چه حالت ناشناس از محافظت نمی کند؟

حالت ناشناس در واقع از چه چیزی محافظت می کند؟

در میان بسیاری از تکنیک های دیگر ، وب سایت ها می توانند از کوکی ها برای ردیابی تاریخچه مرور شما استفاده کنند ، که ممکن است عادات آنلاین شما را نیز نشان دهد.

غیر از استفاده از کوکی ها ، ممکن است از طریق سوابق DNS یا توسط مدیر سیستم خود ردیابی شوید. یک پنجره ناشناس در برابر برخی تهدیدها کمک می کند اما در برابر دیگران بی فایده است.

تقریباً همه مرورگرها دارای یک پنجره مرور خصوصی هستند ، اما حالت ناشناس در Chrome شاید شناخته شده ترین باشد.

Contents

حالت ناشناس در Chrome چیست?

حالت ناشناس در Chrome یک پنجره جدید است که سابقه مرور ، جستجوها یا هر کوکی که انتخاب کرده اید را ذخیره نمی کند. وقتی پنجره ناشناس را می بندید ، جلسه به خوبی انجام می شود.

چگونه به ناشناس در Chrome برویم

 1. روی سه نقطه در سمت راست بالای مرورگر Chrome کلیک کنید
 2. انتخاب کنید پنجره حالت ناشناس جدید از کشویی

از طرف دیگر ، حالت ناشناس را در میان Chrome با میانبر باز کنید Ctrl + Shift + N.

با سایر مرورگرها به صورت خصوصی مرور کنید

مرور خصوصی در Safari

در برنامه Safari ، را انتخاب کنید فایل > پنجره خصوصی جدید.

مرور خصوصی با FireFox

 1. بر روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید
 2. انتخاب کنید پنجره خصوصی جدید از کشویی

از طرف دیگر ، مرورگر خصوصی Firefox را می توان با میانبر باز کرد Ctrl + Shift + P.

چگونه مرور ناشناس انجام می شود

یک پنجره ناشناس یا یک مرورگر خصوصی پنجره جدیدی را باز می کند که مانند یک مرورگر تازه نصب شده در رایانه جدید رفتار می کند. هیچ افزونه ، کوکی ، نشانک ، جستجوی ذخیره شده و فرم های از قبل پر شده وجود ندارد. هر بار که پنجره ناشناس را می بندید ، تمام اطلاعات مرورگر جمع آوری شده حذف می شوند.

گرچه ممکن است برای پنهان کردن تاریخ مرور شما عالی باشد ، متأسفانه ، حالت ناشناس باعث نمی شود دیگران از جمع آوری اطلاعات در مورد شما جلوگیری کنند. در اینجا چند مورد وجود دارد که حالت ناشناس از آن محافظت می کند ، و برخی از مواردی که به طور قطع انجام نمی شود:

  کدام یک از پیش بینی های ExpressVPN 2023 به واقعیت پیوست؟ و آینده سال 2023 چیست؟

ناشناس حالت ناخوشایند

حالت ناشناس اراده از شناسایی کوکی ها جلوگیری کنید

هنگامی که به یک وب سایت مراجعه می کنید ، اسکریپت های تعبیه شده پرونده کوچکی به نام a قرار می دهند کوکی در کامپیوتر شما. این کوکی می تواند هنگام بازدید مجدد از سایت توسط سایت خوانده شود و از آن برای شناسایی شما استفاده شود.

این می تواند مفید باشد ، زیرا به شما امکان می دهد حتی پس از راه اندازی مجدد رایانه خود وارد سیستم شوید و به سرعت به شما امکان می دهد تا اخبار را در هر حساب رسانه ای اجتماعی به اشتراک بگذارید.

با این حال ، کوکی ها همچنین به شرکت های رسانه های اجتماعی (و NSA) اجازه می دهند سایت های شما را ردیابی کنند. به عنوان مثال ، سایت های رسانه های اجتماعی به سازمان های خبری اجازه می دهند قطعه هایی از کد را در آن قرار دهند که نشان می دهد چند بار مقاله به اشتراک گذاشته می شود.

این قطعه همچنین اطلاعات مربوط به سایتهایی را که بازدید کرده اید و مقاله هایی را که می خوانید ، به شما برگرداند. از این داده های جمع آوری شده می تواند برای تبلیغ تبلیغات هدفمند یا شناسایی ترجیحات مذهبی ، سیاسی یا جنسی شما استفاده شود.

