آیا من به آنتی ویروس روی رایانه خود نیاز دارم؟

باید آنتی ویروس نصب کنم

در حالی که علوم رایانه از اواخر دهه 1940 برنامه های رایانه ای را برای خود تکرار تئوریزه کرده بود ، فقط در سال 1971 اولین ویروس به نام Creeper ایجاد شد..

خزنده صدمه خاصی وارد نکرد. فقط می تواند یک پیام را نشان دهد. دومین ویروس رایانه ای که با نام Reaper شناخته می شود ، تنها با هدف از بین بردن Creeper ایجاد شده است.

قبل از به دنیا آمدن مغز ، 15 سال دیگر ویروسهای بسیار بی ضرر و آزمایشی بود. مغز ویروسی بود که توسط دو برادر پاکستانی در سال 1986 نوشته شد ، قصد داشت نسخه های سرقت شده از برنامه نظارت بر قلب خود را ردیابی کند. همه چیز به سرعت تشدید شد و مغز نسبت به آنچه پیش بینی شده بود به ماشینهای بیشتری نیز گسترش یافت. نویسندگان این ویروس را بدون هیچ گونه قصد مخرب منتشر کردند. در واقع ، آنها حتی نام ، آدرس و شماره تلفن های خود را نیز در نرم افزار گنجانده بودند.

کرم موریس اولین ویروس رایانه ای بود

فقط دو سال بعد ، در نوامبر 1988 ، اولین ویروس در اینترنت پخش شد. نویسنده ، رابرت تاپان موریس ، نیز قصد صدمه دیدن نداشت ، اما این امر او را از اینكه اولین كسی باشد كه طبق قانون جدید كلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه ای در سال 1986 محكوم شده ، محافظت نمی كند..

گرچه کرم موریس برای ایجاد صدمه ساخته نشده است ، اما چند خطای برنامه نویسی این امکان را برای غیرفعال کردن بیش از 6000 رایانه در تنها چند ساعت فراهم کرده است - در حدود 10٪ از اندازه اینترنت در آن زمان. تخمین زده می شود که این کرم بین 100 هزار تا 10 میلیون دلار خسارت ایجاد شده باشد. جالب است که ما می دانیم که مقیاس حمله به دلیل کرم موریس است ، زیرا ویروس برای محاسبه اندازه اینترنت ایجاد شده است.

کرم موریس برای بسیاری از افراد بیدار بود و به این صنعت ضد ویروس در حال ظهور کمک کرد. جان مک آفی این شرکت مشهور را که در سال 1987 به او مشهور شد ، تأسیس کرد ، و اندکی بعد از آن کمپانی های ضد ویروس بیشتری ظاهر شدند. در سال 1988 ، Avira توسط Tjark Auerbach در آلمان تاسیس شد. بعداً در همان سال ، پاول باودیچ و ادوارد کوچرا آواز ایجاد کردند! در جمهوری چک فقط چند سال بعد ، در سال 1991 ، آنتی ویروس نورتون در ایالات متحده تاسیس شد.

اولین ویروس کامپیوترآیا ویروس است؟ نزدیک شانس.

برنامه های آنتی ویروس چگونه کار می کنند

برنامه های آنتی ویروس به طور معمول با نگه داشتن لیستی از همه ویروس های شناخته شده کار می کنند. هر پرونده دیجیتالی را می توان با آنچه هش نامیده می شود شناسایی کرد و هر هش منحصر به فرد نشان دهنده یک ویروس شناخته شده است.

هش ها همیشه مهم نیستند ، هر چقدر هم که پرونده بزرگ باشد ، و تعداد آنها بسیار ساده محاسبه می شود. این امر باعث می شود بسیاری از چنین هش هایی در یک پایگاه داده قابل بارگیری ذخیره شود.

وقتی فقط تعداد محدودی از ویروس وجود داشت ، رویکرد هش به خوبی کار کرد. AV-Test ، یکی از نگهدارنده های مشهور چنین پایگاه های داده ، در سال 1994 گزارش داد که بیش از 28،000 ویروس در پرونده دارند. تا سال 1999 ، این تعداد نزدیک به 100000 نفر بود.

با وجود شروع های کند ، تعداد ویروس ها بصورت نمایی رشد می کنند. تا سال 2014 ، 37 میلیون ویروس هش وجود داشته است ، فقط یک سال بعد 64 میلیون نفر وجود داشته است. این افزایش بیش از 70،000 در روز است.

ویروس ها تا حد زیادی چندشکلی شده اند ، به این معنی که آنها مانند یک ارگانیسم بیولوژیکی رفتار می کنند و در هر بار تکرار کمی تغییر می کنند. در حالی که عملکرد اساسی ویروس دست نخورده باقی می ماند ، دیگر نمی توان با هش آن بطور منحصر به فرد شناسایی شد.

به دلیل این جهش ها ، برنامه های آنتی ویروس به طور کلی بر عملکرد نرم افزار نیز نظارت می کنند. متاسفانه ، جدا کردن رفتار یک برنامه کاربردی مشروع از یک نامشروع دشوار می شود ، زیرا هیچ عملکرد برنامه نویسی را نمی توان منحصر به فرد به ویروس ها نسبت داد. در نتیجه ، برنامه های آنتی ویروس یا تمایل دارند تهدیدها را از دست ندهند یا مثبت کاذب را تشخیص دهند.

