راهنمای سوت زدن: دمیدن سوت سخت است

چگونه با خیال راحت سوت را بزنیم.

** این بخشی از راهنما سوت زدن ExpressVPN است. **

قسمت 2: راهنمای سوت زدن: چگونه در هنگام دمیدن سوت ناشناس بمانیم
قسمت سوم: راهنمای سوت زدن: چگونه می توان از منابع خود محافظت کرد
قسمت 4: راهنمای سوت زدن: چرا باید ابرداده را حذف کنید

راهنمای احتیاطی برای کسانی که نیاز به صحبت کردن دارند

سوت زدن به معنای کشف و به اشتراک گذاشتن رفتارهای غیرقانونی یا غیر اخلاقی در سازمان شما است. سوت های مشهور شامل ادوارد اسنودن ، چلسی منینگ ، و برنده واقعیت است.

هر سازمانی می تواند موضوع سوت زدن باشد. این ممکن است یک سازمان دولتی یا خصوصی باشد - یا برای سود و غیرانتفاعی ، یک گروه جامعه یا یک چند ملیتی. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ضرب و شتم سوت لزوماً به معنای هشدار به مردم یا کل جهان نیست.

سوت زدن داخلی اغلب مشروعیت به نظر می رسد ، گرچه سازمان ها بیشتر از یک تحقیقات داخلی فشار بیشتری نسبت به خارج دارند. اما اگر نقض اخلاق مورد توجه عمومی قرار نگیرد ، ممکن است یک سوت دعوت کننده مخاطب را در خارج از سازمان خود پیدا کند..

خطرات ناشی از سوت زدن شما چیست؟?

اگرچه ممکن است برای شما آشکار به نظر برسد که نقض غیرقانونی و رفتار اخلاقی در سازمان شما باید متوقف شود ، تصویر بزرگتر می تواند پیچیده و نیاز به بررسی دقیق داشته باشد.

آیا حاضرید با ادعاهای خود به عموم بروید و احتمالاً شغل یا حرفه خود را از دست خواهید داد؟ آیا شما مایل به تبعید هستید ، حتی؟ بخشی از هدف شما برای حفظ صداقت سازمان شما است ، یا شما آماده دیدن آن برچیده شده هستید?

از لحظه تصمیم به مطرح کردن ادعاها ، به گزینه های خود بیاندیشید. ثبت داخلی در مورد نگرانی های شما ممکن است دشوار باشد که بعداً به طور ناشناس به عموم مردم مراجعه کنید. با این وجود ، اگر می خواهید یکپارچگی سازمان خود را حفظ کنید ، ممکن است همیشه دستیابی به مستقیم به عموم مردم نباشد.

اگر یک دولت یا شرکت از اطلاعات به دست آمده غیرقانونی برای یافتن شما استفاده می کند ، به احتمال زیاد در دادگاه قابل قبول نیست. اگرچه شواهد غیرقابل قبول ممکن است یک سازمان را از زندانی کردن شما باز دارد ، به احتمال زیاد آنها را از تلافی علیه شما به طرق دیگر متوقف نمی کند..

بسیار ارزشمند است که قبل از ضربه زدن به سوت ، با یک وکیل مشورت کنید ، زیرا شرایط دقیق نحوه افشای دانش شما ممکن است تفاوت را بین حمایت توسط قانون و "محاکمه در یک دادگاه نظامی مخفی" ایجاد کند.

البته شایان ذکر است که وکلا می توانند از نظر مخفیانه گران باشند و ارتباط پنهانی با آنها دشوار است.

به چه کسی می خواهید برسید?

دستیابی مستقیم به مدیریت عالی روشی کارآمد برای رفع مشکلات است ، اما می تواند پیچیده تر از آنچه ظاهر می شود باشد ، به خصوص اگر مدیریت نگرانی های شما را به اشتراک نگذارد.

برخی سازمان ها دارای نگهبان داخلی هستند اما ممکن است مناسب نباشند. ارزیابی به کسانی که به آنها اعتماد دارید دشوار است ، و ممکن است گروه های نگهبان مجهز به فناوری یا دانش لازم برای دریافت نکات ناشناس نیستند.

به تنظیم کننده ها هم همیشه نمی توان اعتماد کرد. در بسیاری از کشورها و تنظیم کننده های صنایع و مواردی که قرار است آنها را تنظیم کنند بسیار نزدیک هستند.

این که آیا شما به مدیریت عالی ، یک تیم داخلی ، اجرای قانون یا مطبوعات دسترسی پیدا خواهید کرد ، تفاوت عمده ای را در OPSEC شما ایجاد خواهد کرد. با این حال ، بهتر است فرض کنید که دشمنان شما از آنچه انتظار دارید قوی تر هستند.

شما نباید به محافظت از کسانی که به آنها نشت می کنید اعتماد کنید. آنها ممکن است در مکان هایی که انتظار ندارید دوستان ، دستیاران یا بیعت هایی داشته باشند ، و ممکن است آنها به اندازه نیاز شما متشکل و مراقب باشند. گذشته از این ، پوست آنها در بازی نیست بلکه مال شماست.

چه چیزی را می خواهید فاش کنید?

ارتباطات خود را به حداقل ممکن برسانید. از گفتگوی غیرضروری خودداری کنید و فقط اطلاعات مربوط به ادعاهای خود را ارسال کنید. هر نوع اطلاعات ، هر چقدر هم که کوچک باشد ، می تواند منجر به کشف شما شود.

هرچه اطلاعات کمتری داشته باشید ، پرواز در زیر رادار آسان تر خواهد شد. اگر یک هارد دیسک را بارگیری کنید ، احتمالاً بیشتر از کپی کردن یک فایل واحد ، مورد توجه قرار می گیرید. به همین ترتیب ، تماس های تلفنی طولانی نسبت به موارد کوتاه مستعد تحقیق است ، که می تواند به عنوان یک اشتباه تلقی شود.

در قسمت دوم این سری ، ExpressVPN هنگام بیرون کشیدن مواد از سازمان خود و ارتباط با روزنامه نگاران یا تنظیم کننده ، خطرات احتمالی را بررسی می کند..

راهنمای سوت زدن: دمیدن سوت سخت است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.