عالی است. اما اینترنت چیست؟

عالی است. اما اینترنت چیست؟

ما هر روز از آن استفاده می کنیم و به بخشی کاملاً اساسی در زندگی ما تبدیل می شود. اما آنچه در واقع اینترنت است?

فرهنگ لغت آن را به این ترتیب تعریف می کند:

"یک شبکه جهانی رایانه ای ، انواع مختلفی از امکانات اطلاعاتی و ارتباطی ، متشکل از شبکه های بهم پیوسته را با استفاده از پروتکل های ارتباطی استاندارد ارائه می دهد."

اما چه ارزشی دارد؟ پس از همه ، این یک موجود ملموس نیست.

اینترنت فقط به اندازه اطلاعاتی که افراد در مورد آن قرار می دهند مفید است. این فقط مجموعه ای از داده ها است. بدون دنیای واقعی و افراد واقعی که کارهای واقعی انجام می دهند ، چیزی برای پخش آنلاین وجود نخواهد داشت. اینترنت ایجاد نمی کند ، فقط می تواند مجدداً مورد استفاده قرار گیرد.

ما هنوز به دنیای واقعی احتیاج داریم: دانشمندان واقعی ، هنرمندان واقعی ، نویسندگان واقعی. ما به خلاقیت واقعی ، آفلاین ساخته شده نیاز داریم. وگرنه ما چیزی جز عقیده نداریم. اینترنت نمی تواند دانش را جایگزین کند. حتی نمی تواند یاد بگیرد تمام کاری که می تواند انجام دهد ذخیره چیزی است که ما از قبل می دانیم.

اینترنت بسیار شبیه کمد است. فقط در هنگام داشتن لباس مفید است. و برای ساختن لباس ، ما به یک خیاط نیاز داریم.

با وجود این ، اینترنت می تواند محلی برای شگفتی و هیجان باشد. این بسته بندی شده پر از مواد مخدر خوشمزه است ، فقط منتظر است کشف شود. برای مثال…

وزن اینترنت چیست؟?

تخمین زده می شود که اینترنت با توت فرنگی تقریباً وزن دارد. اگر ترجیح می دهید تخم مرغی متوسط ​​داشته باشید.

تکامل اینترنتافراد برای استفاده از اینترنت به عنوان ساعت میمون صف می کنند.

تکامل اینترنت

در آغاز ، هیچ چیز وجود نداشت. حتی یک فیلم گربه تنها نیست.

و بعد اینترنت آمد. این کار به آرامی آغاز شد و مردم در ابتدا از آن فقط برای جستجوی اطلاعات محدود استفاده می کردند.

همه چیز به سرعت تغییر کرد. اینترنت امروز ابزاری وسیع و مداوم در حال تحول است که حاوی اطلاعات حیرت انگیز است. آنچه را که می توان از تنها چند جستجوی Google آموخت ، شگفت آور است. همچنین مردم را به سراسر کره زمین متصل می کند و به آنها امکان می دهد مانند هر چیزی که قبلاً آن را می شناختیم ، تعامل و به اشتراک بگذارند.

سرگرمی نیز وجود دارد. صنایع موسیقی و فیلم سرانجام در حال تحقق قدرت اینترنت هستند. این یک مزیت است ، و نه مانعی برای ایجاد خلاقیت های شما در هر زمان و هر زمان. اکنون 3.2 میلیارد نفر از مردم می توانند یک اثر هنری را ببینند (میزان مردم در جهان با دسترسی به اینترنت). این باورنکردنی است این یک سطح از قرار گرفتن در معرض است که هر هنرمند در گذشته فقط می تواند در مورد آن باشد.

عالی. اما اینترنت چقدر بزرگ است?

تخمین زده می شود که اینترنت 1.2 زیتابیت - و در حال رشد است. یک zttabyte یک تریلیون گیگ است.

یک لایه دوگانه دیسک Blu-ray (استاندارد صنعت) 50gb است. این بدان معناست که برای نگهداری محتوای اینترنت به 24 میلیارد دیسک Blu-ray نیاز دارید.

یک دیسک Blu-ray 12 سانتی متر عرض دارد که باعث می شود شعاع آن 6 سانتی متر باشد. با استفاده از قدرت ریاضی (πr²) ، سطح یک سطح اشعه را 113.1cm² بدست می آوریم.

بنابراین اینترنت 24 میلیارد برابر 113.1cm² است.

این کار در 271 کیلومتر مربع (168 مایل) انجام می شود. این بدان معناست که اینترنت تقریباً به اندازه باربادوس است.

چگونه اینترنت کار می کند?

اینترنت شبکه ای از رایانه ها است که از دو نوع اصلی وجود دارد:

  • شبکه محلی (LAN): شبکه محلی دو یا چند رایانه متصل به هم است که نزدیک به هم هستند و داده های صرفاً بین خودشان را با یک اتصال بسته به اشتراک می گذارند. این نوع راه اندازی است که ممکن است در یک دفتر ببینید.
  • شبکه گسترده ای (WAN): WAN همچنین از دو یا چند رایانه تشکیل شده است ، اما آنها از هم جدا هستند. داده ها از طریق خطوط تلفنی ، فیبر نوری یا ماهواره به اشتراک گذاشته می شوند و اتصال باز است. اینترنت WAN است.

برای کار صحیح ، این شبکه ها به یک مورد نیاز دارند سرور.

