آیا ادغام پیام رسان فیس بوک می تواند روزهای تاریک را برای کاربران واتس اپ نشان دهد؟

آرم های Facebook Messenger ، Instagram و WhatsApp با هم پیوند خورده اند.

بنیانگذار فیس بوک ، مارک زاکربرگ اخیراً اعلام کرد که قصد دارد سه سرویس پیام رسان غالب خود را ادغام کند: اینستاگرام ، فیس بوک مسنجر و واتس اپ. طبق گفته فیسبوک ، هدف ایجاد یک سرویس متحد تر در هر سه سیستم عامل است.

ما می خواهیم بهترین تجربیات پیام رسانی را ایجاد کنیم. و مردم می خواهند پیام رسانی سریع ، ساده ، قابل اعتماد و خصوصی باشد. “.

با یکپارچه سازی این سرویس ها ، کاربران قادر خواهند بود به راحتی پیام های دیگری را از برنامه های مختلف ارسال کنند. اما در حالی که ادغام ممکن است این خدمات را راحت تر کند ، لزوماً به معنای امنیت آنها نیست.

رمزگذاری به عنوان یک پس از عمل

تصمیم برای ادغام این خدمات ، هم قانونگذاران و هم طرفداران حفظ حریم خصوصی سرشان را خراشیده اند. زاکربرگ پیش از این اعلام کرده است که قصد دارد هر سه برنامه پیام رسانی را رمزگذاری کند ، اما سوال واقعی این است که چگونه.

واتس اپ یکی از اولین سرویس های پیام رسانی بود که رمزنگاری به پایان ارائه می داد ، در حالی که مسنجر ویژگی های رمزگذاری قابل تنظیم را ارائه می دهد که باید به صورت دستی روشن شوند. اینستاگرام اما چنین محافظتی (یا گزینه ای) ارائه نمی دهد.

آیا اینستاگرام و مسنجر برای ارائه همان تنظیمات حریم خصوصی با WhatsApp مجدداً مورد استفاده قرار می گیرند؟ یا اینکه WhatsApp با نرم افزار امنیتی ضعیف تری تخریب می شود تا به عملکرد آن مانند سایر برنامه ها کمک کند?

  نحوه استفاده از کیف پول های چند منظوره Bitcoin

اینها فقط نمونه ای از ده ها سوال از کارشناسان امنیتی است که می پرسند.

مشکل دوم افزایش دسترسی به ابرداده است. همانطور که در مقاله اشاره شده است ، کاربران WA با تلفن و کاربران FB ثبت نام نمی کنند. من گمان می کنم FB قبلاً کارهای زیادی برای پیوند این شناسه ها با هم انجام داده است ، اما کاما های برنامه های کاربردی حتی بیشتر موثر خواهند بود. 7 /

– متیو گرین (matthew_d_green) 25 ژانویه 2023

چه چیز دیگری ، جزئیات ورود به سیستم چگونه خواهد بود؟ در حال حاضر کاربران واتس اپ برای استفاده از برنامه فقط باید شماره تلفن معتبری را وارد کنند ، اما مسنجر از اطلاعات جمع شده در فیس بوک استفاده می کند – از جمله نام و آدرس کامل ایمیل شما.

هر حرکتی که اطلاعات شخصی بیشتری را به حساب های فردی متصل می کند می تواند واتس اپ را کمتر ایمن کند ، که برای اکثر 1.5 میلیارد کاربر آن می تواند تأثیر بسزایی در چگونگی (یا اگر) تصمیم گیری برای استفاده از آن بگذارد.

موضوع راحتی … یا کنترل?

زوکربرگ قبلاً اظهار داشت که هدف از این کار ، بهبود عملکرد در هر سه سیستم عامل است ، اما به نظر می رسد با توجه به اینکه هر سرویس با هدف دیگری سرو کار دارد ، کار دشواری است..

نکته اینجاست: WhatsApp هنوز هم محبوب ترین پلت فرم پیام رسانی در جهان است که در آمریکای جنوبی ، بخش اعظم اروپا و سایر نقاط جهان ، پیامدهای سنگینی را دنبال می کند. این اغلب به عنوان یکی از امن ترین برنامه های پیام رسانی در اطراف مورد ادعا است. با ساده تر کردن این سرویس ها ، به طوری که افراد بتوانند از طریق برنامه های مربوطه به ارتباط متقابل بپردازند ، به این معنی است که هر سه برنامه باید یکدست تر شوند – خواه با پروتکل های رمزنگاری ، اعتبار ورود به سیستم یا هر روش دیگری هنوز ناشناخته است.

