چرا فیس بوک ابزاری برای دستکاری دولت است

مشخصات یک فرد فریاد آور.

دستور جهانی اطلاعات ضد اطلاعات ، یک مطالعه جدید توسط موسسه اینترنتی آکسفورد ، تأیید کننده ترین بدترین نگرانی ها در مورد استفاده دولت ها از رسانه های اجتماعی برای تأثیرگذاری بر مردم آنها است.

در این مطالعه آمده است: "شواهد کمپین های دستکاری شده در رسانه های اجتماعی در 70 کشور صورت گرفته است ، از 48 کشور در سال 2018 و 28 کشور در سال 2017". "در هر کشور ، حداقل یک حزب سیاسی یا سازمان دولتی وجود دارد که از رسانه های اجتماعی برای شکل دادن به نگرش عمومی در داخل استفاده می کند."

به گفته این رسانه های اجتماعی در 26 کشور جهان توسط رژیم های استبدادی به طور مؤثر همکاری شده است. "سربازان سایبری" به شکل رباتها یا گروههای ترول یکی از ابزارهای فزاینده ای است که برای ترویج روایات خاص ، سرکوب حقوق بشر و لکه دار کردن مخالفان سیاسی به کار می رود..

و این عملیات فقط به مخاطبان داخلی محدود نمی شود. در این گزارش آمده است که هفت کشور- عربستان سعودی ، ایران ، هند ، پاکستان ، چین ، روسیه و ونزوئلا- بطور فعال سعی در استفاده از عناصر محاسباتی الگوریتم های رسانه های اجتماعی (ویروسی ، هشتگ ، و اسکواش بی وقفه) برای تبلیغ اطلاعات در سطح جهانی کرده اند. همچنین.

و فیس بوک در این حوزه حاکم است. در گزارش آمده است: "علیرغم وجود سیستم عامل های شبکه های اجتماعی بیش از گذشته ، فیس بوک همچنان سکوی انتخاب برای دستکاری رسانه های اجتماعی است.".

متداول ترین روشهای تأثیرگذاری افکار در این دسته بندی های گسترده نهفته است:

  • ایجاد اطلاعات نادرست یا رسانه های دستکاری شده
  • گزارش انبوه از محتوا یا حسابها
  • استراتژی های داده محور
  • قربانی کردن ، مرتکب شدن یا آزار و اذیت
  • تقویت محتوای و رسانه به صورت آنلاین

کاربران فیس بوک اهداف آسیب پذیر هستند

من به این واقعیت افتخار نمی کنم که نمی توانم خودم را مجبور کنم جلوی استفاده از فیس بوک و سایر سیستم عامل های اجتماعی را بگیرم. اما توجیهی که به خودم می دهم این است که من تقریباً به طور انحصاری انتشارات معتبر و قانونی را دنبال می کنم ، از جمله بسیاری از نشریات منطقه ای و طاقچه ها ، و به رسانه های اجتماعی متکی هستم تا به عنوان یک موتور محتوا از انواع استفاده کنم..

در حالی که من به اندازه کافی تجربه کرده ام که بتوانم تفاوت بین یک سایت معتبر و حساب های بات را با اشتیاق اخبار جدید جعلی را درک کنم ، بسیاری از کاربران جدید در اینترنت نیستند.

به عنوان مثال ، در نیجریه ، اندونزی و هند بسیاری از شهروندان فکر می کنند که فیس بوک اینترنت است. این نشان می دهد که اگر به طور انحصاری ، در فیس بوک به عنوان منبع خبری ، ارتباط با دوستان و خانواده ، بازی ها و سایر اشکال مصرف محتوا ، بسیار متکی باشند..

پس جای تعجبی نیست که مردم به هر آنچه در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود اعتماد کنند. با توجه به اینکه چگونه از لحاظ تاریخی ، فیس بوک برای جلوگیری از اطلاعات درستی اقدام نکرده است ، بدان معنی است که ما در زمانهایی زندگی می کنیم که حقیقت را می توان به راحتی دستکاری کرد.

شرکت های رسانه های اجتماعی در مورد اخبار جعلی چه می کنند?

مطمئناً ، شرکت های رسانه های اجتماعی برای مقابله با ارتش ترول اقداماتی را انجام داده اند. در ماه آوریل ، بیانیه ای منتشر کرد که در آن چگونگی حذف "رفتار هماهنگ غیرمجاز و اسپم از هند و پاکستان" حذف شده است.

در چند ماه گذشته ، توییتر به دلیل تقویت پیام رسانی از دولت ها یا احزاب سیاسی ، هزاران حساب از مصر ، ایالات متحده ، چین ، اسپانیا و اکوادور حذف کرده است..

اقدامات گسترده ای که فیسبوک اعلام کرده است شامل کاهش قرار گرفتن در معرض اخبار در مورد اخبار توسط گروه هایی است که به طور مکرر اطلاعات غلط و پست های مربوط به انتشارات با کیفیت پایین را ارائه می دهند. این برنامه همچنین به بررسی برنامه بررسی واقعیت خود پرداخته و شاخص هایی را در Messenger معرفی کرده است تا به کاربران در ارزیابی قابلیت اطمینان اطلاعات دریافتی کمک کند..

و همانطور که Buzzfeed News در سال 2017 نوشت ، واتس اپ "وکتور اصلی گسترش اطلاعات نادرست" در هند است. نقش برنامه پیام رسانی در بحران اخبار جعلی مورد بررسی دقیق قرار گرفته است و امسال این شرکت اعلام کرد که برای 5 پیام در هر پیام محدود شده است.

خیلی ترسید

ممکن است کسانی از ما که در غرب نشسته اند فکر زیادی به مطالعه موسسه اینترنت آکسفورد نکنند. همه قرن ها تبلیغات وجود داشته است ، و همیشه شایعات و اطلاعات غلط در اطراف وجود خواهد داشت. در حالی که در گذشته ممکن است این کار زمزمه های دادگاه باشد ، برخی ممکن است استدلال کنند که این فقط ابزارهایی است که در دوران مدرن تغییر کرده است.

اما این معادل دفن سر شما در شن است. مبارزات تبلیغاتی که صرفاً در رسانه های اجتماعی سازماندهی شده اند منجر به نسل کشی شده اند. فعالان دیجیتال مورد هدف ارتش های ترول ، آدم ربایی و شکنجه شده اند.

اینترنت را نمی توان با توجه به منافع شخصی معدود افراد ربود. با توجه به شرایط موجود ، آینده آن به عنوان ابزاری برای ارتباطات آزاد و به اشتراک گذاری دانش در معرض تهدید جدی قرار دارد. مگر اینکه کاری انجام دهیم که بتواند کنترل خود را به دست بگیرد ، ممکن است به روشی که پیش بینی بنیانگذاران اصلی آن پیش بینی کرده اند ، خدمت بشریت نباشد.

چرا فیس بوک ابزاری برای دستکاری دولت است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.