امضای الکترونیکی چیست و چگونه کار می کند؟

تصویرسازی یک تلفن با

اگر اخیراً قرارداد کار جدیدی امضا کرده اید ، اجاره نامه یک آپارتمان را نهایی کرده اید یا وام آنلاین را تأیید کرده اید ، احتمال دارد که از یک برنامه امضای الکترونیکی استفاده کرده باشید یا می توانید از یکی از آنها سود ببرید.

استفاده از توافق نامه های برنامه امضای الکترونیکی بین سال های 2012 تا 2017 با 747٪ افزایش یافت. افراد زیادی با این برنامه کنار می آیند.

برنامه های امضای الکترونیکی با استفاده از فناوری رمزنگاری / رمزگشایی تضمین می شوند که می توانند رضایت هر دو طرف را تأیید کرده و گواهی بر اعتبار این معامله باشند. تکرار یا جعل آنها تقریباً غیرممکن است ، و آنها را بسیار معتبرتر از توافق های سنتی مبتنی بر کاغذ می دانند.

امضای الکترونیکی چگونه کار می کنند?

برنامه امضای الکترونیکی روند امضای نسخه های نرم اسناد را ساده می کند. کاربران با استفاده از روشهایی مانند نوشتن امضای خود در دستگاه صفحه لمسی یا بارگذاری یک فایل تصویری ، امضای خود را در برنامه ذخیره می کنند.

برای امضای یک سند ، کاربر سند را باز می کند و مکان هایی را که نیاز به امضا باشد برچسب گذاری می کند. بیشتر برنامه ها به شما کمک می کنند تا سند امضا شده را به سمت ایمیل ارسال کنید.

آیا برنامه های امضای الکترونیکی از نظر قانونی الزام آور هستند?

کلیه قراردادهای الکترونیکی دارای اعتبار قانونی و اعتبار یکسانی با توافق های جوهر هستند. این به لطف قانون ESIGN است که در ژوئن سال 2000 توسط کنگره به تصویب رسید.

یکی از صمیمی ترین طرفداران قانون ESIGN سناتور اسپنسر آبراهام بود که در سال 1999 به تصویب این لایحه رسید و متقاعد شد كه این امر می تواند رشد مشاغل آنلاین را فعال كند. در آن روزها علاقه آمریکا به اقتصاد اینترنت در معرض تب و تاب بود و شماری از ایالت ها نسخه های خود را از قوانین مربوط به تجارت الکترونیکی تصویب کرده بودند. قانون ESIGN فدرال به تشخیص قانونی بودن امضاهای الکترونیکی برای تجارت بین المللی کمک کرد.

در حالی که قضات از زمان تصویب این قانون به طور مداوم به نفع قراردادهایی که به صورت الکترونیکی منعقد شده اند ، حکم کرده اند ، مهم است بدانید که آنها باید در مورد اهداف توافق اطمینان داشته باشند. بعلاوه ، اگر قاضی مشکوک باشد که یک سند پس از امضای تغییر یافته به دلیل ضعف امنیتی یا وجود پرونده های حسابرسی غیرقابل دسترسی ، ممکن است آن را غیرقابل قبول اعلام کند..

بنابراین دفعه بعد که یک برنامه امضای الکترونیکی را خریداری یا امضا می کنید ، اطمینان حاصل کنید که از استانداردهای فنی سختگیرانه استفاده می کند و از شهرت کاملی برخوردار است.

7 برنامه امضای الکترونیکی را امتحان کنید

DocuSign

DocuSign دارای بیش از 200،000 کاربر ، و آن را به یکی از محبوب ترین و قوی ترین برنامه های امضای الکترونیکی در حال استفاده است. استفاده از آن آسان است ، و قابلیت تنظیم قابلیت برجسته دیگری است زیرا چندین API را ارائه می دهد که می توانند در نرم افزار موجود شما ادغام شوند.

DocuSign برای محافظت از توافق نامه های امضا شده از مجموعه ای قوی از ویژگی های امنیتی استفاده می کند و به چندین گواهینامه امنیتی در سراسر جهان اعطا شده است. برنامه های استاندارد با 25 دلار در هر ماه شروع می شود و یک آزمایش رایگان در دسترس است.

سلام

HelloSign شامل یک پسوند مرورگر Chrome است که درخواست و امضای اسناد در پرواز را آسان می کند. به علاوه ، برنامه های بومی برای iOS و Android به تجربه کاربر آن افزوده است. می توانید از امضاهای ذخیره شده برای اسناد متعدد استفاده کنید یا تصویری از امضای واقعی خود را با تلفن خود بارگذاری کنید.

