجاد یک سرویس مخفی است که در واقع یک وب سایت .onion است که بر روی رایانه شما میزبانی می شود. این سرویس ها به گونه ای پنهان شده اند که تشخیص مکان مکانی جسمانی آنها را غیرممکن می کند. حتی ارائه دهنده خدمات اینترنت یا سرویس VPN شما نمی توانند بگویند که شما یک سرویس مخفی را اجرا می کنید ، چه رسد به کدام یک را اجرا می کنید.

onionshare - ناشناس بودن

4. پیوند به مرورگر Tor را به اشتراک بگذارید

به محض سبز شدن این دایره ، مشاهده می کنید که URL به نظر عجیب در انتهای آن قرار دارد. همچنین به طور خودکار در کلیپ بورد شما کپی می شود. این پیوند به یک آدرس اینترنتی .onion است ، که در آن فایلها قابل بارگیری هستند.

شما باید این آدرس را برای هرکسی که می خواهید پرونده های خود را با آنها به اشتراک بگذارید ارسال کنید. این مهم است که بدانید هرکسی که این آدرس اینترنتی را دارد می تواند پرونده ها را بارگیری کند. اگر Stop sharing به طور خودکار فعال است ، فقط اولین شخصی که برای بارگیری فایل ها کلیک می کند می تواند در واقع پرونده ها را دریافت کند.

یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن این آدرس اینترنتی به صورت ناشناس ، از طریق Off Record (OTR) است. (راهنمای ما را برای نحوه تنظیم خود با یک حساب گپ ناشناس بررسی کنید).

اشتراک گذاری با تور

پیوند .onion باید با مرورگر Tor باز شود.

این همان چیزی است که سایت هنگام باز شدن در مرورگر Tor به نظر می رسد. این ایده خوبی است که قبل از به اشتراک گذاشتن پیوند ، خودتان آن را باز کنید ، برای بررسی مجدد لیست پرونده ها ، فایلهایی هستند که می خواهید به اشتراک بگذارید.

اکنون گیرنده می تواند بر روی پیوند آبی کلیک کند ، که یک فایل zip را که شامل تمام پرونده ها است ، بارگیری می کند.

Tor به دلیل سرعت کافی مشهور نیست ، اما در بارگیریهای ما حدود 300-500 کیلوبیت در ثانیه به دست آورد ، به اندازه کافی برای رایج ترین فایلهای مشترک ، مانند تصاویر و اسناد.

پس از بارگیری پرونده ها یک بار ، Onionshare جلسه را خاتمه می دهد و به شما اطلاع می دهد که آیا انتقال موفقیت آمیز بوده است.

image03

هنگامی که پرونده بارگیری شد ، هرکسی که به صفحه هدایت می شود ، پیدا خواهد کرد که دیگر وجود ندارد (تا زمانی که شما انتخاب کردید که اشتراک را به طور خودکار متوقف کنید). و کاملاً هیچ سابقه ای نگهداری نمی شود.

Onionshare نه تنها هویت و مکان فرستنده و گیرنده را خصوصی نگه می دارد ، بلکه این دو طرف را از یکدیگر حفظ می کند.

این برنامه به شما امکان می دهد پرونده های شخصی را که ممکن است شما آن را نشناسید ، دریافت کنید ، بدون این که فاش کنید چه کسی هستید و کجا هستید - و بالعکس.

Onionshare توسط Micah Le ، تکنسین ارشد Intercept و عضو هیئت مدیره بنیاد آزادی مطبوعات توسعه داده شد.

پرونده های ایمن و ناشناس را با Onionshare به اشتراک بگذارید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.