تعریف اینترنت اشیا: توضیح ساده

IoT چیست؟

همه ما در مورد اینترنت اشیاء (IoT) شنیده ایم. بسته به اینکه از چه کسی سؤال می کنید ، بسیار عالی یا وحشتناک است. اما این دقیقا چیست?

اینترنت اشیاء طبیعت قادر به اینترنت دستگاه های فیزیکی مدرن ، وسایل نقلیه و ساختمان ها است. همچنین ممکن است از محصولات IoT به عنوان دستگاه های متصل یا دستگاه های هوشمند شنیده باشید.

چگونه اینترنت اشیا کار می کند?

به طور معمول ، دستگاه های اینترنت اشیاء دارای سنسورها و نرم افزارهایی هستند که امکان جمع آوری و تبادل داده از طریق اینترنت را فراهم می کنند. اشیاء IoT را می توان از راه دور کنترل کرد تا یکپارچه سازی مستقیم با سیستم های رایانه ای انجام شود ، که بحث می شود ، به نفع اقتصادی و بهبود کارایی برای کاربران است.

به عنوان مثال برنامه های خرید IoT می توانند موقعیت مکانی یک تلفن را برای یادگیری عادات خرید شخص پیگیری کنند. شرکت ها از این داده ها برای هدف قرار دادن افراد با پیشنهادهای ویژه برای فروشگاه ها و محصولات مورد علاقه خود استفاده می کنند.

یک برنامه خرید همچنین می تواند به یخچال هوشمند پیوند بخورد ، که تصمیم می گیرد چه مواد غذایی مورد نیاز (بر اساس مصرف قبلی) باشد و فهرست مواد غذایی را مستقیماً به تلفن شخص بفرستد. در واقع ، کاملاً ممکن است که یخچال هوشمند بتواند محصولات را به طور خودکار و بدون تعامل انسانی سفارش دهد.

IoT: یک توضیح سادهاینترنت اشیاء هر چیزی است که به اینترنت وصل می شود.

اینترنت اشیاء همچنین ممکن است امنیت امنیتی منزل را از طریق اطلاع رسانی یا فید دوربین زنده ای که هر زمان شخصی وارد خانه شما می شود به تلفن شما ارسال شود ، تقویت کند. IoT حتی می تواند رویای خانه ای پایدار را ممکن کند. با کشیدن یک برنامه هوشمند ، یک حمام ، جارو برقی یا قرار دادن کتری را تصور کنید.

اینترنت اشیا و نگرانی های امنیتی

برنامه IoT فراتر از محصولات gimmicks و محصولات مصرفی است. پروژه های بزرگ مانند شبکه های هوشمند ، خانه های هوشمند ، حمل و نقل هوشمند و شهرهای هوشمند نیز پذیرای IoT هستند. در حقیقت ، برخی کارشناسان سایبر تخمین می زنند تا سال 2020 تعداد 50 میلیارد مورد IoT وجود داشته باشد.

سیستمی از چنین ارتباطات گسترده می تواند مزایای مهمی داشته باشد ، مانند اجازه دسترسی جهانی به اطلاعات و شفافیت اجباری در دولت ها (ما می توانیم آنها را ببینیم ، دقیقاً همانطور که آنها ما را می بینند)..

با این حال تهدید بالقوه برای حفظ حریم خصوصی بسیار حیرت انگیز است. و گرچه امید است شفافیت باعث ایجاد نجابت در دولت ها شود ، به احتمال زیاد آنها از IoT برای کنترل اجتماعی و دستکاری سیاسی استفاده می کنند.

نگرانی های امنیتی موضوعی خواهد بود. به طور عمده ، دستگاه های IoT از راه دور کنترل شده طعمه های کاملی برای حملات انسان در وسط هستند.

IoT منجر به داده کاوی و حفظ حریم خصوصی می شود

به نظر می رسد اینترنت اشیاء و داده کاوی حاصل از آن با حریم خصوصی ناسازگار هستند.

با تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه از دستگاه های هوشمند ، حریم خصوصی خانوار کاملاً به خطر می افتد. به عنوان مثال ، یک ترموستات هوشمند می تواند تغییرات دمای اتاق را در نظر داشته باشد ، وقتی افراد از یک مکان از فعالیت در اتاق خواب لذت می برند.

هیچ کاری برای متوقف کردن یک شرکت بیمه وجود ندارد که تمام زندگی شما را ردیابی کند (یا با دستگاه های هوشمند خود و یا پرداخت داده های شخص دیگری) ، سپس از این اطلاعات برای رد بیمه درمانی یا ادعای شما استفاده کند. از آنجا که ذخیره سازی داده ها کوچکتر و کم هزینه تر می شوند ، شرکت ها می توانند داده ها را برای همیشه فرض کنند به فرض مفید بودن خط.

نقد IoT: اینترنت اشیا تا چه اندازه ایمن است?

نوشتن این موارد به عنوان ترسناک تر آسان است. و صادقانه بگوییم: ExpressVPN انگشتی در راه حل حریم خصوصی دارد. اما گروه های برجسته ، مانند اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) ابراز نگرانی در مورد از بین بردن IoT کنترلی که مردم بر زندگی خود دارند ، اظهار داشتند:

"به سادگی هیچ راهی برای پیش بینی چگونگی استفاده از این قدرت های عظیم - به طور نامتناسب در دست شرکت هایی که به دنبال مزیت مالی هستند و دولت ها که کنترل بیشتری دارند" ، پیش بینی نمی شود. شانس ها داده های بزرگی هستند ، و اینترنت اشیا کنترل زندگی خود را برای ما دشوارتر می کند ، زیرا در شرکت های قدرتمند و نهادهای دولتی که برای ما مبهم تر می شوند شفاف تر می شویم. "

VPN به محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کند

VPN مزایای حریم خصوصی زیادی دارد که این وبلاگ بارها آن را پوشش داده است. حتی بهتر ، روتر ExpressVPN از هر دستگاه با Wi-Fi محافظت می کند ، حتی آنهایی که نمی توانند نرم افزار VPN مانند PlayStation ، Xbox ، TV و همه دستگاه های هوشمند خود را اجرا کنند..

این دنیای جدید شجاعی است که وارد آن می شویم ، جایی که همه چیز را می توان در آن ذخیره کرد و برای آسیب رساندن به ما استفاده کرد اطمینان حاصل کنید که می خواهید چه چیزی را ثبت نام کنید. و به خاطر چنین کمبود راحتی بیش از حد تسلیم نشوید.

تعریف اینترنت اشیا: توضیح ساده
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.