داشبورد داخلی ساخته شده به ردیابی اسناد ، از جمله آنهایی که در انتظار امضا هستند ، کمک می کند. شما می توانید برای هر ماه تا سه سند به طور رایگان از HelloSign استفاده کنید ، در حالی که این برنامه Pro فقط 13 دلار در هر ماه امضاهای نامحدود را ارائه می دهد.

AdobeSign

AdobeSign یک پکیج درجه یک سازمانی با یک قیمت مناسب برای مطابقت است. این نخستین شرکت نرم افزاری بود که به این فضا سر زد ، و استاندارد دیگر برنامه های امضای الکترونیکی را دنبال کرد.

قراردادهایی که با استفاده از AdobeSign انجام می شود ، بدون نیاز به ورود به حساب Adobe ، می توانند از هر مرورگر یا دستگاه تلفن همراه امضا شوند. به علاوه ، API Adobe به این معنی است که می توانید امضاهای از پیش استفاده شده را در سایر برنامه ها در مجموعه Adobe نگه دارید.

Adobe با سایر ابزارهای شخص ثالث مانند Salesforce کاملاً مطابقت دارد و معیارهای انطباق جهانی را دنبال می کند. برنامه ها با 9/29 دلار در ماه برای حداکثر نه کاربر شروع می شود. یک آزمایش رایگان گنجانده شده است.

اسکستچ

Docsketch ویژگیهای زیادی از جمله ردیابی اسناد و یادآوری های حسن نیت ارائه می دهد. بسته به انتخاب برنامه شما می توانید پیام های شخصی شده و سایر ویژگی های سفارشی را نیز درج کنید.

گزارش های حسابرسی جاسازی شده مطابقت با قانون بین المللی امضای الکترونیکی را تضمین می کند و این نرم افزار با یک برنامه رایگان ارائه می شود که به شما امکان می دهد تا در هر ماه سه سند ثبت نام کنید. کاربران برق می توانند برنامه نامحدودی را انتخاب کنند که قیمت آن 15 دلار در هر ماه است. این شامل امضای نامحدود اسناد و قالب ها ، و همچنین گزینه هایی برای تغییر رنگ ها ، تصاویر و سبک های فونت است.

eSignLive

eSignLive با هدف ارائه رقابت به AdobeSign در فضای سازمانی. این دستگاه از بهترین ویژگی های امنیتی در کلاس برخوردار است و مورد اعتماد شرکتهای بزرگی مانند BMW و IBM است.

مشاغل می توانند eSignLive را با سرورهای اولیه (برای امنیت بیشتر) و همچنین یک راه حل مبتنی بر ابر برای نیروی کار از راه دور و توافق های شخص ثالث استفاده کنند. در هر دو موبایل و دسک تاپ قابل دسترسی است. برنامه های حرفه ای از 20 دلار در هر ماه شروع می شود. محاکمه رایگان 30 روزه گنجانده شده است.

قابل توجه

Signable منحصر به فرد است از آنجا که گزینه پرداخت به ازای هر استفاده را ارائه می دهد. این در درجه اول در بازارهای اروپا است. این برنامه به راحتی با چندین سیستم عامل شخص ثالث مانند Zapier ادغام می شود و پشتیبانی چند زبانی را برای آلمانی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، هلندی و پرتغالی به همراه انگلیسی ارائه می دهد..

Signable در iOS و Android و همچنین از طریق ایمیل در دسترس است. پرداخت برای هر بار استفاده از 1 GBP برای هر سند شروع می شود ، در حالی که برنامه های شرکت می توانند تا 149 GBP در ماه افزایش پیدا کنند.

زگل

Zegal یک شرکت حقوقی آنلاین است که به عنوان بخشی از یک بسته حقوقی گسترده تر ، خدمات امضای الکترونیکی را ارائه می دهد. داشبورد تمام اسناد شما را بصورت آنلاین ذخیره می کند و به شما امکان می دهد کنترل کامل همه چیزهایی را که ایجاد می کنید ، امکان همکاری مطمئن بین طرفهای مجاز را فراهم کند.

Zegal یک سرویس آنلاین است که از طریق هر مرورگری قابل دسترسی است. پنج امضاء اول رایگان است ، سپس اشتراک ها در حدود 100 دلار در هر ماه شروع می شود.

امضای الکترونیکی چیست و چگونه کار می کند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.