راهنمای ExpressVPN برای رمزهای عبور قوی تر – قسمت 2 (مدیران رمز عبور)

راهنمای ExpressVPN برای رمزهای عبور قوی تر - قسمت 2 (مدیران رمز عبور)

این قسمت 2 از سری رمزهای عبور قوی تر ماست. برای قسمت های دیگر ، در زیر کلیک کنید:

قسمت 1 (احراز هویت دو عاملی)
قسمت 3 (غذاخوری)

در قسمت 1 راهنمای ما برای رمزهای عبور قوی تر ، ما تأیید هویت دو عاملی را توضیح دادیم و اینکه چگونه می تواند امنیت حسابهای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

با این حال ، تأیید هویت دو عاملی توسط همه ارائه دهندگان خدمات ارائه نمی شود ، و هنوز هم از شما بخاطر دارد که چندین رمز عبور را به خاطر داشته باشید. Diceware برای به خاطر سپردن چند رمز عبور طولانی مفید است ، اما اگر تعداد زیادی حساب کاربری دارید ، به خاطر سپردن تمام اعتبار ورود به سیستم دشوار است. اینجاست که یک مدیر رمز عبور مفید است.

مدیر رمز عبور یک برنامه یا سرویس است که کلمات عبور طولانی ، تصادفی و بی نظیری را ایجاد و ذخیره می کند. نیازی به یادآوری هیچ یک از این گذرواژه‌ها نیست. درعوض ، برای تأیید اعتبار خود به مدیر رمزعبور از یک رمز عبور اصلی مستر استفاده می کنید که بعداً به صورت خودکار زمینه های ورود به حساب را برای شما جمع می کند..

چرا رمزهای عبور مهم هستند

به طور کلی رمزهای عبور باید طولانی و تصادفی باشند وگرنه به راحتی می توان حدس زد. اما آنها همچنین باید منحصر به فرد باشند ، وگرنه یک پایگاه داده رمزعبور به بیرون درز می تواند طیف گسترده ای از حسابهای شما را به خطر بیاندازد. (برای ایجاد یک گذرواژه واقعاً ایمن ، از ژنراتور تصادفی رمز عبور ExpressVPN استفاده کنید.)

بسیاری از افراد از “سیستمهای مخفی” برای ایجاد رمزهای عبور منحصر به فرد به سرعت استفاده می کنند ، شاید با ترکیب یک رشته عمومی از کاراکترها با نام یا آدرس اینترنتی سرویس مورد استفاده (مانند “g1 m2 a3 i4 l5” برای حساب Gmail خود). اگرچه این ممکن است در برابر هک نیرو خودکار یا بی رحمانه باشد ، اما یک حمله هدفمند را متوقف نمی کند.

اگر از این روش استفاده می کنید و یکی از اکانت های شما به خطر افتاده است ، یک مهاجم بسیار آسان است که بتواند سیستم را اجرا کند و آن را در تمام حساب های دیگر خود اعمال کند..

همچنین به راحتی فراموش می شود که رمزهای عبور برای سرورهای وب سایتها قابل مشاهده است. اگر در ثبت نام برای سرویس هایی که توسط یک مهاجم انجام می شود فریب خورده اید ، آنها به احتمال زیاد می توانند سیستم شما را بفهمند و کل زندگی دیجیتالی شما را به خطر بیاندازند..

یک مدیر رمز عبور یک راه حل آسان برای این مشکل است و غالباً به خاطر سپردن طیف گسترده ای از کلمات عبور مجزا ، بسیار برتر است.

بیایید نگاهی به برخی از مدیران محبوب رمز عبور و بهترین مکانها برای استفاده از آنها بیندازیم.

LastPass: بهترین مدیر رمز عبور برای مرورگر شما

LastPass رمزهای عبور را در دستگاه شما رمزگذاری می کند و آنها را با ابر همگام سازی می کند ، و آنها را به راحتی در همه دستگاه های شما قابل دسترسی می کند.

LastPass منبع باز نیست ، اما مرتباً ممیزی می شود. مجموعه ای از حوادث کوچک خطر مرتبط با ذخیره رمزهای عبور خود را در ابر برجسته کرده اند ، اگرچه نرم افزار LastPass تاکنون خود را در برابر حملات مقاومت کرده است و این سیستم برای کاربران نهایی بسیار مناسب است..

