وزنیاک می گوید ما باید از فیسبوک پیاده شویم اما چرا باید از زاکربرگ مراقبت کرد؟

لوگوی فیس بوک با نیش گرفته شده از آن ، شبیه به آرم اپل است.

بنیانگذار اپل استیو وزنیاک آخرین مشهور فناوری برای ترغیب کاربران به تمیز کردن حساب Facebook خود است و نشان می دهد که خطرات حفظ حریم خصوصی مربوط هستند و هیچ راهی برای تعیین موثر اینکه آیا برنامه ها از مکالمات خصوصی سرقت می کنند وجود ندارد.

وزنیاک گفت: "برای برخی ، مزایای فیس بوک ارزش از بین بردن حریم خصوصی را دارد ، اما برای بعضی دیگر ، مانند خودم ، توصیه من به اکثر مردم این است که آیا شما باید راهی برای رها کردن از فیس بوک بفهمید.".

آنها می توانند ضربان قلب شما را اندازه بگیرند. آنها می توانند با دستگاههای زیادی به شما گوش دهند. چه کسی می داند در حال حاضر گوش دادن به تلفن همراه من [...] مردم فکر می کنند که آنها یک سطح از حریم خصوصی دارند که آنها نیستند ، ".

اظهارات وزنیاک ، طی مصاحبه ای کوتاه در فرودگاه ایالات متحده ، تصمیم شخصی وی برای خروج از این سکو را در آوریل 2018 پس از ظهور رسوایی کمبریج آنالیتیکا ، تکرار کرد.

در آن زمان ، وی به سیاستهای تهاجمی ثبت اطلاعات در فیس بوک به عنوان دلیل اصلی حذف حساب وی اشاره کرد.

وی به USA Today گفت: "کاربران همه جزئیات زندگی خود را در فیس بوک ارائه می دهند و ... فیس بوک درآمد زیادی از تبلیغات می گذارد." "سود همه بر اساس اطلاعات کاربر است ، اما کاربران هیچ سود دیگری را به دست نمی آورند."

وزنیاک در آخرین مصاحبه خود ، از شرکتهای رسانه های اجتماعی خواست که هزینه ای را در صورت به دست آوردن این امر که می توانند از حریم شخصی کاربران محافظت کنند ، اتهام کنند..

"چرا آنها به من انتخاب نمی كنند؟ بگذارید مبلغ مشخصی را پرداخت کنم ، و شما داده های من را امن تر و خصوصی تر از هر کس دیگری که آن را به تبلیغ کنندگان ارائه می دهد حفظ کنید. "

اظهارات وزنیاک مربوط به اظهارات تیم کوک ، مدیرعامل اپل است. وی مدل های تجاری مبتنی بر تبلیغات فیس بوک و گوگل را به "نظارت" تشبیه کرد ، و افزود که یک ذهنیت اول برای حفظ حریم خصوصی اخلاق اپل را به وجود می آورد و کنترل افراد بر اطلاعات شخصی آنها "یک حق اساسی بشر" است.

بحران تصویر فیس بوک

گفتن اینکه فیسبوک چند سال گذشته ناخوشایند بوده است ، احتمالاً یک عدم توافق است.

خاموش شدن نشت داده ها از قبیل ظهور اخبار کمبریج آنالیتیکا ، قرار گرفتن در معرض عمومیت صدها میلیون حساب و عدم متوقف کردن اشتراک اطلاعات کاربر با سایر شرکت ها ، بستر رسانه های اجتماعی را وادار کرده است تا وضعیت دفاعی را اتخاذ کنند..

فیسبوک در اواخر سال 2017 میلادی با ارسال یک بلاگ غیر مشخصه با عنوان "سؤالات سخت: آیا گذراندن زمان در رسانه های اجتماعی برای ما بد است؟" را منتشر کرد ، در تلاش برای جلب اعتماد با صحبت کردن در مورد عوامل مخرب برقراری ارتباط بیش از حد و راه های حل این مشکل.

اما بحران روابط عمومی خیلی دور نیست. به عنوان مثال ، افراد صمیمی که با رشد شرکت درگیر هستند ، بسیار قانع نیستند.

برایان آکتون ، بنیانگذار واتس اپ ، که پس از دستیابی توسط فیس بوک میلیاردر شد ، با انتقاد شدید از لویاتان رسانه های اجتماعی در جریان حضور عمومی در دانشگاه استنفورد.

او این مورد را با صدای جیر جیر پیگیری کرد و گفت وقت آن است که "حذف فیس بوک" سال گذشته باعث ایجاد هشتگ ویروسی شد.

