از بانکداری آنلاین خود محافظت کنید

لپ تاپ با یک قفل سبز با یک علامت دلار روی آن قرار دارد.

این باید توضیحی بیشتر درباره دلیل مهم بودن جزئیات بانکی آنلاین ما نباشد. ما پول خود را در آنجا نگه می داریم ، و اگر حساب های ما برای مدت کوتاهی غیرقابل دسترسی می شوند ، یا دسترسی به آنها را از دست می دهیم ، به طور بالقوه می تواند بسیار مضر باشد.

علاوه بر از دست دادن پول درامد سخت ما ، یک حساب بانکی گمشده می تواند به معنای عدم توانایی در پرداخت مالیات ، بیمه یا هزینه های مدرسه باشد که ممکن است به طور جدی بر زندگی ما تأثیر بگذارد..

در اینجا چند مرحله برای پیشبرد حساب خود آورده شده است تا بانک شما شما را قفل نکند و جلوی دسترسی شخصی به حساب شما را بطور کلاهبرداری بگیرد.

1. از رمزهای عبور استفاده مجدد نکنید

هنگام استفاده از همان رمز عبور در چندین سایت ، فقط لازم است یکی از آنها توسط شخصی مخرب یا ناقص اجرا شود و رمز عبور شما در دسترس عموم باشد. مجرمان از گذرواژه‌های بیرون زده از وب سایتهای کم امنیت استفاده کرده و آنها را با موسسات مالی مختلف محاکمه خواهند کرد.

حتی لازم نیست که رمز عبور شما دقیقاً برای بانک شما یکسان باشد. اگر تاکتیک شما استفاده از تغییرات جزئی در سایت های مختلف است ، به احتمال زیاد آسیب پذیر خواهید بود.

بهتر است از یک مدیر گذرواژه برای تولید کلمات عبور قوی ، منحصر به فرد و تصادفی استفاده کنید. به این ترتیب همچنین با رعایت نکردن نیازمندیهای طولانی مدت رمز عبور بانک خود (مانند حداکثر و حداقل تعداد کاراکترها و استفاده از کاراکترهای خاص) مشکلی نخواهید داشت..

2. از تأیید هویت دو عاملی که ارائه می شود استفاده کنید

حتی اگر موسسه مالی شما به آن احتیاج ندارد ، از هر روش احراز هویت دو عاملی در دسترس استفاده کنید. تنظیمات دقیق استفاده از فاکتور دوم برای تأیید اعتبار ممکن است متفاوت باشد ، هر زمان که وارد سیستم شوید ، هر 30 روز یا هر بار که از یک مکان یا دستگاه جدید وارد شوید.

در حالت ایده آل شما از فاکتور دوم مبتنی بر برنامه یا سخت افزار استفاده خواهید کرد. اگر مجبور به استفاده از شماره تلفن همراه هستید ، مطابق توضیحات در مرحله بعدی ، از امنیت مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

3. ایمیل و شماره تلفن خود را ایمن کنید

تهیه شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل مرتبط با حساب بانکی شما بسیار مهم است. در بسیاری موارد ، شخصی که می تواند شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما را کنترل کند ، ممکن است اطلاعات کافی را برای جعل هویت شما داشته باشد ، به عنوان مثال ، با استفاده از اطلاعات شخصی ذخیره شده در حساب ایمیل شما. آنها همچنین می توانند کدهای تأیید ، به روزرسانی ها و تماس های شما را از طرف شما دریافت کنند.

برای ایمن سازی حساب ایمیل خود:

  • مطمئن شوید که یک رمز عبور منحصر به فرد ، قوی و تصادفی دارد
  • استفاده از احراز هویت دو عاملی ، به صورت ایده آل از طریق یک برنامه یا دستگاه سخت افزاری
  • برنامه هایی را که ممکن است توانایی دیدن فعالیت شما داشته باشند را مرور کنید

برای تأمین شماره تلفن خود:

  • با ارائه دهنده تلفن خود از حساب خود قفل کنید
  • قبل از انتقال شماره یا کلون کردن ، یک نیاز PIN را تنظیم کنید
  • برای دریافت پیامهای 2FA که با دیگران ارتباط برقرار نمی کنید ، از یک شماره پیش پرداخت جداگانه استفاده کنید

4- از فیشینگ آگاه باشید

حتی هنگام استفاده از یک رمزعبور قوی و تأیید هویت دو عاملی ، هنوز هم این خطر وجود دارد که شما ممکن است سهواً رمز خود را به یک سایت کلاهبرداری برسانید. در چنین مواردی ، تأیید هویت دو عاملی ممکن است از شما محافظت نکند ، مگر اینکه از راه حل سخت افزاری استفاده کنید.