سرور رایانه ای است که نرم افزار را اجرا می کند و اطلاعات را ذخیره می کند. سپس این اطلاعات را با رایانه های دیگر به اشتراک می گذارد درخواست آی تی. صفحات وب روی سرورها ذخیره می شوند و وقتی URL را تایپ می کنید ، اطلاعاتی را از یک سرور درخواست می کنید. سرور به شما امکان دسترسی به این اطلاعات را می دهد و آن را در صفحه وب نمایش می دهد.

کامپیوتر شما می شود مشتری در این مبادله مرورگرها (Chrome ، Safari ، Opera) اطلاعات را از سرور درخواست می کنند ، سپس آن را به روشی نمایش می دهند که برای شما معنی دارد.

گربه اینترنتیهمه تعطیل شدند! به گربه ناز نگاه کنید! در گربه CUTE نگاه کنید!

اما چه می شود اگر فقط بخواهم فیلم های گربه را تماشا کنم?

مشکلی نیست! هر ساعت 300 ساعت فیلم در YouTube بارگذاری می شود. این 18000 ساعت فیلم در ساعت است ، که روزانه 432،000 ساعت است. این بدان معناست که 49.31 سال ویدیو در YouTube بارگذاری شده است - Every. تنها. روز.

تخمین زده می شود 15٪ از ترافیک اینترنت روزانه مربوط به گربه ها باشد. با فرض اینکه YouTube این روند را دنبال کند ، فیلمهای گربه ای با ارزش 7.39 سال که هر روز در YouTube بارگذاری می شوند. هیچ کس نمی تواند آن گربه را زیاد تماشا کند.

شبکه جهانی وب یا اینترنت?

امروزه شرایط اینترنت و شبکه جهانی وب قابل تعویض است. اما آنها از نظر فنی یکسان نیستند.

  • اینترنت شبکه ای از رایانه های متصل در سراسر جهان است.
  • شبکه جهانی وب بخشی از اینترنت است. این یک شبکه مجازی از وب سایت ها است ، همه از طریق پیوند به یکدیگر متصل می شوند.

شبکه جهانی وب توسط شخصی به نام تیم برنرز لی در سال 1989 اختراع شد. قبل از آن زمان اینترنت وجود داشت و کامپیوترها می توانستند از راه دور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، اما هیچ صفحه وب وجود نداشت.

با چه اینترنت ساخته شده است?

شبکه جهانی وب بیشتر مجموعه ای از پرونده ها است که همگی به صورت اسناد HTML قالب بندی شده اند. HTML شامل پیوندها ، متن و تصاویر است.

تمام صفحات وب با پرونده های HTML ساخته شده اند. مرورگر شما HTML را می خواند ، سپس صفحه وب را نشان می دهد.

می توانید HTML یک صفحه را به راحتی مشاهده کنید. کافیست روی این صفحه کلیک راست کرده و سپس Inspect یا Inspect Element را انتخاب کنید. آنچه در سمت راست ظاهر می شود پایه های صفحه وب است - همه HTML.

در پشت HTML صفحات سبک آبشاری (CSS) و Javascript (JS) قرار دارند. این پرونده ها به برنامه نویسان اجازه می دهد تا HTML را دستکاری کنند.

به عنوان مثال ، می توانید هر عنوان را در صفحه خود در CSS چهل پیکسل قرار دهید. حالا هر بار که عنوانی را در HTML وارد کنید ، چهل پیکسل بالا خواهد بود.

اینگونه به نظر می رسد:

HTML:

این یک عنوان است!

CSS: h1 {font-size: 40px؛}

آدرس اینترنتیURL آدرس صفحه وب است.

URL ها شما را به جایی می رسانند که باید باشد

آدرس اینترنتی یك منبع یك منبع است كه به عنوان یك آدرس وب نیز شناخته می شود. اینگونه مرورگر شما می داند که صفحه را برای یافتن صفحه مورد نظر خود جستجو کند.

بسیاری از افراد در واقع آدرسهای URL کل را تایپ نمی کنند. بیشتر وب سایتها از طریق پیوندی از صفحه دیگر یا موتور جستجو پیدا می شوند. URL ها می توانند طولانی و دست و پا گیر باشند و به یاد آوردن آنها می تواند سخت باشد. خوشبختانه موتورهای جستجو صفحات وب را فهرست می کنند ، بنابراین لازم نیست URL را بخاطر بسپاریم.

اما این به چه معنی است?

این دوره ریاضی است - تعداد زیاد و قدرت پردازش گسترده.

اینترنت محرک اصلی آن است زیرا اینترنت تعداد زیادی و قدرت پردازش گسترده ای دارد. و همه با گرافیک زیبا و فیلم های گربه نمایش داده می شوند.

این زمان بسیار خوبی برای زنده بودن است. اما با قدرت فراوان ، مسئولیت بزرگی به همراه دارد. اینترنت بزرگترین اختراع بشر است و برخی به دنبال کنترل آن هستند. ما باید اینترنت را آزاد و همه را باز نگه داریم. و این چیزی است که باید برای آن تلاش کنید.

پس اینترنت چیست؟ این همه چیز است و هیچی این قدرت برای متحد کردن جهان و قدرت تخریب آن دارد. اینترنت همه چیز شما می خواهید باشد. این جهان در نوک انگشتان شما و پورتال شما به ستاره هاست.

اینترنت فوق العاده است. و ما دوست داریم اینگونه ادامه دهیم.

تصویر برجسته: studiostoks / Club Photo Dollar
تکامل اینترنت: riccardo1990 / کلاب عکس دلاری
گربه !: آلنا اوزرووا / کلاب عکس دلار
آدرس اینترنتی: کلوپ عکس بختیارزین / دلار آمریکا

عالی است. اما اینترنت چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.