چرا نباید پیام های “دستگاه خود را به روز کنید”

تصویری از نماد بارگیری مشهور.

در این مرحله تقریباً ماهیت دوم است. ما لپ تاپ ها و شکارچی خود را در صندلی های خود شروع می کنیم ، که در طول روز با یک فنجان قهوه بخار آماده می شوند.

با مرور تقویم روزانه خود و دریافت ایمیل های خوانده نشده ، یک نماد آشنا ظاهر می شود.

به شما توصیه می شود سیستم عامل موجود خود را به روز کنید یا آخرین نسخه امنیتی را بارگیری کنید. شما در مورد آن برای یک ثانیه تقسیم فکر می کنید اما در نهایت تصمیم می گیرید که کار شما اولویت دارد — دستگاه ها نمی توانند 30 دقیقه دیگر از کار بیفتند.

همینه که هست. شما می توانید بر روی دکمه “یادآوری بعد من” کلیک کنید ، فقط برای تکرار روند روز بعد.

وقتی صحبت از تلفن های هوشمند یا رایانه های شخصی ما می شود ، یک داستان آشنا است. نادیده گرفتن هشدارهای مكرر برای به روزرسانی نرم افزارهای مهم یا سیستم عاملها یك عادت است.

برخی از ما ممکن است دلیل اصلی به تعویق انداختن بروزرسانی را کمبود وقت عنوان کنیم. ممکن است دیگران هوشیار باشند که اعلان در واقع کار اشخاص مخرب است که سعی در نفوذ به دستگاههای ما با بدافزار دارند.

از این گذشته ، دقیقاً همین اتفاقی است که در ماه مارس رخ داد وقتی هکرها با موفقیت اقدام به ربودن ابزار سخت افزاری تایوانی ابزار سخت افزاری زنده نرم افزار Asus کرده و کاربران موجود را هدف قرار دادند.

نقض Asus اولین در نوع خود نبود و مطمئناً آخرین نخواهد بود. در حالی که مصرف کنندگان عادی دلایلی برای تردید نسبت به اعلان های به روز رسانی نرم افزار دارند ، ما معتقدیم که همیشه به روزرسانی دستگاه ها به نفع شماست..

به همین دلیل.

1. محافظت در برابر بدافزار

طبق اعلام موسسه AV-Test ، یک شرکت تحقیقاتی مستقل امنیتی در آلمان ، بیش از 300000 نمونه بدافزار جدید به وجود آمده است هر روز.

نرم افزارهای مخرب ، کوتاه برای نرم افزارهای مخرب ، برای سوءاستفاده از آسیب پذیری های نرم افزار یا حفره های امنیتی طراحی شده اند. چیزی به آسانی با باز کردن یک ایمیل ماهی یا پخش فایلهای رسانه ای آلوده می تواند منجر به کنترل هکر دستگاه و داده های شخصی شما شود.

برخی از انواع بدافزارها مخصوصاً برای اخاذی و جعل کاربران طراحی شده اند. این کرمهای مزاحم به عنوان “باج افزار” معرفی شده اند ، از بین نمی روند ، مگر اینکه در مورد جزئیات کارت اعتباری چنگ بزنید یا پول نقد سخت بپردازید.

بله ، ممکن است یک دستگاه به روز شده قربانی حمله بدافزار هدفمند شود. اما شانس این امر به مراتب پایین تر از آن است که اگر دستگاه شما با آخرین نسخه امنیتی یا کد بهبود یافته محافظت نشده است.

سیستم های عامل برنامه های پیچیده و پیچیده ای هستند. به روزرسانی های نرم افزار و تکه های امنیتی به یک دلیل وجود دارد: توسعه دهندگان آخرین تهدیدات را اسکن می کنند و بلافاصله کد جلا را ارسال می کنند, که برای بهبود کارایی طراحی شده است.

2. رفع اشکالات نرم افزاری

اگر مشکلات نرم افزاری می تواند در جت های چند میلیون دلاری ایجاد خراب شود ، مطمئناً دستگاه های شخصی ما نیز در معرض خطر هستند.

از آنجا که ما به کارهای داخلی مایکروسافت ، اپل یا Google خلوت نمی کنیم ، دوست داریم تصور کنیم که تمام برنامه هایی که ما استفاده می کنیم عاری از خطا است. متأسفانه ، این طور نیست.