می توانید LastPass را به عنوان افزونه مرورگر برای Chrome ، Firefox و Opera نصب کنید. برنامه های LastPass همچنین برای همه سیستم عامل های اصلی موبایل از جمله Windows Phone و Firefox Mobile در دسترس هستند.

LastPass همچنین ابزاری دارد که به شما امکان دسترسی آفلاین به کلمه عبور خود را می دهد. این ابزار ، LastPass Portable ، به شما امکان می دهد تا کل مرورگر خود را با خود بر روی یک USB USB ، از جمله کلیه بوکمارک ها و برنامه های افزودنی خود بردارید و با رمز اصلی خود از آنها محافظت کنید. در صورت نیاز به دسترسی به رمزهای عبور خود فوق العاده است ، اما از دست دادن چوب USB ممکن است تمام رمزهای عبور خود را در معرض خطر قرار دهد – اگر رمز ورود استاد شما به راحتی قابل حدس است.

برای ثبت نام در LastPass ، آدرس ایمیل خود را وارد کرده و رمز عبور اصلی را انتخاب کنید. اگر این رمز عبور اصلی را فراموش کرده اید ، کلمه عبور های دیگر خود را از دست خواهید داد ، بنابراین مراقب باشید!

افزونه مرورگر مورد نظر خود را بارگیری کنید (می توانید گزینه ها و پیوندهای خود را در اینجا بیابید) و وارد شوید.

LastPass در نوار وضعیت مرورگر شما ظاهر می شود. با کلیک بر روی نماد می توانید تنظیمات خود را تغییر دهید ، رمزعبورها را بازیابی کنید یا رمزهای عبور ایمن ایجاد کنید. یک فرم تکمیل خودکار نیز وجود دارد که بسیار مناسب است.

LastPass یک نرم افزار freemium است ، بنابراین اگر می خواهید از آن در چندین دستگاه استفاده کنید ، یا از پوشه های اشتراکی استفاده کنید ، باید در برنامه حق بیمه LastPass که 24 دلار در سال هزینه دارد مشترک شوید..

آخرین ورود به سیستمLastPass – انتخاب خوبی برای مرورگر شما.

KeePassX: بهترین مدیر رمز عبور برای بیشتر دسک تاپ ها

KeePassX یک مدیر رمزعبور با منبع باز است و ابزار قابل اعتماد توسعه دهندگان Tails است. این سیستم عامل آگاهانه در زمینه حفظ حریم خصوصی ، خارج از جعبه ، مورد پسند ادوارد اسنودن و لورا پویتراس است. اگر مرتباً از Tails استفاده می کنید ، یا فقط به خودتان اعتماد دارید ، این مدیر رمز عبور برای شما است.

KeePassX به عنوان نسخه لینوکس KeePass آغاز شد ، اما از آن زمان به عنوان یک راه حل برای کاربران ویندوز و مک نیز تبدیل شده است. KeePass هنوز هم در اطراف است و همچنین از بازار اصلی پلت فرم تک اصلی خود گسترش یافته است. هر دو تغییر توصیه می شود. نسخه های غیر رسمی KeePass بسیاری وجود دارد ، از جمله برنامه های iOS و Android. ارزیابی امنیت هر نسخه غیر رسمی اغلب دشوار و پرهزینه است ، حتی برای کاربران باتجربه ، بنابراین توصیه می کنیم به نرم افزارهای ممیزی و آزمایش شده پایبند باشید.

منبع آزاد به این معنی نیست که نرم افزار کاملاً ایمن است و آسیب پذیری های زیادی نیز با KeePass و KeePassX گزارش شده است. گفته می شود ، هر دو ابزار نرم افزاری عالی هستند ، به خصوص به دلیل اینکه بدون نیاز به عضویت در یک سرویس کار می کنند.

KeePassX کلمات عبور شما را در یک پایگاه داده ذخیره می کند ، که با رمز شما رمزگذاری می شود. این بانک اطلاعاتی یک پرونده واحد است که می توانید در یک USB USB ذخیره کنید ، در ابر نسخه پشتیبان تهیه کنید و یا به یک همکار معتبر ارسال کنید..

