مایکروسافت آسیا را با قطب مجرمان سایبری جدید هدف قرار داد

مایکروسافت آسیا را با قطب مجرمان سایبری جدید هدف قرار داد

مایکروسافت با افتتاح مرکز جهانی ماهواره ای جدید جرایم سایبری در سنگاپور ، مبارزه خود را با جرائم آنلاین افزایش داده است.

مرکز جدید به عنوان سومین ماهواره در منطقه به توکیو و پکن می پیوندد و پنجمین مورد کلی ، به عنوان مایکروسافت بر پایه پایگاه های واشنگتن دی سی و برلین گسترش می یابد..

هدف اصلی ماهواره جدید پشتیبانی از مبارزه با جرایم آنلاین در یک منطقه جغرافیایی است که به سرعت به کانون هکرها تبدیل می شود. با تمرکز ویژه ای بر محافظت از دارایی های مایکروسافت ، این امر به بدافزارها و بات نت ها می انجامد.

این مرکز خدمات خود را به کشورهای جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه از جمله هند ، کره جنوبی ، استرالیا و نیوزیلند وام می دهد.

روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی ، ریچارد بوسکوویچ ، معاون مشاور عمومی مایکروسافت واحد جرایم دیجیتالی خود ، گفت:

یکی از دلایلی که ما می توانیم یک مرکز را افتتاح کنیم ، به ویژه در اینجا این است که بدیهی است ، سنگاپور یکی از مهمترین مراکز مالی جهان است.

پول زیادی از طریق سنگاپور به دست می آید ، یک کشور نسبتاً ثروتمند است و مجرمان پول را دنبال می کنند.

آنها در سرقت سرقت هستند. "

اختصاص به مبارزه با جرایم سایبری

بوسکو ، همانطور که ترجیح می دهد شناخته شود ، همچنین توضیح داد که چگونه این تیم با نزدیک همکاری می کند با اینترپل - که دارای یک مرکز اختصاص داده شده برای مبارزه با جرایم سایبری واقع در منطقه است - و با افتتاح این تسهیلات در ماه آوریل این کار را ادامه خواهد داد..

علاوه بر این ، بوسکو همچنین در مورد چگونگی انتخاب مایکروسافت برای هدف قرار دادن آسیا توضیح داد و گفت این منطقه در حال رشد سریع در بخش فناوری اطلاعات است ، چیزی که اثر تقویت کننده توجه هکرها و دیگر مجرمان سایبری سودآور را داشته است:

"ما به مجرمان سایبری به عنوان افراد تجاری نگاه می کنیم و آنها [بازارهای نوظهور] که از نظر اقتصادی سودآور هستند را دنبال می کنند."

وی خاطرنشان کرد: چند کاربر رایانه ای در منطقه از نظر ذهنی امنیتی برخوردار نیستند ، و آنها را به ویژه در معرض دید مجرمان سایبری قرار می دهد. بنابراین تسهیلات جدید به دنبال بدافزارهای خاص منطقه و تهدیدهای دیگر خواهد بود.

به گفته کشاو ذاکاد ، مدیر منطقه ای جرائم دیجیتال مایکروسافت ، مرکز سنگاپور زیر واحد جرائم دیجیتال مایکروسافت فعالیت می کند ، و در درجه اول به عنوان یک واحد پشتیبانی فعالیت خواهد کرد..

واحد جهانی جنایات دیجیتال این شرکت فناوری که با همکاران صنعت ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و آژانس های اجرای قانون همکاری می کند ، شامل بیش از 100 وکیل ، مهندس ، بازپرس و تحلیلگر پزشکی قانونی و دانشمندان داده واقع در اروپا ، خاورمیانه و آسیا است..

همچنین با تیم های واکنش اضطراری رایانه ای (CERTs) همکاری می کند و دسترسی رایگان به برنامه اطلاعات سایبری تهدید سایبر خود را ارائه می دهد که بیش از 500 میلیون تراکنش در روز را برای آلودگی به بدافزارها پردازش و تجزیه و تحلیل می کند. همچنین آموزش شرکای شخص ثالث را نیز ارائه می دهد.

دومین وزیر امور داخلی و تجارت و صنایع سنگاپور ، اس. ایسواران گفت: این کشور به دلیل موقعیتی که به عنوان مرکز تفریحی با حجم بالا برای طیف وسیعی از شرکت های چند ملیتی وجود دارد ، "هدف طبیعی برای مجرمان سایبری" ارائه داده است..

وی تأیید کرد که چگونه وب سایت های تجاری و تجاری هر دو در چند سال گذشته مورد حمله مهاجمین قرار گرفتند و اظهار داشتند که با پیشرفت سنگاپور به پیشرفت خود می توان تعداد حملات را در آینده افزایش داد..

ایسوان در استقبال از مرکز ماهواره ای جدید جرائم سایبری مایکروسافت ، گفت:

"به اشتراک گذاری تخصص و اطلاعات از طریق همکاری های متقابل بین صنعت و روابط عمومی و خصوصی سنگ بنای هر اکوسیستم موثر در امنیت سایبر است. بسیار مهم است که ما یک فضای اعتماد ایجاد کنیم که شبکه ها بتوانند اطلاعات را به طرز فزاینده ای به اشتراک بگذارند و سازمان های همکار بتوانند در مورد اقدامات برای مقابله با تهدیدات یا جلوگیری از وقوع حوادث مشابه بحث کنند. "

در همین حال ، مایکروسافت حتی با باز شدن توپی جدید برای تجارت ، در جایی دیگر متمرکز خواهد شد.

Bosco چین و میزان بالای آلودگی در بین دستگاه های موجود در این کشور را برجسته کرد که به گفته وی ، در درجه اول ، به دلیل گسترش نرم افزارهای دزدان دریایی از جمله سیستم عامل های خود مایکروسافت است:

"تعداد زیادی از عفونت ها در چین وجود دارد ، و نتیجه کار تحقیقات ما این بود که ناشی از زنجیره تأمین نا امن.

چه اتفاقی می افتد این است که شما بخاطر خرید یک کامپیوتر با بدافزار از پیش نصب شده ، افراد زیادی را آلوده می کنید. گاهی اوقات ، حتی اینطور نیست ، با تمام ویژگی هایی مانند به روزرسانی خودکار و فایروال غیرفعال می شود.

دقایقی که آن را در اینترنت قرار دهید ، حتی اگر آلوده نباشید ، طی چند ساعت به شما آلوده می شوید و فقط آبشار می شوند و به همین دلیل تعداد زیادی عفونت در چین مشاهده خواهید کرد. "

تصویر برجسته: کلوپ عکس گاجوس / دلار

مایکروسافت آسیا را با قطب مجرمان سایبری جدید هدف قرار داد
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.