Wi-Fi رایگان عمومی شهر نیویورک با قیمتی ارائه می شود

Wi-Fi رایگان عمومی شهر نیویورک با قیمتی ارائه می شود

ماه گذشته ، شهر نیویورک از طرح جدید و باشکوهی برای جایگزین کردن غرفه های تلفنی قدیمی و ویران شده شهر با نقاط مهم و جدید Wi-Fi عمومی درخشان پرده برداشت. این نقاط مهم به افراد امکان می دهد دستگاه های خود را شارژ کنند ، تماس تلفنی برقرار کرده و در وب مرور کنند. از همه بهتر ، این روترها اینترنت فیبر را برای 8 میلیون ساکن شهر کاملاً فراهم می کنند مجانی!

بنابراین ، چه فایده ای دارد?

در حالی که ما نمی خواهیم از این ابتکار عمل بزرگ بهم پیوسته باشیم ، با چند نتیجه گیری همراه است: 1) کاربران باید آدرس های ایمیل خود را ارسال کنند و موافقت کنند که عادات مرور ثبت شده است قبل از استفاده از خدمات؛ 2) ، همان آدرسهای ایمیل در آن نگهداری می شوند یک پایگاه داده عظیم؛ و 3) ، احتمال وجود دارد دلیل سوء ظن بودن این سرورها توسط NYPD و سایر گروه های نظارتی مشاهده می شوند.

به نظر می رسد مانند این سرویس “رایگان” به هیچ وجه رایگان نیست.

Wi-Fi عمومی به معنای آن است که به جای پول نقد با حریم شخصی پرداخت می کنید

LinkNYC فراهم می کند “Wi-Fi بسیار سریع ، رایگان عمومی ، تماس های تلفنی ، شارژ دستگاه و رایانه لوحی برای مرور اینترنت ، دسترسی به خدمات شهری ، نقشه ها و مسیرها.” 7،500 تلفن پرداخت با هاب Wi-Fi, آنها ذکر نمی کنند که چگونه این کانون های جدید عادتهای مرور شما را نیز ردیابی می کنند.

با توجه به شرایط خدمات ، به محض ورود به سیستم ، LinkNYC قادر به نظارت بر ترافیک شبکه شما خواهد بود ، ببینید کدام صفحاتی را که بازدید کرده اید و تا چه مدت ، به جستجوی Google خود نگاه کنید ، آنچه را که بارگیری کرده اید و سایر موارد را ردیابی کنید..

بله. این بسیار ترسناک است. ترسناک هنوز این واقعیت است که اکثر مردم حتی قبل از ثبت نام شرایط خدمات را نمی خوانند. جای تعجب ندارد که بگوییم اکثر افرادی که از این سرویس استفاده می کنند ممکن است بدون هیچ گونه آگاهی ردیابی شوند.

اتصال یک زمانه برای طول عمر اطلاعات

اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک (NYCLU) به سرعت بدنام این سرویس جدید را ادعا کرد که این تنها راه دیگری برای شرکت های مخابراتی است که ایجاد یک بانک اطلاعاتی عظیم. در یک بیانیه مطبوعاتی ، دادستان ارشد NYCLU ، ماریکو هیروز استدلال می کند:

“دسترسی به اینترنت گزینه ای نیست ، بلکه یک ضرورت مدرن است. شبکه عمومی Wi-Fi شهر باید نوعی امنیت و امنیت را ایجاد کند تا اطمینان حاصل شود که نیویورکی ها نیازی به فدا کردن حقوق و آزادی های خود برای ثبت نام آنلاین ندارند. “

درسته. عملکرد امروز بدون دسترسی به اینترنت غیرممکن است ، که به معنای واقعی است همه در NYC از این نقاط مهم در یک نقطه یا نقطه دیگر استفاده خواهد کرد.

متأسفانه ، هر بار که از سرویس استفاده می کنید ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده عظیم ذخیره می شود 12 ماه. از آنجا که اکثر مردم حداقل یک بار در سال از نقاط کانالی استفاده می کنند ، پیشنهاد نیست که اطلاعات کاربران برای ده ها سال باقی بماند.

نقاط مهم عمومی یک موضوع “داغ” است

مشکل Wi-Fi عمومی ساده است: از آنجا که اکثر این شبکه ها ناامن نیستند ، برای هکرها یا جاسوسی های شخص ثالث بسیار آسان است که بتوانند در شبکه شما سهولت داشته باشند ، شما را با برنامه های دقیق فیشینگ ، هدف قرار دهید ، هویت خود را سرقت کنید یا همه از موارد فوق.

(برای بررسی دقیق تر کلاهبرداری های فیشینگ بی سیم و نحوه کار آنها ، از ارسال ما در مورد خطرات Wi-Fi عمومی بازدید کنید.)

یکی از متداول ترین روش هایی که هکرها این کار را انجام می دهند ، تغذیه بدافزار شبکه شما ، معمولاً به صورت پاپ آپ است. هنگامی که روی پیوند کلیک کنید یا بدتر از آن ، اطلاعات شخصی را وارد کنید ، آنها بلافاصله از طریق شبکه به شما دسترسی پیدا می کنند –و زندگی شما.

حتی اگر شما در NYC زندگی نمی کنید و یا به زودی قصد بازدید از آن را ندارید ، همچنان باید نگران باشید. تعداد فزاینده ای از شهرها شروع به از بین بردن سرویس های Wi-Fi رایگان می کنند ، و بسته به میزان استقبال از مدل LinkNYC ، ممکن است به زودی تعداد بیشتری از شهرها اقدام به پذیرش این مدل کاملاً همان حریم خصوصی کنند..

در حال حاضر بیش از 57 شهر دارای نوعی Wi-Fi عمومی هستند.

شهرهایی مانند پاریس ، تایپه و هنگ کنگ دارای نقاط مهم Wi-Fi در داخل شهر هستند و مانند LinkNYC کابوس یک تحلیلگر حریم خصوصی هستند.

اگر از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید ، از VPN استفاده کنید

ارائه Wi-Fi رایگان به نظر می رسد ایده خوبی است ، اما در مورد LinkNYC به شکلی ذخیره می شود که به راحتی می تواند از اطلاعات خصوصی افراد سوء استفاده کند. نقاط مهم عمومی به تنهایی بسیار امن نیستند. با این واقعیت که به معنای واقعی کلمه یک بانک اطلاعاتی کامل از عادتهای مرور افراد وجود دارد و شما دارای این موارد هستید دستور العمل مناسب برای فاجعه.

خوشبختانه ، یک روش بسیار آسان برای استفاده از نقاط مهم عمومی در حین حفظ اطلاعات شما وجود دارد.

تمام آنچه شما نیاز دارید استفاده از VPN است!

این کودک می داند چگونه از VPN استفاده کنداین مرد آن را می کند

هر وقت به Wi-Fi نیاز شدید دارید ، کافی است به یک VPN وصل شوید تا IP خود را مخفی کنید و داده های خود را رمزگذاری کنید. به این ترتیب می توانید بدون نگرانی درباره اطلاعات شخصی خود که علنی شده اید ، به گشت و گذار در وب بپردازید.

مراقب باشید چه کارهایی آنلاین ، مردمی ، به ویژه از طریق Wi-Fi عمومی انجام دهید. ایمن باشید ، خصوصی بمانید و ایمن باشید!

تصویر برجسته: گرافیسوگرافی

Wi-Fi رایگان عمومی شهر نیویورک با قیمتی ارائه می شود
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.