ارائه دهنده خدمات اینترنت شما چقدر می تواند از طریق ترافیک اینترنت شما پی ببرد؟

ISP شما می تواند تمام ترافیک اینترنت شما را ببیند

از هرچیزی که از الکسا درخواست می کنید تا همه ایمیل ها و رمزهای عبور شما: اگر ترافیک خود را رمزگذاری نمی کنید ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) به طور بالقوه می تواند همه آن را مشاهده کند.

همانطور که ISP شما تمام ترافیک اینترنت شما را اداره می کند ، می تواند همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید ، مشاهده کند. ISP شما می تواند اطلاعات شخصی کافی را در مورد آنچه جستجو می کنید ، برای چه کسی ایمیل می کنید (و چه زمانی) و حتی معاملات بیت کوین خود را جمع آوری کنید.

با این حال ، حتی اگر تمام ترافیک خود را رمزگذاری کنید ، سنبله در الگوهای ترافیک به تنهایی ممکن است برای ISP شما کافی باشد تا دریابد که در خانه چه کاری انجام می دهید.

بیایید آنچه ISP شما هنگام رمزگذاری یا رمزگذاری نشدن داده ها و نحوه رسیدگی به هر مشکلی را می تواند ببیند ،.

ISP شما می تواند ببیند که داده های شما رمزگذاری نشده اند:

1. سایتهای دقیق بازدید شده و کلمه عبور خود را

اگر وب سایت هایی که بازدید می کنید بدون رمزگذاری هستند ، یعنی هنوز از HTTP استفاده می کنند و نه HTTPS ، ISP شما می تواند به عنوان مثال از سایت های دقیقی که بازدید می کنید اطلاع داشته باشد. اگر در http://www.a-shopping-website.com خرید کنید ، ISP شما می داند که چه چیزی را خریداری کرده اید ، نام کاربری و رمز عبوری را که برای حساب خود استفاده کرده اید و هرگونه اطلاعات پرداختی را وارد می کنید. اگر در عوض ، به https://www.a-shopping-website.com بروید ، تمام ISP شما می بیند این است که شما از سایت بازدید کرده اید ، اما کاری که شما روی آن انجام می دهید نیست.

راه حل: بررسی کنید سایتهایی که بازدید می کنید از HTTPS استفاده کنند (توصیه می کنیم HTTPS را در همه جا بدست آورید تا اطمینان حاصل شود که صفحات وب بازدید شده رمزگذاری شده اند) و به سایتهایی با گواهی SSL منقضی یا نامعتبر مراجعه نکنید..

اگر نمی خواهید ISP شما به چه سایتهایی مراجعه کند ، از VPN خوب استفاده کنید.

2. ایمیل های شما

اگر از یک سرویس ایمیل استفاده می کنید که از رمزگذاری لایه امنیتی Transport Layer (TLS) استفاده نمی کند ، ISP شما ممکن است محتویات ایمیل های شما را ببیند ، و اگر ISP شما نیز ارائه دهنده خدمات ایمیل شما باشد ، قطعاً آنها می توانند.

راه حل: در بالای HTTPS و گواهینامه های معتبر SSL از یک سرویس ایمیل استفاده کنید که دارای رمزگذاری TLS (اغلب با نام STARTTLS) باشد. اما به خاطر داشته باشید که سرویس ایمیل می تواند هم اکنون به ایمیل های شخصی شما نیز نگاه کند.

برخی از ارائه دهندگان ، مانند Google Mail ، اگر گیرنده یا فرستنده به طور صحیح از TLS استفاده نکنند ، با یک قفل قرمز کوچک به شما اطلاع می دهند. می توانید در مورد این خطا به فرستنده ایمیل اطلاع دهید یا آدرس ایمیل دیگری را بخواهید.

روش دیگر ، شما می توانید انتخاب کنید که حساب Gmail را حذف کنید و به جای این گزینه های مربوط به حفظ حریم شخصی در نظر بگیرید.

3. آیا شما torrent هستید

ISP شما می تواند هنگامی که از BitTorrent برای بارگیری پرونده ها استفاده می کنید ، حتی اگر قانونی باشد (برای مثال بروزرسانی بازی) استفاده کند. در حالی که ممکن است آنها به اندازه برخی از شرکتها (که می توانند آدرس IP شما را از تورنت مشاهده کنند ، به محتوای شما torrent اهمیتی ندهند ، به شما توجه کنند) ، هنگامی که ISP متوجه شود که از پهنای باند برای تورنت استفاده می کنید ، ممکن است بارگیری شما را برانگیزد. سرعت.

راه حل: برای جلوگیری از شناسایی ISP در فعالیت تورنت ، از یک VPN برای بارگیری سریع و ایمن استفاده کنید.

4- معاملات بیت کوین شما

از آنجا که مشتری های معمولی بیت کوین پیام های بدون رمزگذاری استاندارد و منحصر به فرد را به پورت های TCP تثبیت شده ارسال می کنند ، در صورت استفاده از بیت کوین ، ISP شما به راحتی می تواند متوجه شود. از ترافیک شما ، آنها همچنین می توانند معاملات شما را به سمت شما ردیابی کنند. از آنجا که ISP می تواند ترافیک ورودی شما را ببیند ، می توانند تشخیص دهند که هرگونه معامله ای که شما ارسال می کنید که از شخص دیگری دریافت نشده است معامله ای است که شما ایجاد کرده اید.

