آیا باج افزار بزرگترین سارق بزرگراه قرن بیست و یکم است؟

[ware_item id=33][/ware_item]

آیا باج افزار بزرگترین سارق بزرگراه قرن بیست و یکم است؟


روزهای شخصیت دیک تورپین که شما را در کنار جاده می کشد و خواستار اشیاء با ارزش خود را در ازای صرفه جویی در زندگی خود می کند خوشبختانه مدتهاست که گذشته است اما سرقت از بزرگراه ها هرگز محو نشده است. در عوض ، آن را به نوع دیگری از جنایات تبدیل کرده است که در آن تقاضای پول در معرض خطر است - باج گیری.

باج افزار چیست?

Ransomware یک جرم مربوط به اینترنت است که تا حد زیادی در زیر رادارها پرواز کرده است. در حالی که رویدادهای مشهور اخیر مانند هک سونی ، فریب هکری را برای تلاش برای اخاذی پول از قربانی خود فاش کرده است ، و در چند سال گذشته شاهد افزایش تعداد افراد و سازمان هایی هستیم که می خواهند CryptoLocker را اغوا کنند ، این یک جرم است. تقریباً به اندازه اینترنت قدیمی است.

اولین نمونه شناخته شده در سال 1989 وارد شد و یا به عنوان PC Cyborg یا Trojan "AIDS" شناخته شد. بسیار شبیه به انواع جدیدتر ، این پرونده ها را بر روی هارد قربانی رمزگذاری می کند و می گوید مجوز نرم افزار منقضی شده است. سپس شرکت PC Cyborg راه حلی برای باز کردن قفل پرونده ها با قیمت 189 دلار ارائه داد.

اخیراً ، CryptoLocker ثابت کرده است که برای کاربران رایانه در سراسر جهان مجهز به قفل کردن درایوها با رمزنگاری کلید عمومی RSA است ، تا زمانی که مبلغی در حدود 400 دلار در ازای باز کردن قفل آنها تحویل داده شود..

سایر فرم های اخیر باج افزار شامل کیت بهره برداری RIG است که برای اولین بار در حدود آوریل 2014 ظاهر شد. با اتخاذ تکنیک های تبلیغاتی مخرب - معروف به سوءاستفاده - این کیت Cryptowall را ارائه می دهد ، شکل دیگری از بدافزارها که به رمزگذاری با کلید RSA 2048 بیتی تکیه می کنند..

به همین ترتیب ، OphionLocker سال گذشته ظاهر شد و تقریباً به همان روشی که Cryptowall در آن پخش شده است. با استفاده از رمزنگاری منحنی بیضوی منحنی پیشرفته ، نیاز به پرداخت در Bitcoin دارد و از URL Tor2web استفاده می کند تا به قربانی آموزش دهد که چگونه می تواند به روش پرداخت بپردازد ، به گونه ای که ردیابی یا بستن آن بسیار دشوار است..

بنابراین چگونه می توانید از دستگاه ها ، پول و داده های خود در برابر چنین مهاجمی ناخوشایند محافظت کنید?

ناامیدکننده ، وسایل محافظت و کاهش بسیار ساده است ، بنابراین جای تعجب است که بسیاری از مردم هنوز قربانی این نوع از اخاذی ها هستند.

برای بعضی از مردم فکر پرداخت باج ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. در حالی که ما مطمئن هستیم که برخی از افراد با انجام این کار ممکن است داده های خود را پس داده اند ، گزارش هایی از قبیل آنلاین به صورت کمی بین و چند فاصله نیست انتقال پول به مجرمان به سادگی آنها را تشویق به ادامه خواهد کرد ، ممکن است باعث شود که شما با انواع دیگر حمله دوباره هدف قرار بگیرید و به امور مالی ادامه دهید که می داند چه چیزی.

چگونه خود را از باج افزار محافظت کنیم

بهتر است اطمینان حاصل شود که در وهله اول قربانی نمی شوید و در زیر چند نکته در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد:

  • VPN می تواند به محافظت در برابر بدافزار کمک کند.
  • نرم افزار امنیتی ستون فقرات یک دفاع خوب است - تا زمانی که کاربر برنامه خود را بطور کامل با جدیدترین امضاهای ویروس به روز کند - اما 100٪ محافظت نمی کند. زمان لازم برای جلوگیری از تهدیدهای جدید فروشندگان امنیتی کوتاه می شود ، اما با این وجود باز هم یک بازی جذاب است.
  • بنابراین ، ضروری است که شما همچنین نرم افزارهای دیگر خود را کاملاً مرتب و به روز نگه دارید و از همه مهمتر ، اهمیت تهیه نسخه پشتیبان مرتب را نمی توان به اندازه کافی تأکید کرد. همچنین برای اطمینان از کارکرد آنها نیازی به آزمایش آن نسخه های پشتیبان نیست.
  • برای کسانی که در یک محیط کار مشغول به کار هستید ، همچنین ارزش آموزش کارمندان خود را باید بدانید تا آنها از خطرات آگاهی داشته باشند. سطح عمومی آگاهی امنیتی باید آنها را از فعالیتهای پر خطر تر که می توانند باج افزار را به سیستم شما هدایت کنند ، راهنمایی کند..
  • به طور مشابه ، ممکن است کسانی از شما با شرکا و کودکانی که دستگاه شما را به اشتراک می گذارند ، یا وسایل مخصوص به خود را دارند ، بخواهند برخی از اصول امنیتی را برای آنها توضیح دهند تا از احتمال کلیک بر روی آن ها یا باز کردن چیزی که بعداً پشیمان می شوند ، برای آنها توضیح دهند..
  • سرانجام ، اجازه ندهید که سکویی که در آن قرار دارید تمایل خود را برای پرداختن به خطر باج افزار - یوروپول قبلاً هشدار دهد که مجرمان فقط دستگاههای ویندوز را هدف قرار نمی دهند - آنها همچنین علاقه زیادی به دستگاه های تلفن همراه و رایانه های اپل دارند..

تصویر برجسته: آندره آراگماگوف / کلاب عکس دلار

آیا باج افزار بزرگترین سارق بزرگراه قرن بیست و یکم است؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.