سرانجام فیس بوک در پی حفظ حریم خصوصی است همانطور که دولت ایالات متحده خواستار مسدود کردن مسنجر است

آرم Facebook Messenger با یک نقطه قرمز برای نشان دادن پیام جدید وارد شده است. اما پیچ و تاب وجود دارد! قرمز دارای کلید رمزگذاری است.

وزارت دادگستری ایالات متحده می خواهد که فیس بوک رمزنگاری نهایی را برای برنامه چت مسنجر خود خراب کند تا دولت بتواند از یک مظنون جاسوسی کند.

تاکنون فیسبوک توپ بازی نمی کند.

این پرونده پلمپ شده است ، بنابراین هیچ اطلاعاتی در مورد آن در دسترس عموم نیست ، اما تصور می شود مربوط به تحقیقات باند MS-13 در فرسنو ، کالیفرنیا باشد.

فیس بوک ادعا می کند که چون مظنون از ویژگی “مکالمات مخفی” در برنامه مسنجر استفاده کرده است ، قادر به دیدن محتوای گپ نیست. گرچه مکالمات معمولی مسنجر رمزگذاری نمی شوند ، ویژگی مکالمات مخفی رمزنگاری به پایان می رسد.

دولت ایالات متحده تلاش می کند دادگاه را وادار کند

از آنجا که فیسبوک از فشارهای فزاینده ای ناکام است ، وزارت دادگستری ایالات متحده می خواهد این شرکت به دلیل امتناع از انتشار نسخه های چت ، در محکمه محکوم شود. دولت می گوید فیس بوک باید مجبور شود خواسته های خود را رعایت کند ، اما موضع فیس بوک بدون تغییر است: این پیام به صورت انتهایی رمزگذاری شده بود و هیچ کس نمی تواند آن را ببیند.

رمزگذاری نهایی به پایان ، مشاهده محتوای یک مکالمه را برای هر کسی غیر از شرکت کنندگان تقریبا غیرممکن می کند.

برای تهیه متن از چت ، فیس بوک باید رمزگذاری را از مسنجر حذف کند یا مظنون را کاملاً هک کند – دو کار که تمایلی به انجام آن ندارد..

  3 ارز رمزپایه که به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت می دهند

این اولین باری نیست که ایالات متحده به دنبال مجبور کردن یک شرکت برای هک کردن خودش است

پرونده دادگاه برخلاف اپل در مقابل FBI نیست که از زمانی آغاز شد که مقامات خواستار کمک به هک کردن آیفون شدند.

اپل امتناع كرد و اظهار داشت كه كمك به FBI می تواند عواقب فاجعه آمیز حریم خصوصی را برای میلیون ها مشتری خود به همراه داشته باشد. با این حال ، این پرونده هرگز محاکمه نشد زیرا FBI وسیله دیگری برای هک کردن دستگاه پیدا کرد.

در سال 2006 ، دولت آمریكا این حكم را صادر كرد كه شركتهای تلفنی باید به پلیس اجازه دهند تا تلفنهای VoIP (پروتكل صوتی از طریق اینترنت) شهروندان را گوشزد كند تا در تماسهای تلفنی معمولی طبق قانون موجود در استراق سمع. با این حال ، قانون در حال حاضر برنامه های گپ ، چت های بازی و سایر خدمات مشابه مانند Google Hangouts ، سیگنال و Facebook Messenger را پوشش نمی دهد..

آیا این پایان رمزگذاری است؟?

اگر دولت ایالات متحده در پرونده علیه فیس بوک مسنجر موفق شود ، یک پرونده مزاحم را با پیامدهای شدید بر حریم شخصی اینترنت تعیین می کند..

بیایید امیدوار باشیم که فیسبوک موضع خود را حفظ کند و به این تلاش آشکار دولت ایالات متحده برای هک کردن هر گفتگوی رمزگذاری شده خم نشود.

سرانجام فیس بوک در پی حفظ حریم خصوصی است همانطور که دولت ایالات متحده خواستار مسدود کردن مسنجر است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.