سرقت از آسمان: آیا سرقت داده های تلفن همراه می تواند بر شما تأثیر بگذارد؟

سرقت از آسمان: آیا سرقت داده های تلفن همراه می تواند بر شما تأثیر بگذارد؟

اکنون که تلفن های هوشمند در همه جا هستند ، فراموش کردن این واقعیت ها واقعاً چقدر قابل توجه است. وقتی لحظه ای فکر می کنید در مورد همه کارهایی که یک تلفن هوشمند می تواند انجام دهد – از سازماندهی کتاب آدرس خود گرفته تا مراقبت از بانکداری شما – تقریباً فراتر از باور نیست.

اما تمام عملکردهای موجود در دستگاه های کوچک و اندازه جیب ما به داده ها بستگی دارد. متأسفانه ، این دستگاه های بی سیم و به طور مداوم متصل نیز در جایی قرار دارند که ایمنی داده های شما در معرض بیشترین خطر قرار دارد.

فقط از NSA بپرسید.

جعبه های خاکی کار کثیفی انجام می دهند

طبق گزارش وال استریت ژورنال ، آژانس امنیت ملی آمریکا در حال اجرای یک پروژه مخفی با وزارت دادگستری ، با استفاده از هواپیماهای سسنا برای رهگیری داده های منتقل شده از تلفن های همراه و دستگاه های بی سیم.

هواپیماها ، که با محبت از آنها به عنوان “صندوق های خاکی” یاد می شود ، مجهز به دستگاه هایی هستند که برای تقلید از برج های تلفن همراه طراحی شده اند. این برج های جعلی تمام داده های دریافتی را در یک محدوده معین دریافت می کنند – و به همین دلیل است که آنها یک مسئله پیچیده حریم خصوصی را ایجاد می کنند.

بیشتر ما از این فکر خوشحالیم که جنایتکاران و تروریست ها باید حق حریم خصوصی را کنار بگذارند. قطع تماس های آنها امکان جمع آوری و تجزیه و تحلیل شواهد حیاتی را می دهد ، از پیشگیری از وقوع جرم و حمایت از مراحل قانونی.

اما هنگامی که یک “جعبه خاک” در آسمان پرواز می کند ، مجموعه ای از داده های هدفمند را جمع نمی کند – آن را به اندازه توان خود می گیرد. طبق گفته خودی ها ، داده های ناخواسته پس از آن دور ریخته می شوند.

این رویکرد پتو برای جمع آوری اطلاعات کاملاً غیرقانونی است. البته وزارت دادگستری انکار می کند که وجود دارد.

در همین حال ، یک منبع ناشناس گزارش شده توسط USA Today ادعا می کند که این برنامه به اندازه کافی بزرگ است تا کل جمعیت ایالات متحده را تحت پوشش خود قرار دهد.

رهگیری آسان شد

طبیعی است که فرض کنیم تلفن های همراه از نظر طبیعت ناامن هستند ، زیرا داده ها به صورت آزاد از طریق هوا منتقل می شوند. اما در حالی که تلفن های همراه داده ها را به صورت بی سیم منتقل می کنند ، قطع اینکه سیگنال بی سیم دشوار است.

با طراحی ، بلوتوث نوعی سیگنال رادیویی است که به راحتی قابل کشف است ، و رهگیری آن نسبتاً ساده است. با این حال ، اکثر دستگاه ها دسترسی به داده های موجود از طریق اتصالات بلوتوث را محدود می کنند ، این امر برای اکثر ما یک خطر ناچیز است.

در مقابل ، رهگیری سیگنال 4G ، 3G یا GPRS بسیار پیچیده تر است. مؤثرترین تکنیک دقیقاً همان روشی است که ادعا می شود توسط سازمانهای اطلاعاتی – وانمود شود که برج تلفن همراه است. در واقع ، هنگامی که شما از یک برج تلفن همراه تقلید می کنید ، حتی رمزگذاری داده ها به شما کمک نمی کند.

این نیاز به سرمایه گذاری وقت و پول برای تحقیق و توسعه دارد. این یعنی ساختن یک دستگاه فیزیکی به اندازه کافی هوشمند برای فریب تلفن های همراه در ایجاد اتصالات باز.

اما هنگامی که یک برج تقلید در حال راه اندازی است ، کار کردن داده های تماس بی دردسر است. حقیقت وحشتناک این است که مجرمان از رهگیری اطلاعات شما به اندازه کافی سود می برند که ایجاد یک برج کاذب ارزش سرمایه گذاری دارد.

از داده های تلفن همراه خود دفاع کنید

در حالی که اتصال به یک برج تلفن همراه جعلی یک خطر جدی برای داده های شما است ، این خطری نیست که اکثر ما روز به روز با آن روبرو شویم. اما این بدان معنی نیست که داده های شما با خیال راحت در دستگاه شما ذخیره می شوند.

بزرگترین تهدید همه داده هایی است که از طریق اینترنت می فرستیم. از این گذشته ، وقتی برای استفاده از یک برنامه یا بازدید از وب سایت آنلاین می شوید ، اطلاعات را از طریق زنجیره ای از سرورهای مختلف منتقل می کنید – همه آنها امن و تأیید نشده اند. شما دنباله ای در هر کجا می روید و هر داده ای که به اشتراک بگذارید به طور بالقوه در معرض دید شماست.

سرانجام ، به یاد داشته باشید که اکثر قریب به اتفاق نقض داده های تلفن همراه به هیچ وجه از انتقال ناشی نمی شود. زمانی است که کل گوشی به یک جنایتکار تحویل داده می شود.

برای محافظت در برابر سرقت فیزیکی ، از هرگونه تدابیر امنیتی در داخل هیئت مدیره از جمله گذرواژه‌ها ، رمزگذاری و ویژگیهای پاک کردن از راه دور استفاده کنید. اگر در حال فروش دستگاه خود هستید ، آن را به طور پیش فرض کارخانه برگردانید تا داده های شما به طور کامل حذف شود.

و هر کاری را که می خواهید با دستگاه خود انجام دهید – خواه ایمیل ارسال می کنید ، برقراری تماس می کنید و یا وب را مرور می کنید – همیشه از اتصالات بی سیم که باز می کنید و داده هایی که می توانید ارسال کنید آگاه باشید.

سرقت از آسمان: آیا سرقت داده های تلفن همراه می تواند بر شما تأثیر بگذارد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.