آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

who-is-satoshi-nakamoto

آیا Satoshi واقعی لطفا بایستید?

این سوال در ذهن همه این هفته پس از آن است که کریگ رایت ، دانشمند کامپیوتر و تاجر استرالیایی ادعا کرد که ساتوشی ناکاموتو است - مخترع بیت کوین.

"اعتراف" رایت به طور گسترده در BBC ، GQ ، The Economist و وبلاگ شخصی وی منتشر شده است. این همچنین پاسخهای زیادی را مطرح کرده است که ادعا می کنند رایت در واقع ناکاموتو نیست. پس چه کسی درست است؟ آیا کریگ رایت شخص پشت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است؟ ما تصمیم گرفتیم که کلاه های کارآگاه خود را برپا کنیم و رمز و راز را از خود باز کنیم.

پس از کجا شروع کنیم?

برخلاف سایر افشاگری های alter ego ، شکار هویت واقعی Satoshi Nakamoto افراد زیادی را درگیر کرده است که گفته می شود مخترع بیت کوین است ، اما تاکنون هر نامزد احتمالی آن را رد کرده است. تا به امروز ، هویت Satoshi Nakamoto یکی از اسرار بزرگ اینترنت است.

رایت تازه ترین لیست طولانی از نامزدهای ممکن ناکاموتو است ، اگرچه او اولین کسی است که ادعا می شود خود مخترع بیت کوین است. در حمایت از ادعاهای وحشی خود ، رایت مجموعه ای از شواهد را ارائه می دهد که خود را به برنامه نویس گریزان متصل می کند ، و حتی تأییدیه هایی از افراد دیگر در پشت بیت کوین دارد که ادعاهای وی را تأیید می کند. بنابراین شواهد چیست؟ و آیا همه آنها جمع می شوند?

1. پست های وبلاگ قبل از انتشار بیت کوین

یکی از ابتدایی ترین و صریح ترین شواهدی که نشان می دهد رایت نکاموتو است مجموعه ای از پست های وبلاگ شخصی سابق است که ذکر نسخه قریب الوقوع بیت کوین قبل از انتشار رمزنگاری واقعی است..

متأسفانه برای رایت ، این شواهد کاملاً به راحتی از بین رفت. گزارش های متعددی حاکی از آن است که پست های رایت با پس زمینه انجام شده است تا تصور اینکه رایت قبل از انتشار اطلاعاتی در مورد بیت کوین داشت ، ارائه شود. از آن زمان ، پست ها از وبلاگ رایت حذف شده اند.

2. تاریخ علمی و شخصی رایت

ایجاد بیت کوین به معنای شاهکار و نکاتی در نبوغ رمزنگاری ناکاموتو نبود. بسیاری از زمانها حدس می زنند که لیست چشمگیر رایت در مورد دستاوردهای دانشگاهی باعث می شود وی کاندیدای خوبی شود که پدر بیت کوین باشد. با توجه به مشخصات وی در حال حذف شده لینکدین ، ​​رایت دارای مدرک دکتری است. در علوم کامپیوتر از دانشگاه چارلز استورت سیدنی ، به عنوان مدرس و هماهنگ موضوع در دانشگاه خدمت کرده است ، و حتی یک دوره کارشناسی ارشد در پزشکی قانونی دیجیتال را برای این مدرسه تدوین کرده است.

یا نه. فوربس در دسامبر 2015 بیانیه ای را از CSU دریافت کرد و در آن اظهار داشت

"رایت به دکتری اعطا نشده است. از CSU ".

این دانشگاه همچنین از تأیید سایر دستاوردهای رایت در CSU خودداری کرد ، که سؤالاتی در مورد اعتبار ادعاهای دیگر وی ایجاد می کند. علاوه بر این ، رایت قبلاً مرکز تحقیقات اداره امور مالیاتی استرالیا بود ، که پس از آغاز کارآفرین مبنی بر ادعای مشکوک برای میلیونها دلار اعتبار مالیاتی ، آغاز شد. در کنار هم ، تاریخچه بررسی شده رایت اعتماد به نفس زیادی را ایجاد نمی کند که او بنیانگذار رمز رمزگذاری است که از روی پاسخگویی و امنیت محرمانه است.

