بی طرفی خالص: منظور از این لغو چیست و چگونه یک VPN می تواند کمک کند

دلارهایی که نماد دایره ای

به روز رسانی: از 11 ژوئن 2018 ، Net Neutrality رسماً لغو شده است ، به این معنا که قوانینی که به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نیاز دارند تا به طور مساوی به محتوای وب دسترسی داشته باشند ، دیگر لازم نیست..

این وضعیت غیرقابل قبول است ، اما دعوا پایان نیافته است – صدای خود را بشنوید و اجازه دهید Neutrality خالص را برگردانیم!

***

علیرغم میلیون ها اظهار نظر بی طرفی طرفدار خالص ، وب سایت کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) را سیل زد و علی رغم اعتراضات تقریباً متفق القول از طرف مقامات دولتی و کارشناسان فنی ، در 14 دسامبر سال 2017 ، FCC از خواسته اکثریت قریب به اتفاق مردم و در عوض با از بین بردن بی طرفی خالص پیش رفت.

اصولی که بیش از همه در اینترنت حاکم است ، بی طرفی خالص برای ترویج و پرورش یک اینترنت آزاد و آزاد ایجاد شده است. این اصل است که همه سایت ها و خدمات – مهم نیست چه بزرگ و چه کوچک – به طور یکسان رفتار شوند ، و اواخر هفته گذشته FCC آن را کشت..

چه اتفاقی خواهد افتاد پس از برگشت بی طرفی خالص?

با انتقال قدرت نظارتی اینترنت از عنوان دوم به عنوان اول ، FCC در حال حاضر به ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) امکان واشنگتن ، اولویت بندی ، مسدود کردن و تغییر شکل بنیادی اینترنت را به هر شکلی که مناسب می بیند ، می دهد. تا زمانی که شیوه های شغلی خود را فاش کنند ، ISP ها در ایالات متحده سلطنت آزاد دارند تا خدمات خود را به بازار عرضه کنند اما آنها می خواهند ، این بدان معنی است که یک بار دیگر مصرف کنندگان به دستور ISP خود باقی می مانند..

احتمالاً این لغو بر کاربران اینترنت در سایر کشورها نیز تأثیر خواهد گذاشت. از آنجا که ایالات متحده به طور سنتی به عنوان پیشگام فن آوری اینترنت تلقی می شود ، این تصمیم مقدمه ای را ایجاد می کند که سایر کشورها احتمالاً نشانه هایی از آن می گیرند. ایالات متحده همچنین محبوب ترین منبع تولید شده در سطح بین المللی است و تأثیر ISP ها بر سرنوشت سازندگان محتوا و توزیع کننده هایی مانند Netflix یا Spotify خبر بد برای کل جهان است..

متأسفانه ، این تنها نوک کوه یخ است. نتایج بلند مدت هنوز خیلی زود برای گفتن است.

چگونه یک VPN می تواند به بی طرفی خالص کمک کند

در حالی که یک VPN نمی تواند شما را از همه اثرات تکرار خنثی شدن خالص محافظت کند ، می تواند به کاهش نیش کمک کند. برای مبتدیان ، یک VPN می تواند به کاربران کمک کند از ISP پرهیز کنند ، به این معنی که اگر ارائه دهنده سرویس اینترنت شما تصمیم به کاهش سرعت سرویس خاصی مانند Hulu دارد در حالی که برای رقیبی مانند Netflix همان کار را انجام نمی دهد ، اتصال به یک سرور VPN می تواند به جلوگیری از هرگونه ISP عمدی کمک کند. با فشار دادن به سیستم و اجازه می دهد تا کاربران به طور عادی مرور و پخش شوند.

VPN همچنین می تواند به کاربران در رفع انسداد سایتهای محدود کمک کند. استدلال مکرر در مورد این اعتقاد ، اعتقاد بر این است که ISP ها اکنون می توانند لیست های خاصی را در لیست سیاه قرار دهند – یا در دسترس قرار دادن آنها یا فقط برای کاربرانی که هزینه ای پرداخت می کنند در دسترس باشد. کاربران با اتصال به یک سرور VPN خارج از صلاحیت ISP ، کاربران می توانند در واقع سایتهای لیست سیاه را دور بزنند و آزادانه مرور کنند.

یک VPN با اجازه دادن به آنها به طور ناشناس در وب ، کنترل را به کاربران باز می گرداند – در حالی که همزمان با برقراری ارتباط امن و رمزگذاری شده ، از راحتی استفاده می کند. از این گذشته ، یک ISP نمی تواند در مورد بعضی از سایت ها یا خدمات خاصی تبعیض قایل شود ، در صورتی که نمی تواند از کدام یک استفاده کند.

کاری که VPN نمی تواند انجام دهد

متأسفانه ، یک VPN نمی تواند به کاربران کمک کند تا سرعت سایتها یا خدمات دارای اولویت بندی شوند. به عنوان مثال ، اگر ISP می خواست محتوای Hulu را سریعتر از Netflix یا Amazon Prime Video پخش کند ، اتصال یک VPN به شما امکان نخواهد داد که Netflix و Prime Video را به سرعت Hulu برساند..

یکی دیگر از نگرانی ها این است که چگونه ISP ها سایتهای دارای رتبه صفر را اداره کنند. وقتی ارائه دهنده اینترنت تصمیم می گیرد با حذف این برنامه از برنامه داده های مصرف کننده ، وب سایت را ارتقا بخشد ، به یک سایت دارای رتبه صفر گفته می شود زیرا داده های استفاده شده در آن سرویس به محدوده داده کلی شخص محاسبه نمی شوند. با قطع حمایت از خنثی سازی خالص ، ISP ها اکنون کنترل بیشتری در مورد نحوه برخورداری از خدمات دارای رتبه صفر دارند. استفاده از VPN در تئوری می تواند با بازیابی یک سایت یا خدمات دارای رتبه صفر به برنامه داده استاندارد شخص ، زمینه بازی را در سطح خود قرار دهد ، اما با توجه به اینکه انگیزه کمی برای مصرف کنندگان برای انجام این کار وجود ندارد ، رتبه صفر هنوز هم تأثیر منفی بر رقابت خواهد گذاشت. اینترنت.

دعوا خیلی به پایان رسیده است

تخمین زده می شود تقریبا 83٪ از آمریکایی ها با موضع FCC مخالفند ، و حتی اگر FCC به پایان دادن به بی طرفی خالص رای داده است ، این فسخ تا چند ماه دیگر لازم نیست. بنابراین ، هنوز زمان شنیدن صدای شما وجود دارد.

به https://www.battleforthenet.com/ ، کمپینی که توسط دوستان ما در جنگ برای آینده انجام شده است ، مراجعه کنید و از کنگره بخواهید که از طریق قانون ، فسخ و انعطاف پذیر اصول بی طرفی را متوقف کند..

بی طرفی خالص: منظور از این لغو چیست و چگونه یک VPN می تواند کمک کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.