ویژگی های امنیتی جدید شیرین Android 5.0 Lollipop

ویژگی های امنیتی جدید شیرین Android 5.0 Lollipop

Android Lollipop گوگل پنجمین نسخه از سیستم عامل تبلت و اسمارتفون است و به خوبی می تواند راه خود را به دستگاههای بسیار بیشتری نسبت به سایر پیشینیان خود پیدا کند. با توجه به روند فعلی در گسترش دستگاه های هوشمند از طریق تلویزیون ، ساعت و حتی سیستم های سرگرمی داخل اتومبیل که به زودی به دنبال کاهش وزن نیستید ، بهتر است مطمئن باشید. اگر اخیراً در Lollipop 5.0 به روزرسانی کرده اید ، ممکن است بخواهید برخی از نکات مفید در مورد روان تر اجرای ExpressVPN را اینجا کلیک کنید.

بنابراین چه چیز جدید و چه چیز خوبی در آب نبات چوبی است?

از دیدگاه یک کاربر متوسط ​​، مهمترین اخبار برای همراهی با انتشار اندروید 5.0 این واقعیت است که آدریان لودویگ ، رئیس تیم امنیتی نرم افزار موبایل اندروید گوگل ، فکر می کند که امنیت در دستگاه باید وجود داشته باشد اما شنیده نشود اخیراً به خبرنگاران گفت: “من فکر نمی کنم واقع بینانه باشد که یک فرد متوسط ​​باید به امنیت اهمیت دهد.” (ما فکر می کنیم که او اشتباه است و برای اینکه بهتر بتواند از نقض امنیت خود محافظت کند ، همه باید یک درجه آگاهی امنیتی داشته باشند) و حریم خصوصی).

با داشتن حدود 80٪ سهم بازار در بازار تلفن های هوشمند آندروید ، تنها به بخش زرنگ و دانا از نظر فناوری جذاب نمی شود و بنابراین Google ، در ادای احترام به اپل ، به طور پیش فرض راهی برای روشن کردن ویژگی های امنیتی کلیدی شده است ، بنابراین راه را رها می کند. کاربر معمولی که بدون نگرانی در مورد ایمنی بودن یا نبودن دستگاه خود از دستگاه خود استفاده کند.

لودویگ رویکرد Google را توضیح داد و گفت: “وقتی امنیت به ما می رسد ، ما دستگاهی واحد یا میلیون ها دستگاه مشابه را طراحی نمی کنیم. ما در حال ایجاد خدماتی هستیم که به کاربران کمک می کند با وجود هزاران روش مختلف که ممکن است Android بازی کند ، از امنیت برخوردار شوند. “

در مورد تهدیداتی که کاربران اندرویدی با آن روبرو هستند ، موارد زیادی وجود دارد ، اما بزرگترین آنها به شکل سرقت و از بین رفتن دستگاه است.

طبق گزارش های مصرف کننده ، سال گذشته بیش از 3 میلیون آمریکایی تلفن های هوشمند خود را به سرقت برده اند که در مقایسه با سال 2012 تقریباً 100٪ افزایش داشته است. شرکت امنیتی موبایل Lookout یک عکس مشابه را ترسیم می کند و می گوید ده درصد کل تلفن های هوشمند در آمریکا به سرقت رفته است..

با توجه به این نکته ، گوگل چند روش مختلف برای محافظت از دستگاه ها و داده های ذخیره شده در آنها را ارائه کرده است. این امر از طریق صفحه قفل حاصل می شود که می توان از طریق تشخیص چهره ، شماره PIN یا رمز عبور و همچنین رمزگذاری دستگاه و امکان پاک کردن از راه دور یک وسیله از دست رفته یا دزدیده شده از آن استفاده کرد..

گزینه جالب توجه Factory Reset Protection است که اسم رسمی آن چیزی است که “سوئیچ kill” می شناسیم. با فعال کردن رمز ورود Google صاحب ، همه داده ها را از تلفن پاک می کند و کاملاً غیرقابل اجرا می شود..