اشکالات نرم افزاری ، در واقع خطاها یا نقص های موجود در یک برنامه رایانه ای یا سیستم عامل ، باعث نقص عملکرد شده و برنامه را مجبور می کند به روش های ناخواسته رفتار کند..

مطمئناً با برنامه هایی روبرو شده اید که بدون هیچ دلیل قابل فهم ، مرتباً خراب می شوند.

این خیلی خوب می تواند ناشی از یک اشکال نرم افزاری باشد. خوشبختانه ، به راحتی قابل رفع است.فقط اعلان به روزرسانی را بپذیرید و اشکال حذف خواهد شد.

در بسیاری موارد ، به روزرسانی های نرم افزار فقط برای امنیت نیستند. آنها برای بهبود تجربه کاربر ، رفع خطاها و افزودن قابلیت های جدید طراحی شده اند.

بنابراین با بروزرسانی دستگاه خود ، خودتان را به یک مشکل ناپیوسته تبدیل می کنید.

3. در برابر بهره برداری های روز صفر محافظت کنید

آسیب پذیری صفر روزه به یک نقص امنیتی است که اخیراً توسط یک فروشنده نرم افزار کشف شده است اما بدون راه حل موجود.

این یک خطر ذاتی است – اگر هکرها بتوانند این نقص را کشف کنند ، می توانند به راحتی از آن سوء استفاده کنند..

و بسیاری نیز همین کار را انجام می دهند. اولین خط دفاع شما در برابر آسیب پذیری روز صفر این است که بلافاصله به روزرسانی های نرم افزار را در صورت دسترسی آنها نصب کنید. اینها کد منسوخ شده را حذف کرده و حفره های امنیتی را وصل می کند.

با کاهش به روزرسانی های نرم افزاری ، خود را در معرض خطر استفاده از داده قرار می دهید.

4- اطلاعات شخصی را ایمن کنید

تلفن ها و لپ تاپ های ما جزئیات باورنکردنی در مورد زندگی ما و همچنین آنهایی که به ما نزدیک هستند دارند.

ما قبلاً به تهدیدات باج افزار و احتمال اخاذی مالی اشاره کرده ایم. اما غیر از این – ایمیل ها ، عکس ها ، کتاب های آدرس ، اسناد تجاری و حتی نسخه های گذرنامه ها و شماره های تأمین اجتماعی ما در ابر ذخیره می شوند.

اگر این اطلاعات به دست اشتباه نرسد ، می تواند ویران شود. سرقت هویت یک امکان واقعی است. آخرین چیزی که شما می خواهید این است که میلیون ها دلار کلاهبرداری کنید یا در قبال وام مورد نظر خود مسئولیت پذیر باشید.

به روزرسانی های نرم افزار تلاش می کنند تا در مورد فعالیت های روزمره خود ، از شما محافظت کنند. نادیده گرفتن آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

چرا دستگاههای خود را به صورت خودکار بروزرسانی نمی کنید?

بیایید بگوییم که سازنده وسیله نقلیه شما به دلیل مشکوک بودن در انتقال ، فراخوان صادر کرده است. آیا این توصیه را نادیده می گیرید و از بازدید از نمایندگی خود امتناع می کنید؟ یا اینکه آیا شما مرتباً از زمانبندی برنامه ریزی استفاده می کنید ، قول می دهید بعداً مناسب باشد?

ما اینطور فکر نکردیم.

دستگاه های شخصی به اصلاحات و به روزرسانی های مشابهی احتیاج دارند – به همان روشی که تعمیر و نگهداری ماشین شما است ، به آنها فکر کنید. زمان می برد ، یک روند کمی تحریک کننده است ، اما برای صلح و آسایش شما لازم است.

در حقیقت ، هر زمان ممکن ، فقط به روزرسانی های خودکار را فعال کنید. دیگر اعلان های پاپ آپ برای آزار دادن بیشتر آزار دهنده نیست ، و شما از امنیت یک ماشین بهینه شده برای بوت شدن برخوردار می شوید.

چرا نباید پیام های "دستگاه خود را به روز کنید"
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.