اشتراک گذرواژه های KeePassX به صورت انتخابی (به جای اینکه همه آنها را به طور همزمان به اشتراک بگذارید) با استفاده از پایگاه های داده جداگانه امکان پذیر است ، اما این نرم افزار ساده ترین روند نیست. هنگامی که تصمیم گرفتید رمزهای عبور را به اشتراک بگذارید ، باید آنها را در یک پایگاه داده جداگانه KeePassX کپی کنید و سپس این پرونده پایگاه داده را با GitHub ، Dropbox یا یک سرویس مشابه به اشتراک بگذارید. اگرچه هر بار که بانک اطلاعاتی رمز عبور در KeePassX به روز می شود ، مجبورید مجدداً پایگاه داده را مجدداً به اشتراک بگذارید. نگه داشتن فایل های رمز عبور انتخاب شده به صورت همگام و بدون درگیری می تواند مشکل باشد و به سرعت با استفاده از چندین کاربر غیر عملی می شود.

اگر گذرواژه های منتخب را با چند کاربر به اشتراک می گذارید ، ممکن است مایل باشید گزینه های ساده تری را در نظر بگیرید. با این حال ، بین دستگاههای جداگانه خود ، یک فرآیند به اندازه کافی ساده با KeePassX است.

ژنراتور نگهدارندهKeePassX با یک ژنراتور رمز عبور قوی ساخته شده است.

1Password: بهترین مدیر برای iOS ، OS X و Android

اگر عمدتاً زندگی خود را با موبایل انجام می دهید ، احتمالاً 1Password انتخاب شماره 1 است. ادغام با Android و مخصوصاً iOS (از جمله Apple Watch) بسیار عالی است و شما به راحتی می توانید وارد همه برنامه های مورد علاقه خود شوید (تا زمانی که از 1Password پشتیبانی می کنند) بدون اینکه بخواهید چیزی را به خاطر بسپارید.

افزونه ها برای مرورگرهای Chrome ، Firefox ، Opera و Safari در دسترس هستند که می توانید از طریق سیستم عامل های مختلف استفاده کنید.

یک آزمایش 30 روزه رایگان در دسترس است ، اما در نهایت شما نیاز به خرید اشتراک سالانه یا مجوز هر سیستم عامل دارید. اشتراک های سالانه ، که اجازه دسترسی به 1Password را در کلیه دستگاه های پشتیبانی شده می دهد ، برای یک فرد با 36 دلار یا 60 دلار برای “خانواده” حداکثر پنج کاربر شروع می شود. بسته های تیمی و تجاری نیز موجود است.

متأسفانه ، 1Password دیگر راهنمایی روشنی درمورد حق مجوز در وب سایت خود ارائه نمی دهد. در آخرین گزارش ، مجوز برای ویندوز یا مک با قیمت 50 دلار و مجوز ترکیبی برای استفاده با هر دو سیستم عامل 70 دلار هزینه داشت.

این بدان معنی است که اگر تمام خانواده شما از محصولات اپل استفاده می کردند ، می توانید همه آنها را با 50 دلار بپردازید. اما اگر یکی از اعضای خانواده دارای یک دستگاه ویندوز باشد ، به مجوز ویندوز نیز نیاز خواهید داشت ، به این معنی که باید مجوز ترکیبی را حذف کنید.

مجوزها هیچ وقت منقضی نمی شوند ، اما فقط برای نسخه فعلی نرم افزار معتبر هستند. در حالی که در گذشته 1Password به کاربران خود اجازه داده است که به صورت رایگان بروزرسانی شوند ، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها همچنان به اجازه این کار در آینده ادامه دهند.

در حالی که شما مجبور نخواهید شد با انتشار نسخه جدید ، نسخه جدید سیستم عامل خود به راحتی نسخه 1Password خود را غیرقابل استفاده معرفی کنید.

یک رمز عبور قوی باعث امنیت بیشتر شما می شود

از نمونه‌های برتر ما استفاده کنید تا دریابید کدام یک برای شما مناسب است. سپس در اسرع وقت شروع به انتقال خدمات خود کنید! یک گذرواژه خوب می تواند راه طولانی را برای ایمن نگه داشتن اطلاعات آنلاین شما طی کند.

این ممکن است یک فرصت عالی برای تغییر کلمه عبور فعلی شما باشد!

تصویر ویژه: djvstock / Dollar Club Club

راهنمای ExpressVPN برای رمزهای عبور قوی تر - قسمت 2 (مدیران رمز عبور)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.