نکات امنیتی Silver Surfer: در طول سالهای طلایی خود ایمن بمانید

مادربزرگ باهوش وب

اینترنت ابزاری نسبتاً جوان است و تصور رایج این است که بیشتر کاربران آن به طور مشابه جوان هستند. از این گذشته ، در رسانه های اجتماعی تحت سلطه سلفی های بدون پیراهن و حساب های عاطفی سمینارهای ذهن آگاهی است که در تجارت آزاد دختر بعدی دختر چوکی تپه برگزار می شود.

اما نه خیلی سریع در حالی که 96٪ آمریکایی ها در محدوده سنی 18 تا 29 سال از وب استفاده می کنند ، 65 سال و بالاتر سریع ترین فرزندخواندگان هستند و 58٪ سالمندان آمریکایی هم اکنون آنلاین هستند. پیش بینی می شود که این درصد افزایش یابد.

مهاجرت به وب باعث خوشبختی سالمندان شده است. آنها نسبت به همگروه های سالمندان قبلی متصل هستند - 48٪ از سالمندان در اینترنت دارای حساب Facebook هستند - و از تمام خدماتی که اینترنت را آسان می کند ، مانند پرداخت قبض آنلاین ، خرید و Uber استفاده کرده اند..

اما این روند فرصتی را برای جمعیت بسیار کم تحرک فراهم کرده است: کلاهبرداران. در میان این دسته بی مایه ، اعتقاد بر این است که افراد مسن در اردک نشسته اند و داده هایی نیز برای تهیه نسخه پشتیبان از آن موجود است. مرکز استنفورد در مورد طول عمر دریافت که سالمندان 34٪ بیشتر از افرادی که در چهل سالگی خود هستند به کلاهبرداری مالی می پردازند..

برخی از محققان به دنبال علم هستند تا توضیح دهند که چرا سالمندان ممکن است با افزایش سن ، چاق تر شوند. با این حال ، هر کس متفاوت است ، و عوامل اجتماعی نیز ممکن است مقصر باشند.

آنچه ممکن است برای کاربران قدیمی اینترنت مفیدتر باشد ، راهکاری برای کشف کلاهبرداری قبل از وقوع است. فقط به این دلیل که شما یک بومی دیجیتال نیستید (به عنوان مثال با استفاده از یک آیفون به عنوان پستانک بزرگ شده اید) به این معنی نیست که نمی توانید به روش های وب مسلط باشید. بنابراین ، ExpressVPN با چهار نکته ارائه شده است که حتی بیشترین فصلی را نیز در مورد ایمنی وب در اختیار ما قرار می دهد.

1. همه چیزهایی که در اینترنت می خوانید را باور نکنید

کلیشه است؟ آره. اما مردم گوش می دهند؟ خیر. فقط به توییتر نگاه کنید و اثبات کافی در مورد حقایق و چهره های متناقض که مردم به صورت آنلاین فاش می کنند خواهید دید.

ادعاهای دروغین هنگام ارتباط با محصولات گرانبها خطرناکتر می شوند. FBI هشدار می دهد که کالاهای گران قیمت با هدف بهبود سلامتی و کیفیت زندگی ممکن است با هدف فریب سالمندان باشد.

برای اینکه مطمئن شوید پول خود را به یک چاه آلوده به کلاهبرداری نمی اندازید ، قانونی بودن سایتی را که قصد خرید آن را دارید بررسی کنید. یک روش خوب برای انجام این کار ، بررسی قدرت دامنه آن است.

اقتدار دامنه ، که در مقیاس 100 امتیاز کسب می شود ، اغلب توسط بازاریابان مورد استفاده قرار می گیرد تا ببینند که سایت آنها با موتورهای جستجوگر مانند گوگل چگونه رتبه بندی می کند. از آنجا که Google برای بازگرداندن نتایج با کیفیت طراحی شده است ، یک مرجع دامنه خوب اغلب با مشروعیت در ارتباط است.

اقتدار دامنه یک معیار تمام عیار نیست. ببینید که آیا محصول یا سایت در انتشارات خبری اصلی مورد بررسی قرار گرفته است یا خیر. همچنین ، دریغ نکنید از اطراف بپرسید. از رایانه خود بلند شوید و با دوستان و خانواده خود تماس بگیرید. آیا آنها از آن شنیده اند?

