بیمار و خسته: بدافزار ابولا در حال ساخت دور است

بیمار و خسته: بدافزار ابولا در حال ساخت دور است

شانس شما برای انقباض ابولا ، تب شدید خونریزی که در غرب آفریقا پخش می شود چیست؟ با وجود پوشش رسانه های اخیر ، این پاسخ بسیار پائین است زیرا ویروس موجود در هوا نیست. همانطور که در مقاله اخیر Vox خاطرنشان می شود ، شما به احتمال زیاد قربانی "نوک پا" می شوید ، این همان چیزی است که وقتی مبلمان یا وسایل سنگین سقوط می کنند و شما را می کشند ، اتفاق می افتد - 30 نفر در سال در ایالات متحده می میرند. این "تهدید".

در عین حال ، درک عمومی ثابت می کند که ابولا در حال آمدن است ، و به زودی فرا می رسد. بنابراین جای تعجب نیست که گروهی از هکرها برای گسترش بدافزارهای جدید به هراس ابولا اقدام کرده اند - درست است ، بشریت همان اندازه که همیشه تصور می کردید بد است. در اینجا آنچه باید مراقب باشید.

که?

با توجه به The Verge ، کلاهبرداران با استفاده از چندین منبع قانونی به دنبال تلاش برای باز کردن ایمیل های بدافزار هستند. نگران کننده ترین ظاهراً از سازمان بهداشت جهانی (WHO) استقبال می شود و ادعا می شود "نکات ایمنی" برای مبارزه با شیوع ابولا است. این ایمیلها به احتمال زیاد حاوی نوعی از تروجان دسترسی DarkComet Remote Access (RAT) است که به مهاجمان اجازه می دهد تا به پرونده ها ، وب کم ، رمزهای عبور و هر چیز دیگری در رایانه شما دسترسی داشته باشند. علاوه بر این ، می تواند در اکثر برنامه های آنتی ویروس پنهان شود.

ایمیل های دیگر از "دولت مکزیک" تهیه می شود. ظاهراً ، مقامات مکزیکی آنقدر نگران بیماران ابولا در نزدیکی تگزاس هستند که کاربران آمریکایی را با ایمیل در مورد چگونگی "درمان" این بیماری spamm می کنند. این موارد با دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه فعال کردن عملکرد ماکرو مایکروسافت ورد ارائه شده است ، که در ادامه برای بارگیری یک پیوست بدافزار استفاده می شود. فقط با هک کردن رایانه خود راضی نیستید ، این مهاجمان باعث می شوند برخی از کارها را انجام دهید.

همچنین جالب است که چگونه بسیاری از خطوط موضوع ایمیل ترس های فعلی ابولا را ضبط می کنند. مثلا:

  • آنچه را که واقعاً باید درباره شیوع مرگبار ابولا بدانید
  • هشدار سلامتی تکان دهنده: درمان پنهانی برای ابولا?
  • هشدار CDC: 1.4 میلیون قربانی EBOLA تا ژانویه?
  • اولین غذاهای GMO ، اکنون ابولا. آنچه اوباما نمی خواهد شما بدانید

خوشبختانه ، شرکت امنیتی Trustwave می گوید که این بدافزار نسبتاً کم حجم است ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد: کاربران بیمار هستند و از کلاهبرداری خسته شده اند.

دائماً وحشتناک

و حدس بزنید چه؟ این اولین بار نیست که مهاجمان از فاجعه و بیماری برای دزدیدن گذرواژه‌ها و سایر اطلاعات شخصی استفاده کردند. در ماه مارس ، کلاهبرداران علاقه خود را به ناپدید شدن پرواز MH370 هواپیمایی مالزی افزایش دادند و پست های جعلی در فیس بوک ایجاد کردند که ادعا می کردند این هواپیما در برمودا کشف شده است. هنگامی که کاربران بر روی یک ویدئو کلیک کردند تا نجات چشمگیر را نشان دهند ، ابتدا به صفحه "مانند" هکرها هدایت شدند و سپس یک مشاهده گر ویدیو را بارگیری کردند که آن را حدس زده اید - بدافزار..

در سال 2009 ، مهاجمان یک برنامه ایمیل را با محوریت شیوع H1N1 ایجاد کردند. کاربران اعلان دریافتند که آنها برای یک برنامه واکسن دولتی انتخاب شده اند و سپس به یک وب سایت CDC با نگاه مشروعیت فرستاده شده اند و در آنجا با خوشحالی انواع اطلاعات شخصی را وارد می کنند. و در سال 2005 ، وحشت Bird Flu با استفاده از اسناد Word که ظاهراً حاوی اطلاعات مهم در مورد این بیماری همه گیر بود ، به حمله بدافزارها منجر شد. پس از باز شدن ، این سند Ranky-FY Trojan را نصب کرد ، که بازیگران مخرب را قادر می ساخت هر کامپیوتر آلوده را کنترل کنند.

قفلش کنید

با وجود کلاهبرداران همیشه به دنبال وحشت بزرگ بعدی ، چگونه در امان بمانید؟ اول از همه ، به خودتان لطف کنید و هر زمان که وصل شوید ، اجرای یک VPN امن را شروع کنید. مطمئناً شما را از کلیک کردن بر روی چیزی مضحک محافظت نمی کند ، اما مهاجمان را به شدت ناتوان می سازند که به دنبال جاسوسی از آنچه انجام می دهید به صورت آنلاین و سپس ایجاد یک حمله فیشینگ مبتنی بر رفتار هستند. شاید شما در تگزاس زندگی کنید. شاید نگران ابولا باشید و می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، اما آن را به مهاجمان مخرب نگذارید: اتصال خود را قفل کرده و داده های خود را رمزگذاری کنید.

همچنین ، چیزی را که حاوی کلمات "شوک" ، "ALERT" یا برای اندازه گیری خوب "OBAMA" در خط موضوع نیست ، باز نکنید. اگر کنجکاو در مورد آنچه در ایمیل موجود است یک جستجوی سریع انجام دهید - می توانید اطلاعات مفیدی را تهیه کرده یا هشدار دهید زیرا این یک کلاهبرداری است.

می خواهید در امان بمانید؟ اتصال خود را ایمن کنید ، طعمه های کلاهبرداری را نخورید - و شاید از تلویزیون های بزرگ و با دقت متعادل دور شوید.

بیمار و خسته: بدافزار ابولا در حال ساخت دور است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.