نحوه جلوگیری از ردیابی کوکی ها

 1. کوکی های شخص ثالث را غیرفعال کنید و هر بار که دوباره مرورگر خود را مرور کنید ، کوکی ها را حذف کنید
 2. Privacy Badger را نصب کنید تا ببینید کدام یک از کوکی ها از یک سایت استفاده می کند ، سپس در صورت لزوم آنها را مسدود کنید
 3. از یک پنجره ناشناس برای باز کردن سایتها و مقالاتی که مایل به اتصال به عادتهای مرور یا خرید خود نیستید ، استفاده کنید

برای جلوگیری از ردیابی کوکی ها از حالت ناشناس استفاده کنید

حالت ناشناس اراده به محافظت در برابر اثر انگشت مرورگر کمک می کند

کوکی ها هنوز هم روش شماره یک برای جمع آوری اطلاعات به صورت آنلاین هستند ، اما اثر انگشت مرورگر به طور فزاینده ای محبوب شده است.

  آیا ما در یک کابوس اورولیایی زندگی می کنیم؟ آیا 1984 نظارت جهانی را پیش بینی کرد؟

با اثر انگشت مرورگر ، وب سایتی که بازدید می کنید اطلاعاتی درباره مرورگر شما ، قلم هایی که نصب کرده اید ، و افزودنیها یا پسوندهای مرورگر مورد استفاده شما جمع آوری می کند. این اطلاعات می تواند برای شناسایی شما کافی باشد ، حتی اگر به حریم شخصی خود دقت کنید.

انگشت نگاری در مرورگر بیش از یک مسابقه دقیق برای افرادی که در اینترنت هستند ، از نظر احتمال زیاد است ، اما کارایی دارد و دفاع در برابر آن دشوار است. Panopticlick EFF را بررسی کنید تا ببینید اثر انگشت مرورگر در عمل چگونه است.

چگونه می توان اثر انگشت مرورگر را محدود کرد

 1. برای جلوگیری از اثر انگشت ، یک مرورگر محبوب را اجرا کنید که از قلم یا پسوند پیش فرض استفاده نکنید ، مانند مرورگر Tor
 2. مراقب باشید با برنامه های افزودنی ، زیرا بعضی از برنامه های افزودنی توسط سایت هایی که بازدید می کنید قابل ردیابی است. افزونه ExpressVPN Chrome است بی خطر برای استفاده حتی در حالت ناشناس.

حالت ناشناس اراده اعضای خانواده را از تعطیل کردن رایانه خود متوقف کنید

اگر شخص دیگری مانند یکی از اعضای خانواده یا همسایه شما به رایانه شما دسترسی داشته باشد ، یک پنجره ناشناس می تواند به شما در پنهان کردن فعالیت خاصی (مانند خرید هدیه تولد) از آنها کمک کند. در واقع ، این احتمالاً گزینه ای بسیار بهتر از حذف تاریخچه شماست ، و این ممکن است ظن غیرضروری ایجاد کند.

حالت ناشناس نخواهم شد افراد را متوقف کنید که رکورد های DNS شما را ردیابی کنند

هر بار که به وب سایت مانند ExpressVPN.com مراجعه می کنید ، مرورگر شما باید آدرس IP سایت را بدست آورد. مرورگر از سرور DNS می پرسد “آدرس IP expressvpn.com چیست؟” سرور DNS با پاسخ صحیح پاسخ می دهد ، به شما امکان می دهد به وب سایت ExpressVPN وصل شوید.

با این حال ، سرور DNS ممکن است نمایش داده های شما را ضبط کرده و آنها را به تبلیغ کنندگان بفروشد یا آنها را به اجرای قانون منتقل کند.

به طور پیش فرض ، سرویس DNS شما توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ارائه می شود ، اما می تواند به یکی از سرویس های Google حفظ شود. خدمات DNS رایگان نیز وجود دارد که قول می دهند اطلاعات شما مانند OpenNIC را منتقل نکنید.

ارائه دهندگان VPN مانند ExpressVPN همچنین سرویس DNS خود را که همراه با اشتراک VPN است ، نیز حفظ می کنند. ExpressVPN سیاههها را حفظ نمی کند و هیچ اطلاعاتی را به تبلیغ کنندگان منتقل نمی کند.