احتمالاً مقامات از گزینه سوئیچ kill استقبال می کنند ، به ویژه با توجه به اینکه قانون کالیفرنیا حکم می کند که باید در دستگاه های فروخته شده از 1 ژوئیه 2015 وجود داشته باشد ، اما رمزگذاری به صورت پیش فرض روشن است (اگر اجرای قانون می خواهد کد پین را برای دستگاه خود فراموش نکنید. از قبل از آن سرویس های امنیتی را که همه ما می شناسیم ، دوست داریم و به آنها اعتماد داریم از هیچ ابزاری در دسترس خود استفاده نکنند تا از ما جاسوسی کنند..

اما سایر ویژگی های امنیتی جدید نیز موجود هستند و جالبترین مورد اجرای حساب های مهمان است. خصوصاً در دستگاههایی که بیش از یک نفر از آنها استفاده می شود مفید است ، حالت مهمان می تواند اعضای دیگر خانواده را از استفاده از دستگاه شما لذت ببرد اما بدون نگرانی بیشتر از این که بعداً متوجه شوید که تنظیمات شما بطور تصادفی تغییر کرده است یا قبض بزرگی توسط آن وارد شده است. پسر یا دخترانی که با خریدهای درون برنامه ای در بازی مورد علاقه خود دور شدند.

Android Lock Lock همچنین یک افزودنی جدید مفید است که دستگاه های Lollipop را با سیستم های هوشمند و ساعت های هوشمند تعبیه شده در Android Auto ادغام می کند. کاربر می تواند دستگاه خود را با Smart Lock تنظیم کند به گونه ای که فقط در صورت استفاده از سیستم بلوتوث یا سیستم Android Android یا ساعت هوشمند خود ، قابل اجرا خواهد بود. این به نظر می رسد مانند یک روش عالی دیگر برای سارقان سارق ، گرچه من نمی توانم کمک کنم اما نمی دانم آیا این می تواند به جهش در سرقت ساعت هوشمند منجر شود؟.

صاحبان مشاغل که به دنبال وسیله ای مطمئن تر برای مدیریت خط مشی آورده دستگاه خود (BYOD) هستند ، توسط Lollipop نیز مورد غافل نبود. با استفاده از کانتینرزاسیون ، Android Work تجربه ای یکپارچه را در اختیار کاربر قرار می دهد در حالی که به کارکنان IT اجازه می دهد سیاست های امنیتی متفاوتی را برای کار و داده های شخصی و برنامه ها اعمال کنند..

همچنین ، استقرار برنامه به مدیر IT اجازه می دهد تا مشخص کنند که کدام برنامه های Google Play برای نصب از طریق پروفایل کاربری کاربران در دسترس خواهد بود و توزیع برنامه ها با افراد یا گروه های خاص به راحتی قابل کنترل است. امکان تعریف خط مشی برای هر دو برنامه و همچنین بر اساس هر کاربر اعمال خواهد شد.

به طور کلی واضح به نظر می رسد که گوگل همچنان در جهت صحیح با امنیت اندیشه به پیشرفت خود ادامه می دهد و تصمیم به روشن کردن برخی از ویژگی ها بصورت پیش فرض درست است ، با توجه به اینکه چگونه یک پایگاه مصرف کننده آگاه تر امنیت بیشتر کمی بیش از یک ایده آل در حال حاضر باقی مانده است..

این واقعیت که بیشترین خطری که یک کاربر اندرویدی با آن روبرو می شود از دست دادن دستگاه خود یا دزدیدن آن است ، نشان می دهد که افراد به طرز بحث برانگیز ضعیف ترین حلقه در زنجیره امنیتی باقی می مانند و وقتی کنترل خطرات فیزیکی به عنوان یک عامل اصلی باقی بماند ، کنترلهای فنی تا حد زیادی بی ربط هستند..

ویژگی های امنیتی جدید شیرین Android 5.0 Lollipop
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.