  شیرین 32 از مشکل تولد سوءاستفاده می کند اما ExpressVPN در مهمانی نخواهد بود

در طرف تلگرام ، اگر فیس بوک میزان جمع آوری داده ها و تنظیمات رمزگذاری را در سایر برنامه های خود شماره گیری کند ، این می تواند یک قدم بزرگ به سمت یک اینترنت امن تر و خصوصی تر باشد..

با این وجود ، توجه به بنیانگذاران واتس اپ و اینستاگرام پس از به دست آوردن هر شرکت در فیس بوک ، اندکی گفتنی است و می تواند نشانه این باشد که اتفاقات بیشتری در پشت صحنه اتفاق می افتد تا مجوزهای صنعت اجازه دهند..

آیا می توان سهام رکود را تحت فشار قرار داد تا این تغییر را اعمال کند?

هیچ تردیدی نیست که فیس بوک بیش از گذشته با بررسی دقیق دولت روبرو باشد ، و کارشناسان در حال حاضر حدس می زنند که این ادغام به صورت مقدماتی انجام می شود قبل از اینکه ایالات متحده بتواند قوانین جدیدی را اجرا کند که می تواند فیس بوک را بخاطر خرید همه رقابت ها مجازات کند.

در حال حاضر ، کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند (DPC) به طور علنی خواستار شده است که فیس بوک اطلاعات بیشتری را درباره ادغام فاش کند و رهبران واشنگتن نیز ابراز نگرانی می کنند.

“تسلط فیس بوک و گوگل بر داده ها در حال حاضر به مصرف کنندگان و اقتصاد آسیب رسانده است. FTC و وزارت دادگستری باید اقدامات تهاجمی و ضد انعطاف پذیر Big Tech را جدی بگیرند و شروع به اجرای جدی قوانین ما کنند. “سناتور ریچارد بلومنتال اخیراً به The Verge گفت.

با وجود بسیاری از سایت های رسانه های اجتماعی مختلف که این روزها در آن جریان دارند ، فراموش می شود که اغلب آنها فقط توسط تعداد معدودی از شرکتها کنترل می شوند. تقریباً مانند نحوه کنترل شرکتهای کابلی و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) در ایالات متحده توسط دو یا سه تجارت پرچمدار ، بسیاری از خدمات اجتماعی به سادگی نتیجه ای از یک برند بزرگتر دارند. توییتر مالک Periscope ، Gnip و ظاهرا TweetDeck است ، در حالی که Facebook نیز صاحب Oculus و Masquerade است.

  9 کار را می توانید با یک سرور خانگی انجام دهید

ادغام خدمات پیام رسانی چندگانه فیس بوک به طور بالقوه می تواند باعث افزایش بیشتر این شرکت در بین کاربران تازه کار شود ، اما همچنین می تواند به غول رسانه های اجتماعی کمک کند تا مانع خفه شدن خود در بازار ، که در ماه های اخیر رو به زوال است ، محافظت کند..

ممکن است بخواهید از یک سرویس پیام رسانی متفاوت استفاده کنید

با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ، فیسبوک همچنان پادشاه بلامنازع رسانه های اجتماعی است. با این حال ، رسوایی های مربوط به حریم خصوصی و ترفندهای تجاری سایه زده باعث شده است تا بسیاری از کاربران نسبت به آینده شرکت نسبت به آینده این شرکت کمتر احساس خوش بینی کنند. در حقیقت ، سهام در سال 2023 تقریبا 20٪ کاهش یافته است ، هرچند که تحلیلگران پیش بینی روند صعودی در سال 2023 را دارند.

اگرچه قرار نیست این ادغام تا سال 2023 عملی شود ، ممکن است کاربران WhatsApp بخواهند به دنبال یک سرویس پیام رسانی جایگزین باشند. ما سالهاست که تعداد معدودی را تحت پوشش قرار داده ایم (اسپویلر: سیگنال مورد علاقه ماست) ، و اگرچه ممکن است این سرویس ها عملکرد متقابل پیام رسان های فیس بوک را ارائه ندهند ، اما هر یک حتما خصوصی تر هستند.

آیا ادغام پیام رسان فیس بوک می تواند روزهای تاریک را برای کاربران واتس اپ نشان دهد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.