کسپرسکی: مک ها برای تهدیدات بدافزار بیش از حد غلبه می کنند

کسپرسکی: مک ها برای تهدیدات بدافزار بیش از حد غلبه می کنند

شرکت امنیتی کسپرسکی به تازگی بولتن امنیتی خود را برای سال 2014 منتشر کرده است ، و اطلاعات دقیق در مورد امنیت سایبری که در سال گذشته جمع آوری شده است را شرح می دهد. از جمله یافته های آنها؟ اینکه رایانه های اپل مکینتاش به سرعت کم امنیت تر می شوند.

در سال 2014 ، به طور متوسط ​​کاربر Mac با 9 تهدید سایبری روبرو شد - تا زمانی که تصور نکنید این شرکت 200 قطعه بدافزار Mac نسبت به سال 2013 کشف کرده و بیش از 3.5 میلیون تلاش برای عفونت در دستگاه های Mac OS مسدود کرده است ، به نظر خیلی نمی رسد. آیا این سیب ها بالاخره از نخست وزیری خود گذشته اند?

آگهی Nauseam

طبق گفته های تلگراف ، تقریبا نیمی از 20 تهدید برتر برای مکینتاش در قالب AdWare بود که می تواند پیوندهایی را به بوک مارک های مرورگر اضافه کند ، موتورهای جستجوی پیش فرض را تغییر داده و دستگاه ها را وادار به نمایش تبلیغات متنی کند. به طور کلی ، AdWare بی ضرر است ، اما با وجود این بدافزار است و در را برای تهدیدات کم خطر تر باز می کند. در میان جالب ترین: برنامه بدافزارهایی که هر دقیقه تصاویر را می گیرند ، یکی برای سرقت بیت کوین ها ، پشتیبان گیری شده است که دسترسی به سیستم از راه دور و دسترسی به لیست های تماس و تکه ای از بدافزار را دارد که برای آلوده کردن هر دستگاه متصل به iOS نیز طراحی شده است..

دیوید ام از آزمایشگاه کسپرسکی می گوید: "اسطوره Mac OS X غیرقابل نفوذ بودن دیگر صحیح نیست ، و از آنجا که مجرمان سایبری همچنان به تکامل روش های حمله خود می پردازند ، کاربران نیز باید با انجام اقدامات لازم برای تقویت امنیت در دستگاه های مک خود را توسعه دهند." به عبارت دیگر ، درخشش از اپل خاموش است و اگرچه اولین حضور مجرمان سایبری در منظره Mac بیشتر بر روی تبلیغات متمرکز است ، مدت ها طول خواهد کشید تا حملات پیچیده تری برای نقض محیط OS X انجام شود..

شما Slothed شده اید

یک نمونه اخیر از نقض امنیت اپل را برای اهداف… خنده دارتر در نظر بگیرید. همانطور که توسط امور مربوط به مصرف کننده ذکر شد ، کاربران اپل در منطقه سانفرانسیسکو قربانی حمله "AirSloth" شده اند: تصاویر یک کثیف که دارای یک لباس فضایی است از طریق ویژگی AirDrop به دستگاههای خود سوق داده شد ، که روشی ساده برای تبادل پرونده ها در بین آنهاست. دستگاه های Mac و iOS که در مجاورت فیزیکی نزدیک قرار دارند.

جوش Lowensohn از Verge سرانجام اعتبار این حمله را گرفت و گفت که در حالی که سوار قطار برای کار و بازی با دستگاه Apple خود بود ، متوجه شد که بسیاری از همسرانش دارای ویژگی فعال در AirDrop هستند که به آنها امکان دریافت پرونده از هر کسی را می دهد. این تنظیم احتمالاً نظارت از طرف کاربرانی است که AirDrop را روشن می کنند اما مجوزهای آن را پیکربندی نکردند ، و به Lowensohn اجازه داد تا آنها را خنثی کند.

این یک شوخی کوچک خنده دار و یک تصویر کوچک بامزه است ، و کاربران هنوز هم می توانند فایل را رد کنند حتی اگر AirDrop آن گسترده باشد. اما یک نکته جدی وجود دارد که ارزش آن را دارد: چه اتفاقی می افتد اگر Lowensohn تصاویری را که دارای درجه G نیستند ارسال می کرد ، یا یک خط کد مخرب وجود داشت که در تصویر خنده دار خنده دار او دفن شده است؟ وی همچنین یک راه آسان دیگر برای هک کردن مکینتاش و iDevices را ذکر می کند: یک کانون بی سیم تنظیم کنید و نام دستگاه خود را تغییر دهید. در کافی شاپ؟ یک نام تجاری محبوب به آن بدهید. در محوطه دانشگاه؟ نام آن را بعد از موسسه یا نزدیکترین ساختمان بگذارید. پس از اتصال کاربران به شبکه شما ، به همه چیز دسترسی خواهید داشت.

حمله به عنوان یک سرویس

تا کنون ، به نظر می رسد بیشتر مشکلات مک از طرف کاربران آمده است: اگر AdWare را بارگیری کنند یا AirDrop را روشن کنند ، فقط خودشان مقصر هستند ، درست است?

با توجه به Tech News World ، با این حال ، سال 2015 شاهد گسترش "حملات به عنوان سرویس" خواهیم بود ، هکرهایی که احتمالاً به یک وب سایت مراجعه می کنند ، انتخاب می کنند چه چیزی را می خواهند سرقت کنند و چگونه ، سپس هزینه ای را پرداخت می کنند و همه را دریافت می کنند. یک بسته نرم افزاری یک نظرسنجی توسط شرکت امنیتی SentinelOne نشان داد حملات به سیستم عامل X شروع به افزایش می کند و پیش بینی می کند که سیب به طور فزاینده ای در معرض این حملات قرار می گیرد ، زیرا بیشتر مشاغل با استفاده از Mac و دستگاه های iOS برای ذخیره داده های مهم ، آنها را به اهداف ارزشمند تبدیل می کنند. از این گذشته ، شهرت اپل به عنوان یک سیستم عامل "ایمن" منجر به عدم وجود تدابیر امنیتی اختصاصی شده است - ادعا می کند که درها قفل شده اند فقط تا زمانی که هیچ کس سعی در خاموش کردن آن نداشته باشد کار می کند..

خط پایین؟ با رشد نادرست بدافزارهای اپل ، مک ها در معرض تهدید قرار دارند. در صورت تمایل به ایمن ماندن در سال 2015 ، کاربران و شرکت هر دو کار خود را قطع کرده اند.

کسپرسکی: مک ها برای تهدیدات بدافزار بیش از حد غلبه می کنند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.