چرا HTTPS در مقابل VPN بی معنی است

مرورگری با قفل سبز HTTPS. VPN در نوار جستجو نوشته شده است.

HTTPS در مقابل VPN نبردی است که خیلی کم معنی دارد. هر دو وسیله مهم محافظت از اینترنت هستند و هیچ تضادی بین این دو وجود ندارد.

شباهت ها و تفاوت های HTTPS و VPN

HTTPS

نکته مهم اینکه HTTPS توسط صاحب وب سایت تنظیم شده است و کاربر هیچ کنترلی بر روی آن ندارد. برخی از سایت ها از طریق HTTP و HTTPS در دسترس هستند. در این موارد ، همیشه HTTPS را انتخاب کنید. برای دیدن اینکه سایتی که مرور می کنید HTTPS را فعال کرده است ، به دنبال یک قفل سبز در سمت چپ نوار مرورگر (URL) باشید..

https-vs-vpn

HTTPS تأیید هویت وب سایت و وب سرور مرتبط با آن ، که از حملات انسان در میانه محافظت می کند علاوه بر این ، ارتباطات بین مشتری و سرور را رمزگذاری می کند ، که تضمین می کند ارتباطات بین کاربر و وب سایت توسط هیچ خواننده شخص ثالث قابل خواندن یا جعل نیست..

با HTTPS ، هیچ کس بین وب سایت و کاربر نمی تواند داده ها را بخواند ، حتی یک شرکت VPN.

VPN

VPN توسط کاربر تنظیم شده و در هر وب سایت یا برنامه ای بصورت آنلاین کار می کند. یک VPN یک تونل ایمن بین یک کامپیوتر و اینترنت ایجاد می کند و امکان مرور ناشناس را فراهم می کند. یک VPN به کاربران این امکان را می دهد که در هر مکانی که انتخاب می کنند به نظر برسند و هرگونه محدودیت اینترنت موجود را دور بزنند.

هنگامی که به یک VPN وصل هستید ، ISP شما فقط می بیند که ترافیک رمزگذاری شده از طریق سرورهای VPN عبور می کند ، اما نمی تواند داده ها را رمزگشایی کند یا بداند از کدام وب سایتهایی بازدید کرده اید.

HTTPS و VPN با هم خوب کار می کنند

HTTPS اطلاعاتی را که وارد یک وب سایت می شوید رمزگذاری می کند ، اما مکان شما را پنهان نمی کند و هیچگونه محافظت از حریم خصوصی ارائه نمی دهد. همچنین هیچ دفاعی در برابر سانسور اینترنت ارائه نمی دهد.

یک VPN ارتباطات بین رایانه شما و سرورهای VPN را رمزگذاری می کند ، آدرس IP و مکان شما را پنهان می کند و به کل وب دسترسی می یابد ، اما شما را از اطلاعاتی که با اشتیاق به اشتراک می گذارید محافظت نمی کند ، مانند شماره کارت اعتباری که در آن وارد شده اید. صفحه مرورگر ناامن.

به طور خلاصه ، HTTPS یک پروتکل رمزگذاری فوق العاده است و یک VPN یک ضرورت برای آگاهی از حریم شخصی و کسانی است که می خواهند بدون محدودیت کل اینترنت را مشاهده کنند. این یک مورد VPN از طریق HTTPS نیست. این دو با هم خوب کار می کنند - عقد و ازدواج در بهشت ​​سایبر.

چرا HTTPS در مقابل VPN بی معنی است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.