2. قلب خود را به صفحه رایانه فروخته نکنید

سایت های دوست یابی به عشق بسیاری اجاره جدید داده اند. ناگهان با کلیک یک دکمه می توان یک عاشقانه را روشن کرد. این یک فریاد دور از روزهای نامه های عاشقانه ، مسافرت با اتومبیل و pinafores است.

با این حال ، آشنایی آنلاین خطرات خود را ، به ویژه برای افراد سالخورده دارد. Scammers شناخته شده است که افرادی را که قدیمی تر ، تازه مجرد و تنها هستند هدف قرار می دهد. این کلاهبردار پس از ساختن یک گزارش آنلاین بصورت آنلاین - شاید حتی با ابراز عشق به او - ناگهان ادعا می کند که دچار تنگنا شده اند و به کمک فوری مالی نیاز دارند. یک زن 180 هزار دلار در مقابل چنین کلاهبرداری از دست داد.

اجازه ندهید اینترنت قوانین معاشرت را تغییر دهد. آن را کند کنید. اگر هرگز شخصی را ملاقات نکرده اید ، به هیچ وجه نمی توانید بدانید که عکس با لبخند برنده واقعی است. و همیشه ، از خود بپرسید ، "آیا این احساس صحیح است؟" اگر شک و تردید در قلب شما وجود دارد ، می تواند هزینه ای نباشد که به آنها توجه نکنید..

3. به شخصی که از طریق تلفن است به رایانه دسترسی ندهید

یکی از کلاهبرداری هایی که اخیراً در حال ظهور است مردی است که ادعا می کند از تماس مایکروسافت برای تماس به رایانه شما به ویروس است. برای حل آن ، وی ممکن است از گذرواژه یا دسترسی از راه دور به سیستم شما بخواهد.

مایکروسافت آنقدر قدرتمند نیست که همواره کامپیوتر شما را دنبال کند. اگر مشکلی پیش بیاید ، شما کسی خواهید بود که به آنها زنگ می زنید ، و نه راه دیگر. دسترسی به برخی افراد از طریق تلفن می تواند منجر به از بین رفتن پرونده ها ، ویروس رایانه ای واقعی یا حتی سرقت هویت شود.

4- از هرزنامه احتیاط کنید

این یک امر مهم در عصر دیجیتال است: چرا باید با اسپم مواجه شوم؟ با این حال ، آنچه کمتر مورد توجه قرار می دهد ، هرزنامه هایی است که به نظر نمی رسد مانند اسپم باشد.

این شامل ایمیل های زنجیره ای طنز ، محصولاتی با وعده های قانع کننده و نظریه های سیاسی غیرمعمول است. اگر نامه ای از شخص عجیب دریافت کرده اید ، پاسخ می دهید؟ امیدوارم که نه. با احتیاط مشابه با ایمیل استفاده کنید. حتی اگر آنها چیزهای زیادی راجع به شما (مانند سرگرمی های شما ، نام سگ شما ، فیلم مورد علاقه شما Barbra Streisand) بدانند ، ممکن است از یک استراتژی به نام "مهندسی اجتماعی" استفاده کنند تا اعتماد شما را جلب کنند.

به همین ترتیب ، اگر از شخصی که می شناسید ایمیل دریافت کرده اید اما پیام غیرقابل توصیف است و یا درخواست های مالی عجیب و غریب می کنید ، فوراً آن را در سطل زباله قرار دهید. روی هیچ پیوندی کلیک نکنید. پاسخ ندهید. از Go عبور نکنید و 200 دلار جمع کنید. دوست شما بیش از آنکه ایمیل شما از طرف شخص دیگری که در تلاش است از رابطه ای که بین شما و فرستنده فرض شده وجود دارد ، گرفته شده است ، دوست شما دریافت کرده است.

~

آیا نکاتی را که می خواهید به اشتراک بگذارید دارید؟ آنها را در نظرات زیر اضافه کنید. ایمنی اینترنت یک تلاش جامعه است. اگر همه ما آگاه باشیم ، جوان و پیر هستیم!

تصویر برجسته: کلوپ عکس دلار

نکات امنیتی Silver Surfer: در طول سالهای طلایی خود ایمن بمانید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.