جاسوس افزار چیست و چگونه می توانم آن را حذف کنم؟

یک سری از آن ها و صفر ها که تصویر یک چشم را تشکیل می دهند.

سرقت هویت سال گذشته نزدیک به 15 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار داد و 4 میلیارد دلار خسارت به همراه داشت. و اگر یکی از قربانیان بودید ، یا کسی را می شناسید که در معرض کلاهبرداری کارت اعتباری قرار گرفته است ، بسیار محتمل است که دلیل اصلی جاسوسی باشد.

Spyware چیست؟?

نرم افزارهای جاسوسی به نرم افزاری که مخفیانه بر روی دستگاه شما نصب شده باشد ، با هدف مخرب مانند سرقت اطلاعات شخصی ، اطلاعات کارت اعتباری ، تاریخچه مرور و سایر نقاط داده نصب شده است. طراحی شده است تا با احتیاط - شما احتمالاً نمی دانید که در پس زمینه کار می کند زیرا حداقل تأثیر خود را بر منابع سیستم می گذارد.

وقتی در مورد نرم افزارهای جاسوسی صحبت می کنیم ، درک این نکته مهم است که این اصطلاح می تواند به معنای چندین چیز متفاوت باشد. بیایید نگاهی گذرا به آنها بیاندازیم.

Keyloggers

همانطور که از نام آن پیداست ، keyloggers سکته مغزی صفحه کلید شما را ردیابی می کند و هدف آن شناسایی چیزهایی مانند گذرواژه‌ها ، جزئیات مالی یا حتی فقط نگه داشتن زبانه ها در استفاده از اینترنت شما است. کارفرمایان می توانند از آنها استفاده کنند تا عادتهای کارمندان را مورد توجه قرار دهند در حالی که هکرها از آنها برای اهداف نامشخص تر استفاده می کنند.

نرم افزارهای تبلیغاتی

از آن نرم افزار سایه ای رایگان که تازه آنلاین آنلاین بارگیری کرده اید خوشحال هستید؟ شانس زیادی وجود دارد که ممکن است در قالب ابزارهای تبلیغاتی مخرب باعث تعجب ناخوشایند شود.

Adware مخفیانه کوکی های ردیابی را در مرورگر شما نصب می کند و تاریخچه مرور وب را مین می کند. هدف این است که داده های مهم جمع آوری شود تا بتواند به تبلیغ کنندگان شخص ثالث فروخته شود. همچنین می تواند تا زمانی که مجبور به خرید نباشید ، می تواند شما را با تبلیغات پاپیون مزاحم دچار مزاحمت کند. همانطور که می گویند ، چیزی به عنوان ناهار رایگان وجود ندارد.

تروجان ها

Trojans نوعی نرم افزار مبدل است که به عنوان برنامه های بی خطر و بی خطر ظاهر می شود. با این حال ، آنها بلافاصله که آنها را بارگیری کرده و آنها را بر روی دستگاه خود نصب می کنید خراب می کنند - اطلاعات شخصی شما را به شخصی که کد منبع را نوشت ، نشان می دهد..

چه زمانی Spyware برای اولین بار ظاهر شد?

اعتقاد بر این است که نخستین مراجع مربوط به نرم افزارهای جاسوسی در اواسط دهه 90 مباحث Usenet بوده است. اما فقط در اوایل دهه 2000 بود که نرم افزارهای جاسوسی مترادف با نرم افزار سمی شدند زیرا توجه بنگاههای امنیت سایبری که آنرا به عنوان یک تهدید واقعی تشخیص دادند ، جلب شد..

اولین برنامه طراحی شده برای مقابله با اثرات مضر جاسوسی در سال 2000 منتشر شد. از آن زمان ، این حملات فقط در شیوع و بزرگی افزایش یافته اند.

چگونه Spyware بگیرم?

روشی متداول که هکرها برای پخش جاسوسی از آن استفاده می کنند ، استفاده از آسیب پذیری های صفر روز در دستگاه شما است. این آسیب پذیری ها یا "اشکالات" به طور معمول ، نواقصی در نرم افزارهای موجود هستند که هنوز مشخص نشده اند یا برطرف نشده اند.