3. امضایی دیجیتالی از ناکاموتو

با این حال ، واقعیتی که رایت در گذشته ادعاهای مشکوکی را در مورد خودش مطرح کرده است ، فوراً تضمین نمی کند که ادعای فعلی وی نیز نادرست است. برای تصمیم گیری در مورد این ، ما باید به اثبات او ارائه شود تا نشان دهد او خالق بیت کوین است.

گفته می شود رایت یک امضای دیجیتالی ایجاد کرده و آن را به سخنرانی ژان پل سارتر نویسنده و فیلسوف برنده جایزه نوبل اضافه کرده است. موفقیت اثبات رایت به این عقیده وابسته است که امضای دیجیتالی با استفاده از یک کلید رمزنگاری ساخته شده است که تنها می تواند در اختیار ناکاموتو باشد.

امضای دیجیتال-رایترایت ادعا می کند که وی یک امضای دیجیتالی جدید متعلق به ناکاموتو را به سخنرانی نویسنده ژان پل سارتر اضافه کرد.

بنابراین اثبات رایت کار می کند؟ اجماع محافل امنیتی رایانه و رمزنگاری ، "نه" بسیار تند و تیز است. امضایی که توسط رایت به عنوان اثبات ارائه شد به اثری از نوشتار سارتر پیوست نشد ، بلکه صرفاً امضای معامله بیت کوین در سال 2009 توسط ناکاموتو بود. به عبارت دیگر ، رایت امضای دیجیتالی موجود را در دست گرفت و آن را به عنوان یك نمونه جدید برای اثبات هویت خود به عنوان ناكاموتو ارائه كرد.

برخی دیگر ادعا کرده اند که اثبات رایت به طور غیر ضروری پیچیده است و در اصل برای اعتبار سنجی باز نیست. آنها رایت را متهم می کنند که عمداً اثبات پیچیده ای را برای فریب دادن اعضای کم توان تر مطبوعات و مطبوعات فراهم می کند وقتی که یک اثبات ساده تر کافی باشد. همانطور که یک توسعه دهنده اصلی بیت کوین اعلام کرده است ، رایت فقط باید بر روی پیام "کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو" یک امضای معروف به ناکاموتو تهیه کند ، به جای "کپی کردن امضای شخص دیگری روی یک سند عمومی و ادعا می کند که شما اثبات شده اید. آنها "

رایت از آن زمان به بدبینان خود پاسخ داده است و ادعا كرده است كه وی "بیت کوین را از بلوك اولیه" منتقل خواهد كرد و مجموعه ای از اثبات به طور مستقل قابل تأیید را "در روزهای آینده" ارائه می دهد. کافی است ، و رایت قادر به اثبات پرونده خود نخواهد بود مگر اینکه او بتواند سکه ای را از اولین گروه معاملات بیت کوین (معروف به بلوک پیدایش) منتقل کند یا پیامی را با کلید خصوصی از آن بلوک امضا کند..

در کمال تعجب هیچ کس ، Wright از قول خود برای ارائه اثبات بیشتر حمایت کرد و گفت "جسارت ندارد" برای اثبات پرونده خود و (دوباره) حذف همه پست های قبلی وبلاگ خود.

هیئت داوران و رایت تقریباً مطمئناً Satoshi Nakamoto نیست

در کل ، به نظر نمی رسد که این شواهد به نفع رایت باشد. اما به نظر نمی رسد که خود مرد از این وضعیت با مشکل روبرو شود

"من پول نمی خواهم ، شهرت نمی خواهم ، نمی خواهم عبادت کنم. من فقط می خواهم تنها باشم ... من هرگز ، هرگز دیگر در دوربین نیستم. "

با پایان یافتن این بحث و جدال یک هفته ای ، تقریباً مطمئن است که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست. اما این سؤال ها باقی است: ساتوشی ناکاموتو کیست؟ الان ناکاموتو کجاست؟ آیا نامزد بعدی که ادعا می کند وی است / پرونده ای قانع کننده تر خواهد داشت؟ فقط زمان می تواند بگوید.

تصویر برجسته: ulchik74 / عکسهای سپرده
کریگ رایت: Nypheean172 / ویکی مدیا
امضای دیجیتال: جولیا تیم / عکس های سپرده

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.