در مصاحبه ای با سال 2017 ، شان پارکر ، اولین رئیس جمهور فیس بوک و بنیان گذار ناپستر ، اعتراف کرد که محرک اولیه این شبکه اجتماعی "مصرف هر چه بیشتر وقت و توجه آگاهانه" است.

"من نمی دانم که آیا واقعاً عواقب آنچه را که می گویم درک کرده ام ، زیرا پیامدهای ناخواسته یک شبکه وقتی به یک میلیارد یا 2 میلیارد نفر می رسد و ... به معنای واقعی کلمه باعث تغییر روابط شما با جامعه ، با یکدیگر می شود ... احتمالاً از راه های عجیب و غریب در بهره وری دخالت می کند. ".

با وجود انتقادات ، فیس بوک همچنان به ساختن سکه ادامه می دهد

سهام فیس بوک مطمئناً در سال 2018 به ضرب و شتم منجر شد ، اما سهام در ماه های اخیر صعود کرده و تقریباً در اوج قبل از بحران های حفظ حریم خصوصی داده است..

نمودار نشانگر افزایش روزافزون قیمت سهام فیس بوک.حفظ حریم خصوصی کمتر با سود بیشتر برای فیس بوک است.

با وجود همه فشار منفی مطبوعات ، واقعیت این است که درآمد و کاربران همچنان رو به رشد هستند. گرچه بازارهای اصلی ایالات متحده ، کانادا و اروپا اشباع شده اند و فضای کمی برای اضافه کردن کاربران بیشتر وجود دارد ، اما فیس بوک یک کار جالب در متقاعد کردن تبلیغ کنندگان برای اختصاص بیشتر بودجه خود به این پلتفرم انجام داده است..

با تجزیه و تحلیل فیس بوک در آسیا و آفریقا ، بسته به اینکه به چه روشی نگاه کنید ، خوشبینی یا ناامیدی بیشتری وجود دارد.

وقتی صحبت از بازارهای نوظهور است ، فیس بوک مترادف با اینترنت است. این به عنوان وسیله ارتباطی ، تسهیل تجارت الکترونیکی و منبع مهم اخبار و اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، کشاورزان در میانمار به هیچ وجه نگران حفظ حریم خصوصی مانند مصرف کنندگان در ایالات متحده نیستند.

شاید ، این فرصت در حال ظهور در بازار است که فیس بوک را به راه انداخت تا پروژه رمزنگاری خود را ، Libra ، سوق دهد. با این کار ، فیس بوک معتقد است که می تواند از دسترس بستر های نرم افزاری خود برای ارائه گزینه جایگزین قابل پرداخت برای غیر بانکی استفاده کند ، که البته اکثر آنها در خارج از اقتصادهای توسعه یافته زندگی می کنند.

"موفقیت به معنای این خواهد بود که فردی که در خارج از کشور کار می کند ، یک راه سریع و ساده برای ارسال پول به خانواده به خانه داشته باشد ، و یک دانشجوی کالج می تواند اجاره خود را به همان راحتی که می تواند قهوه بخرد ، بپردازد.".

با این حال ، علیرغم نوآوری محصول جهانی با نگاهی به آینده ، واقعیت این است که فیس بوک در صورت متقاعد کردن شکاک در بزرگترین مخاطبان درآمدزا ، کارهای بیشتری انجام می دهد..

وعده های خالی از زاکربرگ

مارک زاکربرگ در یک پست وبلاگ در ماه مارس آینده ای را برای فیس بوک پیش بینی کرد و اظهار داشت که "بسترهای متمرکز بر حفظ حریم خصوصی" نیاز ساعت است..

"من معتقدم که آینده ارتباطات به طور فزاینده ای به سمت سرویس های رمزگذاری شده خصوصی تغییر خواهد کرد ، جایی که مردم می توانند با اطمینان به آنچه که به یکدیگر می گویند ایمن باشد ، و پیام ها و محتوای آنها برای همیشه نمی چرخد. این آینده است که من امیدوارم که ما بتوانیم به نتیجه برسیم. ".

فیس بوک به زودی از بین نمی رود ، اما می توانیم با اطمینان بگوییم که این شرکت کارهای بیشتری انجام خواهد داد تا نشان دهد که حریم شخصی را جدی می گیرد. ترکیبی از افکار عمومی و تهدید روزافزون مقررات دولت دست فیسبوک را وادار می کند.

و برای نتیجه دقیق این همه؟ هنوز خیلی زود برای پیش بینی.

وزنیاک می گوید ما باید از فیسبوک پیاده شویم اما چرا باید از زاکربرگ مراقبت کرد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.