بازی های آلوده NES برای Android سرقت داده های شما ، ارسال پیامک به دوستانتان ، درخواست پول نقد است

بازی های آلوده NES برای Android سرقت داده های شما ، ارسال پیامک به دوستانتان ، درخواست پول نقد است

براساس گزارشی که اخیراً از شبکه Palo Alto انجام شده ، یک سرعت دلتنگی که از طریق Super Mario Bros. بر روی تلفن Android شما انجام می شود می تواند بیش از چند زندگی اضافی برای شما هزینه کند..

Gunpoder یک خانواده مخرب از بدافزار است که در بسیاری از برنامه های آنتی ویروس تحت پوشش تبلیغ نرم افزار ضد ویروس کشف نشده است. این بسته بندی شده در برنامه های بازی کلاسیک NES با Airpush ، یک کتابخانه تبلیغاتی مزاحم با بسیاری از تبلیغات قانونی است. Airpush به Palo Alto Networks می گوید که سکوی آن توسط Gunpoder مورد سوء استفاده قرار گرفته است و مسئولیت ویروس آن را ندارد.

چگونه Gunpoder کار می کند

قربانیان بازیهای آلوده NES مانند Bros. Super Mario را به صورت فایلهای .apk در خارج از فروشگاه Google Play بارگیری می کنند. این بازی ها توسط نینتندو مجازات نمی شوند ، در عوض از یک چارچوب شبیه ساز منبع باز به نام Nesoid استفاده می کنند. پس از نصب ، تبلیغات مخرب شروع به جمع آوری اطلاعات از تلفن شما می کنند.

Gunpoder بوک مارک ها ، تاریخچه مرورگر و لیست های تماس شما را سرقت می کند. سپس می تواند مخاطبین خود را با پیوند بارگیری برنامه با پیام "" یک بازی سرگرم کننده ، ^ _ ^ "پیامک کند. این بدافزار همچنین تبلیغات جعلی مبدل شده به عنوان صفحات فیس بوک را تحت فشار قرار می دهد ، از شما می خواهد نظرسنجی ها را پر کنید و برای دریافت هدیه برنامه های بیشتری را نصب کنید..

برای وخیم تر شدن اوضاع ، این برنامه همچنین از شما خواسته است كه با استفاده از PayPal یا Skrill ، مجوز مادام العمر را در راه اندازی بپردازید. با کلیک بر روی دکمه "بازی" که معمولاً رایگان است ، گفتگوی پرداخت نیز باز می شود. اعطا می شود ، شما باید پرداخت 49 سنت به دلیل اینکه پیام بدافزار ضعیف نوشته شده است بسیار ساده لوح باشید ("یک بار پرداخت کنید ، مادام العمر باشید که دارای یک بازی سرگرمی باور نکردنی است. عالی! مطمئناً!").

چگونه از Gunpoder جلوگیری کنیم

پالو آلتو شبکه می گوید روند بارگیری مجدد نرم افزارهای منبع باز به عنوان برنامه های مضر رو به رشد است. ساده ترین راه برای جلوگیری از چنین حملاتی ، پرهیز از فروشگاه های برنامه هایی که Google Play نیستند. اما اگر اصرار دارید از فروشگاه های برنامه های خارجی استفاده کنید ، حتما مجوز برنامه را به طور کامل بررسی کنید ، بررسی ها را بخوانید و قبل از نصب ، درباره توسعه دهنده و ناشر تحقیق کنید..

اگر فکر می کنید به Gunpoder آلوده شده اید ، چه کاری انجام دهید

اگر اخیراً با Bowser در سامسونگ خود مشاجره کرده اید و فکر می کنید ممکن است آلوده باشید ، تلفن را در حالت Safe mode مجدداً راه اندازی کنید و برنامه را حذف کنید. در برخی موارد ، ممکن است مجبور شوید وضعیت سرپرست برنامه را غیرفعال کنید.

Gunpoder تاکنون در سیزده کشور شناسایی شده است: ایالات متحده ، اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه ، روسیه ، تایلند ، هند ، اندونزی ، مکزیک ، برزیل ، عربستان سعودی ، عراق و آفریقای جنوبی. قابل توجه است ، چین از آن لیست گم شده است و ویروس پیامکی را برای کاربران مستقر در چین ارسال نمی کند.

چگونه بازی های نینتندو را بدون آلوده انجام دهیم

نینتندو نسبت به روند بازی گوشی های هوشمند آهسته عمل کرده است ، اما برای کسانی که می خواهند برخی از بازی های کلاسیک NES را انجام دهند ، تقلید کننده های رایگان و ایمن زیادی در Google Play در دسترس هستند. البته به خاطر داشته باشید که پرونده های ROM که شامل بازی های انفرادی هستند ، اغلب شامل نمی شوند و بارگیری آنها بدون پرداخت ، مشابه دزدی دریایی است.

تصویر برجسته: Evan-Amos / موزه بازی آنلاین Vanamo (تصویر ویرایش شده است)

بازی های آلوده NES برای Android سرقت داده های شما ، ارسال پیامک به دوستانتان ، درخواست پول نقد است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.