مثبت های دروغین مکرر می تواند به راحتی یک کاربر را آموزش دهد تا به سرعت تهدید بالقوه ای را پیدا کند که توسط آنتی ویروس یافت می شود ، کمی شبیه پسری که گرگ را گریه می کند.

"اجازه دهید همه" آنتی ویروس ها مرورگر "همه را انکار" کردند

سیستم عامل های مدرن و مرورگرها با ویروس های چند شکل در ذهن ساخته شده اند. در حالی که مدل امنیتی قدیمی اغلب حول یک فلسفه "اجازه همه داده می شود ، و سپس استثنائات اضافه می شود" تکامل یافته است ، برنامه ها و سیستم های امروزی ساخته شده اند تا همه چیز را انکار کنند تا زمانی که کاربر به طور خاص اجازه دهد.

تهدیداتی مانند ویروس ها و اقدام به هک شدن به حدی زیاد شده است که حتی لغت نامه های آنتی ویروس با میلیون ها مدخل احتمالاً برخی از آنها را از دست نخواهید داد ، و ویروس ها آنقدر سریع تکامل می یابند که هیچ تکراری مشابه نیست.

جستجوی ایمنقبل از شروع سرگرمی باید یک رژیم ایمنی سفت و سخت اعمال شود.

بهترین راههای ایمن نگه داشتن سیستم شما

پشتیبان گیری و به روز رسانی سیستم عامل خط مقدم دفاع در برابر کد ناخواسته در حال اجرا بر روی کامپیوتر شما است.

1. سیستم خود را به روز نگه دارید

هر گونه تهدید برای سیستم شما به دنبال پیدا کردن اشکالات و نقاط ضعف کمی برای بهره برداری خواهد بود. در حالی که اشکالات به خصوص نادر نیستند ، آنها معمولاً به اندازه کافی سریع وصله می شوند تا از آسیب پذیری ها به یک مسئله امنیتی در مقیاس بزرگ جلوگیری کنند.

مهم است که از تلفن ، رایانه خود و همه برنامه ها و برنامه ها بر روی آنها به روز باشید تا در برابر بدافزارها نیز دفاع کنید. این ممکن است گاهی اوقات خسته کننده باشد ، اما مهمترین چیز برای حفظ امنیت شماست.

2. تهیه نسخه پشتیبان مرتب

حتی اگر سیستم خود را به روز نگه دارید ، هنوز احتمال کمی وجود دارد که به ویروس آلوده شوید. تهدیدهای جدید مداوم وجود دارد که هنوز مورد تجزیه و تحلیل و کشف قرار نگرفته اند و حتی ممکن است حتی مواردی که بطور خاص شما را هدف قرار داده اند نیز وجود داشته باشد. این احتمال وجود ندارد که آنتی ویروس شما قادر به دفاع از شما در برابر چنین تهدیداتی باشد.

از همه داده های خود بطور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را بر روی یک درایو جداگانه نگه دارید ، پس از تهیه نسخه پشتیبان ، درایو را از حالت ایده آل جدا کنید. این امر به شما امکان می دهد تا دوباره با نصب جدید سیستم عامل خود ، مجدداً به سرعت شروع کنید ، که اغلب تنها راه تضمین شده برای خلاص شدن از شر ویروس است.

آیا VPN از من در برابر ویروس محافظت می کند?

در حالی که یک VPN باعث می شود که ارائه دهنده خدمات محلی محلی یا ارائه دهنده Wi-FI شما را نتواند کدهای مخرب را در جلسات مرور خود تزریق کند ، یک VPN به تنهایی شما را در برابر ویروس ها محافظت نمی کند..

حتی هنگام استفاده از VPN ، هنوز هم باید در پیوست ها و بارگیری های ایمیل دقت کنید. شما هرگز نباید پرونده هایی با قالب های مشکوک مانند .exe ، .jar یا .js باز کنید و فقط پرونده هایی را از منابعی که به آنها اعتماد دارید باز کنید. وقتی در مورد دلبستگی یک مخاطب قابل اعتماد شک دارید ، سعی کنید از طریق یک کانال جداگانه به آنها مراجعه کنید تا صحت پیام آنها را تأیید کنید.

بله ، هنوز باید نرم افزار آنتی ویروس را اجرا کنید

در اجرای یک برنامه آنتی ویروس هیچ ضرری ندارد ، تا زمانی که فقط یکی باشد (دو برنامه بسیار احتمالاً با یکدیگر تداخل دارند).

اجرای یک برنامه آنتی ویروس تا حد زیادی به سیستم های محافظت نشده و منسوخ از محافظت از اطرافیان کمک می کند ، و این اطمینان را می دهد که شما سهواً فایلهای خراب ویروس را پخش نمی کنید ، حتی اگر آنها نتوانند کامپیوتر شما را آلوده کنند..

آنتی ویروس همچنین می تواند به شما در شناسایی تهدیدهایی که در پشتیبان گیری یا پرونده های دیگر دفن شده اید ، کمک کند. حتی اگر آنها نتوانند رایانه به روز شده شما را آلوده کنند ، شما احتمالاً آنها را در سیستم خود نمی خواهید.

تصویر برجسته: ar130405 / کلاب عکس دلاری
اسب تروجان: باشگاه ایمیلی / دلار آمریکا
اول ایمنی: md3d / Dollar Club Club

آیا من به آنتی ویروس روی رایانه خود نیاز دارم؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.