  آیا ادغام پیام رسان فیس بوک می تواند روزهای تاریک را برای کاربران واتس اپ نشان دهد؟

تهدید ناشی از ردیابی DNS را به حداقل برسانید:

حالت ناشناس نخواهم شد مدیران سیستم را در محل کار یا مدرسه متوقف نکنید تا بتوانند شما را ردیابی کنند

اگر از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید یا به مدرسه یا شبکه کار خود متصل هستید ، سرپرست می تواند هر سایتی را که بازدید می کنید مشاهده کند. برای سایتهایی که با HTTPS رمزگذاری نشده اند ، آنها حتی می توانند محتوای سایت و کلیه اطلاعاتی را که با آن تبادل می کنید ، مشاهده کنند.

ویندوزهای ناشناس شما را از مدیر سیستم محافظت نمی کنند.

از خطر ادمین سیستم برای ردیابی شما استفاده كنید

 1. از Tor یا VPN (یا هر دو) استفاده کنید تا عادتهای مرور خود را از سرپرست شبکه پنهان کنید.

مراقب باشید که رایانه ای که شما استفاده می کنید مال شما نیست (مانند کامپیوتر در مدرسه یا محل کار). ممکن است صاحب این دستگاه ها نرم افزار ردیابی دیگری نصب کرده باشد که حتی اگر از VPN یا Tor استفاده می کنید ، اطلاعات را جمع آوری کند.

به گزینه های بیشتری احتیاج دارید؟ از مرورگرها یا افزونه های جداگانه استفاده کنید!

محاسبات مرورگر ایده ای است که می تواند روشی جذاب برای مصرف کنندگان انرژی باشد تا از تنظیمات مرورگر گرانول بیشتری دریافت کنند.

به عنوان مثال ، یک کاربر می تواند یک مرورگر را برای تنظیم و به خاطر سپردن کوکی برای سایتهایی که به طور مرتب بازدید می شوند ، پیکربندی کند و دیگری برای جستجو (استفاده از duckduckgo!) ، خواندن و مرور دیگر.

این مرورگر جداگانه ، برخلاف یک پنجره ناشناس ، می تواند پیکربندی شود که فقط به یاد داشته باشید ، به عنوان مثال تاریخچه مرور و جستجو ، اما هیچ کوکی سایت یا اتصال به شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث.

تصویری از صفحه تنظیمات Chrome.

روشهای هوشمندانه ای برای پیکربندی مرورگر خود به عنوان کاربر قدرت حفظ حریم خصوصی. به سادگی به تنظیمات در مرورگر مورد علاقه خود بروید و از نوار جستجو برای شخصی سازی ابزارهای خود استفاده کنید. در اینجا چند ایده است که ما استفاده می کنیم:
Duckduckgo را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود تنظیم کنید

 • پر کردن خودکار را خاموش کنید
 • از «سرویس پیش بینی» که جستجوی شما را تکمیل می کند ، خودداری کنید
 • درخواست های “پیگیری نکنید” ارسال کنید
 • به سایتها اجازه ندهید که روشهای پرداخت را نجات دهند یا خیر
 • برای بارگذاری سریعتر صفحات از یک سرویس پیش بینی استفاده نکنید
 • برخی از پیش فرض ها را در زیر “تنظیمات سایت” تنظیم کنید
  • به طور پیش فرض کوکی ها را مجاز نکنید
  • کوکی های شخص ثالث را مسدود کنید
  • قبل از ارسال موقعیت مکانی ، یا اجازه دسترسی به دوربین یا میکروفون بپرسید
  • هرگز اجازه اعلان ها را ندهید
  • اجازه همگام سازی پس زمینه را نمی دهید
  • اجازه ندهید که سایتها به صورت پیش فرض دستگیر شوند
  • برای سایت های خاص استثنا ایجاد کنید ، به عنوان مثال ، اجازه دهید کوکی ها برای یک سایت قابل اعتماد کار کنند

دلایل عالی برای باز کردن یک پنجره ناشناس

 • سابقه مرور خود را با استفاده از رایانه خود از دیگران مخفی کنید
 • عادات مرور را از طریق تبلیغ کنندگان مخفی کنید
 • از اثر انگشت مرورگر خودداری کنید

وقتی حس می شود از پنجره ناشناس استفاده کنید! این یک ابزار عالی است که به شما کمک می کند تا کنترل داده های خود را کنترل کنید. از مرورگر Tor و اتصال VPN برای محافظت در برابر متجاوزان استفاده کنید و در هر زمان ممکن از دستگاه های خود استفاده کنید.

چه حالت ناشناس از محافظت نمی کند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.