راه حل: در حالی که یک VPN خوب یا Tor Tor می تواند مانع از ISP شما برای پیگیری معاملات بیت کوین از ترافیک ورودی شما شود ، هنوز راه های دیگری وجود دارد که از طریق آنها می توانند معاملات شما را تشخیص دهند.

اگر می خواهید مطمئن باشید که معاملات بیت کوین شما ناشناس است ، راهنمای لکسی را در مورد نحوه انجام پرداخت های ناشناس بیت کوین بررسی کنید.

ISP شما می تواند ببیند که داده های شما رمزگذاری شده است:

اگر همه داده های ترافیک وب خود را رمزگذاری می کنید ، کار بزرگی است! با این حال ، ISP شما هنوز هم می تواند به ابرداده های رمزگذاری نشده پیروی از ترافیک وب رمزگذاری شده توجه کند - آنها نمی دانند ترافیک دقیقاً چیست ، اما آنها می توانند براساس ماهیت ، اندازه ، فرکانس و زمان الگوهای ترافیک خود ، استنتاج های قوی انجام دهند..

مطالعات اخیر نشان داده است که اپراتورهای شبکه هنوز می توانند چیزهای زیادی را درباره شما از ترافیک رمزگذاری شده بیاموزند. یک مطالعه نشان داد که هر ویدیوی Youtube وقتی در دستگاه شما پخش می شود از الگوی ترافیکی منحصر به فردی برخوردار است و اگر ISP بخواهد ، می توانند فیلم های دقیقی را که مشاهده می کنید تعیین کنند. یک مطالعه نگران کننده دیگر در مورد دستگاه های IoT توسط محققان دانشگاه پرینستون نتیجه گرفت:

"یک ISP یا سایر ناظران شبکه می توانند با تجزیه و تحلیل ترافیک اینترنت از خانه های هوشمند حاوی دستگاههای IoT که در دسترس تجاری است ، فعالیتهای داخلی را حساس به حریم خصوصی استنباط کنند."

به عبارت دیگر ، هر چیزی از الکسا گرفته تا مانیتور SleepSense شما می تواند حریم خصوصی شما را تضعیف کند در معرض روال روزانه خود قرار دهید.

اتصال همه دستگاه های خود از طریق یک روتر با قابلیت VPN ، تشخیص این که از کدام وسیله استفاده می کنید ، برای ISP شما فوق العاده دشوار خواهد بود. اما برای طرف مقابل مصمم کاملاً غیرممکن است که استدلال کند چه نوع ترافیکی را ارسال می کنید ، به ویژه اگر فقط یک دستگاه IoT دارید ، یا اینکه چندین دستگاه ترافیک کم نظیر قفل درب هوشمند و مانیتور خواب را ارسال می کند..

راه حل: با اضافه کردن ترافیک ورودی و خروجی تصادفی به ترافیک وب رمزگذاری شده ، الگوی را بکشید. برای این کار ، باید از VPN استفاده کنید تا تمام ترافیک خانه شما به هم وصل شود ، بنابراین ISP دیگر نمی تواند بین یک فیلم ، تورنت یا یک وب سایت تمایز قایل شود..

اطمینان حاصل کنید که حتی وقتی در آنجا نیستید ، ترافیک مداوم از داخل خانه شما وارد و خارج می شود. با ترافیک مداوم در طول روز ، از افزایش سن ترافیک خودداری می کنید که به عنوان مثال ، بعد از مراجعه به خانه از محل کار ، به صورت آنلاین بروید.

خلق كردن ورودی ترافیک ، یک جریان ثابت ایجاد کنید که هر نوع پرش در نرخ ترافیک را در بر می گیرد وقتی که مثلاً وقتی بعد از کار به خانه می روید ، رایانه خود را روشن می کنید. یک سرویس پخش صوتی مانند Spotify یا رادیوی دیجیتال پخش کرده و آن را بی صدا کنید.

خلق كردن خارج از مرز ترافیک ، می توانید پرونده های محبوب مانند آخرین نسخه لینوکس را در یک سرویس اشتراک گذاری فایل به اشتراک بگذارید.

TL؛ DR: اطلاعاتی را که به ISP خود می دهید کنترل کنید

1. بررسی کنید که هر سایتی دارای HTTPS باشد. از HTTPS در همه جا استفاده کنید.
2. از یک ایمیل با رمزگذاری TLS استفاده کنید.
3. حتی بهتر ، از یک سرویس ایمیل پولی استفاده کنید که پیام شما را پیگیری نمی کند.
4- برای رمزگذاری تمام ترافیک خود از یک VPN خوب استفاده کنید.
5- در مورد چگونگی ناشناس نگه داشتن معاملات بیت کوین خود مطالعه کنید.
6. هنگامی که در خانه نیستید ، با پخش جریانهای صوتی ، ترافیک ورودی را ایجاد کنید و با به اشتراک گذاشتن پرونده های محبوب از طریق سرویس های اشتراک فایل ، ترافیک برون مرزی ایجاد کنید.

ارائه دهنده خدمات اینترنت شما چقدر می تواند از طریق ترافیک اینترنت شما پی ببرد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.