האם יכולת הקולנוע להיות העתיד של VR?

האם יכולת הקולנוע להיות העתיד של VR?

טכנולוגיית מציאות מדומה היא נקודת דיבור כבר כמה שנים מבלי לפרוץ באמת למיינסטרים.

בטח, השוק צומח. גודל השוק של VR ו- AR צפוי להגיע השנה ל -17 מיליארד דולר, ול -160 מיליארד דולר עד 2023. הוצאות הצרכנים מהוות את פלח השוק הגדול ביותר וכוללות מכשירים כמו Oculus Rift ו- HTC Vive..

אך עדיין לא ברור מה יכולה להיות אפליקציית הרוצחים עבור VR, באותה דרך שבה יישומי פריון כמו מיקרוסופט אופיס הובילו את מכירות המחשבים האישיים, או כיצד שילוב של אפליקציות מוזיקה ותקשורת עזרו לדלק את האימוץ של סמארטפונים.. 

הרבה אנליסטים העריכו כי המשחקים הם מכשירי ה- VR לדחיפה הדרושים בכך שהם מציעים לקהל חוויה מדהימה שחסרה פלטפורמות כף-יד או קונסולות. סמסונג וסוני השקיעו שניהם הרבה כסף במזומן בבניית האוזניות שלהם ובקידומה. 

עם זאת, הדור הראשון של הגלקסי גיר של סמסונג החזיר אותי לימים הראשונים של עטרי ולחוויה הפיקסלית הכבדה של משחקים כמו פולשי החלל. סוני לא הצליחה להשיג הרבה יותר טוב, עם כ -2 מיליון אוזניות שנמכרו רק כשיש 70 מיליון קונסולות פלייסטיישן 4 תואמות.. 

הרמפות האלה לא ממש הבינו את זה. חבר המושבעים עדיין יוצא לרכישת Oculus בפייסבוק, כשענקית הרשתות החברתיות מסרבת לשחרר כל מספרי מכירות קשים. 

אבל כמו קווי ציין בשנה שעברה, יש יותר מ VR מאשר משחק. יישומים אפשריים כוללים סרטוני הדרכה למפעלי מלגזות, תוכניות כושר ווידאו זורם, כולל אירועי ספורט חיים שיעמדו את הצופים במרכז המשחק.. 

ועדיין, VR טרם חטף את הסימן הנכון ונראה שהוא צונח.

סיפור סיפורים חדשני 

אז כשהייתה לי ההזדמנות להשתתף בשבוע שעבר בפסטיבל סיפורי המציאות הווירטואלית והמוגברת של המציאות (FIVARS) בטורונטו, לא ציפיתי להרבה. חלונות הראווה התמקדו בסיפורי סיפורים: שימו אוזניות והיו שקועים בסרט מציאות מדומה. 

יהיה מגניב לתמוך באירוע, אמרתי לעצמי כשהפגזתי כ 40 דולר לחוויה VR של שעתיים. מעבר לזה, פשוט ציפיתי שתהיה בהלם.

הפורמט של הפסטיבל היה כזה שכל מעבר העניק לך חלון של שעתיים כדי לדגום את החוויות המוצעות. לכל משתתף הוענקו שמונה כרטיסים לשימוש בתערוכה, כאשר כל ניסיון עלה כרטיסים אחד עד שלושה. 

כשהסתובבתי במרכז לאומנויות המדיה של טורונטו ובחנתי את החוויות המוצעות, נמשכתי אליו אוורסט, סיפור על שני אנשים המנסים לטפס על ההר הגבוה בעולם ללא שימוש בחמצן בבקבוקים. 

הייתי מוקסמת מהרים מאז ילדותי ומעולם לא הייתה לי הפריבילגיה לבקר בנפאל, כך שזה נראה כמו לא מוחלט. האוזניות ששימשו היו מכשיר ה- Galaxy Galaxy VR החדש של Samsung Galaxy, אגב, שמופעל על ידי Oculus.

לא אכנס יותר מדי לפרטים על החוויה הקולנועית עצמה, אבל הסיפור סיפק אותה מהפארק. זו הייתה הפעם הראשונה שחוויתי שש דרגות חופש - היכולת להסתובב בחופשיות ולהסתכל לכל הכיוונים. 

משלחת האוורסט נלכדה במציאות מדומה 8K 3D Ambisonic Audio Reality, והיא הראתה. מקרוב מקרוב המסע הבוגדני של הרים, כמו הפיצוצים העצומים שהיו עליהם לנווט, לתנאי החיים בתוך האוהל שלהם, כמו גם העלייה הסופית לפסגה, זה באמת הרגיש כאילו אני חלק מהמשלוח.. 

לדרך להתחלה מבטיחה.

ניסיתי גם חוויות אחרות, כולל אחרי דן גרהם, המתואר כמיצב אמנות אינטראקטיבי, ו- 12 שניות של ירי, על ירי בבית ספר. הם לא היו רעים אבל לא ממש השאירו אותי לא נעים. עם זאת, המסע האחרון שלי, עיר קדושה, הייתה דוגמא נוספת לכמה ש- VR יכול להיות רב אמצעי סיפור.

החוויה האינטראקטיבית לוקחת אותך אל תוך ירושלים, עיר שיש לה משמעות עצומה עבור כל ארבע האמונות האברהמיות הגדולות. שמעתי נקודות מבט של רב, כומר וסופי מוסלמי. טורטפורטתי לכותל המערבי, אחד האתרים הקדומים ביותר של היהדות. ולמדתי כל כך הרבה על ההיסטוריה של העיר, שכעת אני נאלץ לבקר בה באופן אישי ברגע שיכולתי.

יצירתיות מעבר למשחקים

"התחלנו את ה- FIVARS מכיוון שרצינו לבדוק את הגבולות היצירתיים של מדיום חדש ולהימנע מהקלישאות הברורות ביותר ליישום שלו", אומר קרם מליקי-סאנצ'ס, קולנוען ובמאי ה- FIVARS, שנמצא כעת בשנה החמישית שלו.. 

"על ידי פתיחת הדלתות לקהילה בינלאומית, בירכנו על ההזדמנות ללמוד מאנשים העובדים בשטחים, ברגישויות, בתרבויות וטכנולוגיות שונות."

קרם נותרה פעילה לגבי עתיד VR / AR, אך אומרת שאנשים צריכים להשאיר אחריהם את התפיסות הצרות שלהם מה הטכנולוגיה ואופן השימוש בה..

"מקרי השימוש יהיו בכל מקום. אנו ממנפים את הכלים הללו בכל תחומי החיים שלנו, החל מהדמיית סביבות, אקלים, חברות, יישומים פיזיים ... וכלה במושגים וחוויות שהתקשורת הנוכחית אינה יכולה להרשות לה גישה אליהם, "הוא אומר. "נוכל להגות מושגים שקשה מאוד להציג בימינו, בפיזיקה, בפילוסופיה וכן הלאה." 

בעוד שמאליצ'י-סאנצ'ס מתלהב באופן משמעותי מטכנולוגיות מעצימות ממני, רק שעתיים של סיפור סיפורי VR הפכו אותי מספקן לאופטימי. וזה בהחלט צעד בכיוון הנכון.

האם יכולת הקולנוע להיות העתיד של VR?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.