کدهای مخفی که هیچ کس نمی تواند آن را بشکند

کدهای مخفی که هیچ کس نمی تواند آن را بشکند

به یاد داشته باشید در مدرسه ، وقتی شما و بهترین دوستتان یادداشتهای پنهانی را در کلاس درس با کد رد و بدل می کنید؟ این دو نفر شما را مسخره می کنند ، زیرا می دانستید که حتی اگر معلم کتابچه های تو را نیز مصادره کند ، نمی تواند آن را بخواند …

در حالی که رمزگذاری های شخصی شما احتمالاً بسیار اساسی بودند و معلم شما می توانست اگر بخواهد آنها را هک کند ، بازهم یک راز جالب برای به اشتراک گذاشتن آن بود. رمزها یک راز است ، رمز و راز که برای شکارچی گنج درونی همه ما جذاب است – به همین دلیل ما دوست داریم که آنها را امتحان کنیم و حل کنیم.

اما ، به طرز باورنکردنی ، به نظر می رسد برخی از کدها حتی با استفاده از ابر رایانه های پیشرفته غیرقابل استفاده هستند. مطمئناً کدهای مفید و غیرمعمول (بخوانید: خسته کننده) وجود دارد که نمی توانیم آنها را بشکنیم (مانند رمزگذاری قوی AES) ، اما موارد دیگری وجود دارند که بسیار جالب تر و مرموز تر هستند …

اگر احساس می کنید ذهن خود را به گره می زند گره بزنید ، سه بزرگترین مغز متفکر زیر را بررسی کنید و آنها را امتحان کنید!

مجسمه کریپتوس چیست؟?

این منطقی است که سیا سیاحت خود را از رمزنگاری هنری که خود با افتخار در جلوی دفتر مرکزی آنها در لانگلی قرار دارد ، مأمور کرد..

مجسمه کریپتوس ، ساخته شده در سال 1990 ، نه تنها گواهی است برای رمزنگاران که در پشت صحنه و به همین دلایل کار می کنند ، بلکه همچنین اثری جالب از الهام گرفته از طبیعت را به وجود می آورد..

چهار پازل مختلف کریپتوس را تشکیل می دهند ، و گرچه یک تحلیلگر داخلی سیا سه مورد اول را در سال 1998 حل کرد ، اما پاسخ چهارم ناشناخته است.

این هنرمند در پشت کریپتوس پیش از این سرنخ هایی درباره چگونگی حل معمای نهایی ارائه می داد – مانند سال 2014 ، وقتی گفت شخصیت های 64 تا 74 وقتی رمزگشایی می شوند ، کلمات “BERLIN CLOCK” را هجی می کنند ، اما رمز و راز در پشت مجسمه باقی مانده است..

فکر می کنید آنچه را که برای حل Kryptos لازم است دریافت کرده اید؟ معما را اینجا ببینید.

نسخه ویویچ واقعاً قدیمی و گیج کننده است

این یکی برای همه شما گیاهخواران جوان در آنجا است. نسخه خطی ویویچ یک اثر 240 صفحه ای است که از نظر علمی قدمت آن به قرن 1400 باز می گردد.

کشف مدرن آن در سال 1921 بود که ویلفرد وویچ آن را از فروشگاه عتیقه فروشی خریداری کرد. نسخه خطی با دست نوشته ای عجیب و غریب و ناشناخته همراه با انواع تصاویر: عمدتاً گیاهی ، اما همچنین طالع بینی و از نوع انسانی است..

این کتاب از دست بسیاری عبور کرده است ، گرچه مبدأ متن آن ناشناخته است. البته گمانه زنی هایی مانند راجر بیکن ، یک نماینده قرن سیزدهم وجود داشته است. جیووانی فنتانا ، مهندس مهندسی که تصاویر آن شباهت زیادی به کسانی که در نسخه خط دارند ، دارد. و حتی خود ویویچ ، در ساختاری دقیق – هرچند که به دلیل قدمت رادیو کربن تقریباً بدون شک این نادرست ثابت شده است.

نسخه دستی ویویچ را بصورت آنلاین در کتاب نادر Beinecke مشاهده کنید & کتابخانه نسخه خطی برای دیدن آن در تمام شکوه و عظمت آن.

مردی مرده هیچ حرفی برای گفتن ندارد: مرد سامرتون

در سال 1948 ، مرد مرده ای مناسب پیدا شد که در یک ساحل با سیگار غیرقانونی روی یقه خود نشسته بود. او هیچ شناسائی ، تعداد کمی از اموال و عبارات عجیب و غریب از کتابی که با دقت جیب او نوشته شده بود ، نوشته شده بود که می خواند “تمام شود”.

پاره پاره شدن تمام شود از كتابی به نام روبيوت عمر خيام آمده است كه مأموران بعداً آن را در خودرو پیدا می كنند. صاحب وسیله نقلیه هیچ سرنخی برای رسیدن به آنجا نداشت و هنوز هم غریبه ، آخرین صفحه مفقود شده و جای آن را با نامه های ناموجود جایگزین کرده است.

آیا این رمز از مرده بود؟ یک شماره تلفنی در کتیبه ها درج شده بود ، اما بانویی که متعلق به او بود ، هیچ اطلاعی از مرده مرموز را انکار نکرد … بسیار عجیب!

علیرغم گذشت 70 سال از زندگی ، هنوز هویت مردی برخیرتون ، علت مرگ و رمزگذاری مشخص نشده است. حتی یک پیچش عشق وجود دارد که درگیر است.

می توانید رمز و راز Somerton Man را حل کنید?

کد غیر قابل رمزگذاری مورد علاقه شما چیست?

انسانها عاشق یک راز هستند. و جالب است که بدانید بسیاری از معماهای بدون جواب مانده است. آیا این به دلیل امنیت کامل است؟ آیا چنین چیزی امکان پذیر است?

آیا معماهای طولانی حل نشده را می شناسید؟ دوست داریم آنها را در نظرات زیر بشنویم!

کدهای مخفی که هیچ کس نمی تواند آن را بشکند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.