6 تصور غلط رایج درباره گذرواژه‌ها

6 تصور غلط رایج درباره گذرواژه‌ها

همه ما به رمز عبور احتیاج داریم. آنها تا کنون پرکاربردترین روش تأیید اعتبار هستند ، نه تنها در اینترنت بلکه از طریق تلفن ، در دستگاه پول نقد ، برای گشودن صندوق امانات ، و حتی برای گرفتن کتاب از کتابخانه..

مشاوره بد در مورد گذرواژه‌ها به راحتی امکان پذیر است. بسیاری از موسسات ، به ویژه بانک ها و ادارات دولتی ، به دلیل محدود کردن خودسرانه گذرواژها بدنام نیستند. دلایل انجام این کار ممکن است متفاوت باشد.

  • برای آموزش کاربر: برخی از موسسات می توانند با مجبور کردن شما به استفاده از رمزهای عبورهای پیچیده ، به عنوان مثال با حداقل طول مشخص یا کاراکترهای خاص ، آگاهی را برای رمزهای ایمن تر افزایش دهند..
  • نتیجه اقدامات امنیتی ضعیف: بسیاری از سایت ها هنوز رمزهای عبور خود را به صورت ساده ذخیره می کنند ، به این معنی که باید انواع شخصیت ها و طول رمزهای عبور کاربران خود را محدود کنند..
  • برداشت های دروغین از تهدیدهای امنیتی: یک تاکتیک که معمولاً برای استخراج داده از پایگاههای داده SQL استفاده می شود ، تزریق SQL است. یک مهاجم یک فرمان به فرم وب تجزیه می کند ، که بعداً به جای برنامه مانند رمز ، به عنوان برنامه اجرا می شود. محافظت در برابر چنین حملاتی امری بی اهمیت است ، اما در عوض بسیاری از سایت ها کاراکترهایی را که می توانند در تزریق SQL از رمزهای مجاز استفاده کنند ، حذف نمی کنند..
  • مشاوره بد یا منسوخ: درک ما از رمزهای عبور و همچنین سیستمهایی که ما برای تأمین آنها استفاده می کنیم طی بیست سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. متأسفانه همه سیستمهای زنده این موضوع را منعکس نمی کنند.

به عنوان یک قانون کوچک ، احتمالاً ایده خوبی است که به هر سایتی مشکوک باشید که محدودیت در گذرواژه شما غیر از حداقل طول باشد ، زیرا دلایل خوبی وجود ندارد.

تصورات غلط عمده ای که معمولاً در مورد آنها می خوانیم

1. رمزهای عبور ایمن هستند

گذرواژه‌ها در مقایسه با سایر گزینه‌های دیگر مانند شماره تلفن ، شناسه دولت یا بیومتریک ناامن نیستند. اما آنها هنوز هم بهترین روش تأیید اعتبار هستند ، به ویژه هنگامی که با تأیید هویت دو عاملی تقویت شوند. اما مراقب باشید ، تمام تکنیک های دو عاملی یکسان نیستند!

آنچه را که از یک رمزعبور خوب انتظار داریم در اینجا آمده است:

  • این قوی است ، به این معنی که نمی توان از طریق وحشیانه حدس زد
  • این منحصر به فرد است ، به این معنی که در هیچ جای دیگر استفاده نشده است
  • توسط یک کاربر آگاه از فیشینگ از طریق یک کانال امن ، یعنی اتصال مناسب HTTPS ، انتقال می یابد

2. گذرواژه‌ها حداکثر طول ندارند

در هنگام برخورد صحیح ، کلمه عبور می تواند تا زمانی که لازم باشد باشد. یک سرویس معمولاً رمز عبور شما را نمک می زند و نمک را ذخیره می کند ، و نیازی به نگرانی در مورد طول آن نیست. اگرچه رمز عبور شما از لحاظ ظاهری ایمن تر و طولانی تر می شود ، اما 17 نویسه یا بیشتر به طور کلی کافی هستند. اما اگر در حال رمزگذاری داده های بسیار حساس ، به عنوان مثال ، پرونده های شخصی یا کیف پول بیت کوین خود هستید ، بهتر است با 23+ کاراکتر همراه باشید.

3. تمام آنچه طول دارد مهم است

همانطور که ژنراتور گذرواژه ExpressVPN نشان می دهد ، یک رمز عبور با طول افزوده بسیار ایمن تر از آن است که با شخصیت های متنوع تر انجام شود.

4. کلمه عبور می تواند شامل هر چیزی باشد

اگرچه همه سایتها نمی توانند آنها را بپذیرند ، کلمه عبور شما به معنای واقعی کلمه می تواند هر چیزی باشد. مهم نیست که این اسکریپت غیر لاتین باشد ، به ندرت از یونیکد استفاده می شود ، یا حتی از emojis استفاده می شود ، اگر می توانید آن را تایپ کنید ، یک رمز عبور معتبر است.

از ژنراتور گذرواژه ExpressVPN برای ایجاد رمزهای عبور منحصر به فرد و تصادفی استفاده کنید. همچنین می توانید از آن استفاده کنید تا احساس کنید یک رمز عبور چه مدت یا تصادفی باید باشد یا اینکه چگونه اضافه کردن کاراکترهای جدید امنیت رمزعبور خود را تغییر می دهد.

5- قرار نیست گذرواژه‌ها به یاد ماندنی باشند

نیازی به یادآوری بیش از دو یا سه گذرواژه نیست - زیرا برنامه ای برای آن وجود دارد.

مدیران رمز عبور نمونه ای عالی از چگونگی استفاده از ابزارهای امنیتی می توانند زندگی شما را ایمن تر و راحت تر جلوه دهند و رمزهای ایمن و قدرتمندی را تولید و ذخیره می کنند ، بدون این که نگرانی در مورد به یاد آوردن آنها داشته باشید. بعضی از آنها حتی به طور خودکار رمزهای عبور شما را در وب سایتهای شما پر می کنند ، به عنوان مثال از شما در برابر فیشینگ یا تایپ کردن به طور تصادفی در جای دیگر ، مانند وضعیت Facebook خود محافظت می کنند.

تنها رمزعبورهایی که باید به خاطر داشته باشید رمز عبور رایانه شما و دیگری برای مدیر رمز عبور شماست.

۶- گذرواژه‌ها در راه هستند

در حالی که ممکن است تلاشهای زیادی برای جایگزینی رمز عبور با چیز دیگری صورت بگیرد ، در حال حاضر ما تصوری نداریم که چگونه این کار را ایمن انجام دهیم.

بیومتریک هایی مانند تشخیص چهره یا اثر انگشت به شدت امنیت ندارند و اگرچه ممکن است در شناسایی شما مفید باشند ، اما برای احراز هویت مفید نیستند. کلیدهای رمزنگاری نامتقارن می توانند بخشی از راهی برای یک سیستم جدید باشند ، اما ممکن است هنوز هم در معرض حملات فیشینگ قرار بگیرند..

نگران نباشید ، آسان کردن خطر هک رمز عبور آسان است

ممکن است اینترنت گاهی به عنوان مکانی ترسناک به نظر برسد ، اما با کمی احتیاط ، عقل سلیم و برخی از ابزارهای مفید ، به راحتی می توان از جدی ترین تهدیدها جلوگیری کرد.

  1. اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر و تلفن همیشه به روز هستند
  2. برای ذخیره رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید
  3. هنگام کلیک روی پیوندها در ایمیل یا سایت ها ، احتیاط کنید. سایتهایی را که معمولاً به عنوان نشانک بازدید می کنید ، ذخیره کنید
6 تصور غلط رایج درباره گذرواژه‌ها
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.