به نیوزیلند رفتید؟ برای باز کردن قفل تلفن خود در گمرک آماده شوید

پرچم نیوزلند با یک تلفن جلوی آن با تصویری از پرنده کیوی که مانند اثر انگشت کشیده شده بود در پس زمینه محو شد.

چیزی ماهی در زیر آب است - و این فقط ماهی و چیپس نیست. در این ماه ، نیوزیلند قانونی برای داده های تهاجمی وضع کرد که به مقامات گمرک این حق را می دهد که نه تنها معادل جستجوی نوار دیجیتال را انجام دهند ، بلکه به هر مسافری که از اجرای آن امتناع ورزد نیز جریمه می شوند..

قانون گمرک و مالیات غیر مستقیم 2018 ، که از اول اکتبر به مرحله اجرا در آمد ، به مقامات نیوزیلند این حق را می دهد که مسافران را مجبور به باز کردن قفل وسایل الکترونیکی خود کنند تا بتوان از آنها جستجو کرد. اگر به اندازه کافی مو نباشد ، هر بازدید کننده ای که از چنگ زدن روی PIN ، اثر انگشت یا رمز عبور خود امتناع ورزد ، می تواند با تعقیب قانونی روبرو شود و یا به 5000 NZD جریمه شود (حدود 3،300 دلار).

هیچ قدم به جلو برای امنیت ، دو قدم عقب ماندگاری برای حفظ حریم خصوصی

علاوه بر اعطای حق به مأمورین گمرک حق خرد کردن حریم خصوصی شما ، این قانون همچنین به آنها امکان می دهد وسایل و وسایل را از مسافرانی که از رعایت خودداری می کنند مصادره کنند. نمایندگان گمرک آزاد هستند که بتوانند داده های جمع آوری شده از یک دستگاه خاص را کپی کنند ، که این امکان را برای سوء استفاده از داده های شخصی شما فراهم می کند.

برای وخیم تر شدن امور ، هیچ الزامی واقعی وجود ندارد که مأمورین قبل از متوقف کردن کسی از آنها پیروی کنند. در عوض ، این تصمیم به تک تک ماموران گمرکی است - به آنها قدرت بیشتری می دهد تا هر زمان که بخواهند ، هر کس را که دوست دارند متوقف کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در حالی که نیوزلند اولین کشوری نیست که اجرای این نوع قانون را اجرا می کند ، اولین کسی است که مجازات های مربوط به عدم اجرای مجازات را به عنوان مجازات اجرا می کند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده آمریکا ، جستجوهای نوار دیجیتال مدتی است که مسئله ای است. با این حال ، اگر بازدید کنندگان از واگذاری رمزهای عبور خود امتناع کنند ، تنها مقامات رسمی مراجعه گمرکی این است که ورود آنها را انکار کنند.

تهیه پرونده برای امنیت بیشتر

بنابراین چه نوع داده هایی می توانند به دنبال این مسئولان باشند؟ به گفته سخنگوی گمرک تری براون ، این روند شامل "پرونده به صورت پرونده [جستجو] در تلفن شما خواهد بود." این می تواند شامل اسناد بالقوه حساس ، جستجوی وب ، عکس ها و موارد دیگر باشد..

کریس فائفوی ، وزیر گمرک در گفتگو با رادیو نیوزلند گفت این سیاست جدید نه تنها ضروری بلکه به تأخیر افتاد. فائفوی گفت: "بسیاری از گروه های جنایات سازمان یافته با شیوه ای که سعی می کنند همه چیز را از مرز عبور کنند ، بسیار پیچیده تر می شوند." "و اگر ما فکر می کنیم که آنها به این نوع مشاغل وابسته هستند ، پس گرفتن اطلاعات از تلفن های هوشمند و رایانه ها می تواند برای پیگرد قانونی مفید باشد."

دولت نیوزلند نیز با تأکید بر اینکه از مسافران بسیار کمی خواسته می شود داده ها را تحویل دهند ، سعی کرده است تا ترس را برطرف کند. گمرک اظهار داشت: اگرچه در سال 2017 14 میلیون مسافر از آن عبور کردند ، اما فقط 537 دستگاه مورد بررسی قرار گرفت.

قانونی سختگیرانه با راه حل های شگفت آور آسان

مانند بسیاری از قوانین حفظ حریم خصوصی ، این ماده فقط سطح را لکه دار می کند. بدون دسترسی به نیروی انتظامی به پرونده های ابری دیجیتال یا فایل های پشتیبان ، دسترسی به مجرمان ، تروریست ها (و افرادی که چیزی برای پنهان کردن دارند) بسیار آسان است که بتوانند قبل از سفر از دستگاه های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند..

برعکس ، اگر اطلاعات مربوط به دستگاه شخص خاص به اندازه کافی ناسازگار باشد ، شخص به سادگی می تواند جریمه را بپردازد و حرکت کند. بنابراین در حالی که ممکن است درد باشد ، ساده ترین راه برای جلوگیری از برخورد با این مسئله این است که الف) از تلفن خود قبل از ترک بک آپ بگیرید یا ب) تمام اطلاعات حساس خود را در ابر ذخیره کنید..

سفر به نیوزلند با دانستن اینکه تلفن یا رایانه لوحی شما از قبل مورد جستجو قرار می گیرد ، زمان زیادی را برای اجرای پروتکل های مناسب برای حفظ حریم خصوصی به شما می دهد. چند عکس دارید که نمی خواهید به یک غریبه نگاه کنید؟ پاک کنید چند ایمیل دارید که می خواهید خصوصی بمانید؟ آنها را به ابر بفرست.

مهم نیست که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید

تنها چند هفته از وجود آن ، این قانون با مخالفت گسترده ای روبرو شده است. طرفداران حفظ حریم خصوصی مانند بنیاد الکترونیک مرزی (EFF) و شورای آزادی برای شهروندان نیوزلند (CCL) هر دو باعث شده است که نسبت به این قانون جدید که شنیده می شود ، بی اعتنایی کنند. در بیانیه اخیر CCL ادعا می کند:

وی گفت: "هر جنایتکار حرفه ای می تواند اطلاعات خود را به راحتی در اینترنت ذخیره کند ، با یک تلفن پاک شده مسافرت کند و پس از ورود به کشور آن را بازیابی کند. هر جنایتکاری که نتواند این کار را انجام دهد ، مطمئناً 5 کیلو دلار جریمه پرداخت خواهد کرد نه این که مدارکی را در رابطه با جرایمی که ممکن است در زمان زندان باشد فاش کند. "

حتی اگر پروفایل های رسانه های اجتماعی شما مملو از عکس های خسته کننده مواد غذایی و افراد غریبه ای است که آرزوهای تولد گرم را روی دیوار شما می گذارند ، این واقعیت که نیوزلند شروع به اجرای این قانون کرده است نگران کننده است..

آیا این یک مورد دیگر از تئاتر امنیتی است ، یا این یک مرحله دیگر در ردیف قوانین داده های به تدریج تهاجمی است که به آرامی اما مطمئناً آزادی ما را محدود می کنند?

ما دوست داریم افکار شما را در این باره بشنویم. نظرات خود را در زیر بگذارید.

به نیوزیلند رفتید؟ برای باز کردن قفل تلفن خود در گمرک آماده شوید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.