هکرها بطور مداوم نرم افزارهای رایج را برای چنین آسیب پذیری اسکن می کنند و در بسیاری موارد می توانند آنها را قبل از خود شرکت شناسایی کنند. خود مصرف کنندگان نیز ممکن است با کاهش بارگیری مشکلات امنیتی در صورت وجود ، این مشکل را تشدید کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم که همیشه دستگاه خود را به روز کنید.

یکی دیگر از تکنیک های مورد استفاده ، استفاده از فیشینگ و کلاهبرداری است. این درحالی است که هکرها شما را ترغیب می کنند در اقدامی شرکت کنید که به آنها امکان دسترسی به دستگاه شما را می دهد. معمولاً به صورت یک ایمیل قانع کننده است که به نظر می رسد مربوط به شخصی است که به آن اعتماد دارید یا تبلیغات پاپ آپ که شما را به یک وب سایت پر از بدافزار هدایت می کند.

چگونه جاسوس افزارها را حذف کنیم

اگر فکر می کنید قربانی یک حمله جاسوسی شده اید ، بهترین راه این است که تمام فعالیت های دستگاه خود را متوقف کنید تا زمانی که با خیال راحت نابود نشود یا قرنطینه شود.

با اجرای آنتی ویروس موجود یا سایر نرم افزارهای امنیتی موجود ، اسکن سیستم عمیق را آغاز کنید.

اگر هنوز یک نرم افزار آنتی ویروس ندارید ، در اینجا دو نرم افزار رایگان وجود دارد که می توانید برای این هدف استفاده کنید:

آنتی ویروس Avast

Avast یکی از محبوب ترین ابزارهای ضد ویروس در جهان است. این چندین رده پولی را ارائه می دهد ، اما نسخه رایگان به اندازه کافی قوی است که کار را انجام می دهد. Avast محافظت در زمان واقعی در برابر ویروس ها ، نرم افزارهای جاسوسی و سایر انواع بدافزار را ارائه می دهد. همچنین می توانید هشدار دهید که اتصال WiFi موجود شما ناامن است و می تواند همه رمزهای عبور را با خیال راحت ذخیره کند ، از شما در برابر keyloggers محافظت کند.

آنتی ویروس AVG

AVG پایه شخصی من است و تا زمانی که بخاطر بسپارم روی همه دستگاههای من نصب شده است. مانند Avast ، یک محصول فریمیوم را ارائه می دهد (من به کالای رایگان می چسبم). بدون کند کردن دستگاه شما در پس زمینه اجرا می شود و شامل اسکن های برنامه ریزی شده برای بدافزارها ، به روزرسانی های امنیتی در زمان واقعی و همچنین هشدارهای هشدار بارگیری مخرب.

در مورد وای فای مخاطره آمیز نیز به شما می گوید ، اگرچه احساس می کنم بعضی اوقات این موارد را اغراق می کند. با این وجود ، هیچ چیزی به اندازه امنیت بیش از حد وجود ندارد.

برای جلوگیری از نرم افزارهای جاسوسی ، بهترین راهکارهای امنیتی را رعایت کنید

طبق برخی برآوردها ، هر روز بیش از 350،000 برنامه بدافزار جدید در سطح عمومی ایجاد و منتشر می شود. ابزارهای آنتی ویروس مطمئناً تلاش خود را برای ادامه کار انجام می دهند ، اما این امکان وجود دارد که تعداد معدودی از بین بروند تا ترک ها را ترک کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، باید اطمینان حاصل کنید که یک قدم جلوتر از مجرمان سایبری باشید. ما قبلاً اشاره کردیم که چگونه مهم است که دستگاه خود را به روز کنید اما مراحل دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید. به عنوان مثال ، کلیک کردن بر روی آن نامه از بیوه نیجریه که به شما وعده میلیونها سپرده بانکی غیرمجاز داده می شود ایده خوبی نیست.

فقط ایمیلهایی را از آدرسهایی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید باز کنید. سعی کنید از مراجعه به وب سایت های عجیب و غریب ، مانند مواردی که پخش مستقیم سایه های ورزشی یا ثروت فوری را از طریق کازینو های آنلاین ارائه می دهند ، خودداری کنید. و روی تبلیغات پاپ آپ مزاحم کلیک نکنید ، می توانید یک قدم جلوتر بروید و یک مسدود کننده آگهی نصب کنید.

از آنجا در امان بمانید: اینترنت گاهی اوقات می تواند معادل غرب وحشی باشد.

جاسوس افزار چیست و چگونه می توانم آن را حذف کنم؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.