دلیل این امر این است که هر سایت فیشینگ ممکن است در زمان واقعی کلمه عبور خود را در سایتی که جعل هویت می کند ، امتحان کند ، سپس درخواست آنها را برای کد فاکتور دوم به شما منتقل کنید. وقتی کد خود را به وب سایت جعلی وارد می کنید ، آنها آن را در یک کد واقعی وارد کرده و به آن دسترسی پیدا می کنند.

  • به جای دنبال کردن لینک ها یا استفاده از google ، از نشانک ها برای حرکت به خدمات مالی خود استفاده کنید
  • در مورد ایمیلهایی که دریافت می کنید مشکوک باشید. حتی اگر ایمیلی که دریافت می کنید مشروط باشد ، پیوندها را دنبال نکنید و به آن پاسخ ندهید. همیشه از طریق بوکمارک ها بر روی سرویس وارد شوید و به دنبال ارتباطات در آنجا باشید
  • از مدیران رمز عبور برای پر کردن خودکار رمزهای عبور در سایت استفاده کنید ، نه اینکه خود آنها را وارد کنید. حتی اگر این ضمانت 100٪ نباشد ، ممکن است مدیر رمز عبور قبل از انجام کار خود را در سایت فیشینگ قرار دهد
  • در صورت وجود از نشانه های فاکتور دوم مبتنی بر سخت افزار (مانند استاندارد U2F) استفاده کنید. نشانه تأیید می کند که اتصال به وب سایت درست انجام شده است

5- هنگام خارج از کشور از یک VPN استفاده کنید

بسیاری از موسسات مالی در صورت ترس از شخصی به غیر از دسترسی شما ، حسابهای شما را خاموش می کنند. نشانه فعالیت تقلب ممکن است ورود به یک مکان غیرمعمول باشد. دلایل دیگر ممکن است این باشد که شما از یک کشور تحریم شده به این سرویس دسترسی دارید ، که تعداد زیادی از آنها وجود دارد.

در حالی که استفاده از VPN به خودی خود ممکن است توسط سرویس مالی شما نیز مشکوک به نظر برسد ، احتمالاً ترجیح می دهید وارد شوید از یک کشور جدید یا تحریم شده. یک مکان VPN را در نزدیکی خانه معمولی خود انتخاب کنید ، یا از نظر ایده آل همیشه از همان مکان VPN وارد شوید.

6. از اینکه حساب خود را قفل نکنید ، نترسید

اگر نگران دسترسی غیرقانونی دیگران به حساب خود هستید ، در تماس با مؤسسه مالی خود دریغ نکنید و خواهان محدودیت های اضافی برای حساب خود هستید. به عنوان مثال بانکداری تلفنی یک ویژگی کم کاربردی است که بسیاری از مردم نمی دانند که آنها وجود دارند و ممکن است دسترسی و خالی کردن حساب شما را برای افراد ممکن کند. اما می توانید غیرفعال شوید تا بتوانید بانکداری تلفنی را غیرفعال کنید.

به همین ترتیب ، می توانید از شرکت مخابراتی تلفن همراه خود بخواهید که شماره تلفن خود را برای کسی سخت کند یا در هنگام برقراری ارتباط با پشتیبانی مشتری ، یک پین جداگانه تولید کند. محدودیت ها ممکن است فقط اجازه حمل یک شماره را در یک فروشگاه فیزیکی پس از نشان دادن شناسه معتبر به جای از طریق تلفن یا اینترنت داشته باشد..

محافظت بهتر است

درست است که خدمات مالی بیمه شده اند و اگر مشخص شود که به کلاهبرداران به حساب شما دسترسی پیدا کرده اند ممکن است مسئول باشند. اما در بسیاری از موارد ممکن است این ثابت شود که شما هک شده اید یا خطر برای دسترسی طولانی به حساب خود را از دست داده است.

با تلاش نسبتاً کمی می توان هزینه های لازم برای حمله به حساب های مالی خود را به شدت افزایش داد. فقط چند قدم امنیت شما را به شدت بهبود می بخشد و ذهن شما را راحت می کند.

از بانکداری آنلاین خود محافظت کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.