نیش های تبلیغاتی در زمینه Superfish Lenovo!

نیش های تبلیغاتی در زمینه Superfish Lenovo!

یکی از با ارزش ترین دارایی هایی که هر کسب و کار در اختیار دارد شهرت آن است. بنابراین ممکن است جای تعجب آور باشد که بدانیم Lenovo ، یک شرکت کامپیوتر شخصی که به Superfish اجازه داده است تا نرم افزارهای خود را روی دستگاه های جدید بگذارد ، در ازای کم کردن 250،000 دلار کم کاری کرد.

طبق گفته فوربس ، این مبلغی بود که سازنده رایانه تصمیم غیرمسئولانه ای برای اجازه دادن به آنچه معمولاً با عنوان “adware” (و این روش مودبانه برای توصیف آن است) بر روی سخت افزار خود گرفته است ، به دست داد..

با توجه به عواقبی که به دنبال این خبر رسیده است که Superfish در هر مرحله کاربران را وارد اینترنت می کند ، از جمله جلسات خصوصی با بانک ها و ارائه دهندگان ایمیل آنها ، به نظر می رسد احتمالاً یک چهارم یک میلیون دلار مانند تغییرات کوچک در مقایسه با مالی باشد. و هزینه اعتبار برای Lenovo.

اکنون ، این شرکت مشغول بازگشت خدمات مالی از طریق بخش روابط عمومی خود است زیرا می کوشد مشتریان عصبانی ، فعالان حفظ حریم خصوصی و جامعه امنیتی را به خدمت بگیرد..

این شرکت در بیانیه مطبوعاتی که در 27 فوریه منتشر شد ، اظهار داشت که تجربه مشتریان آن همانند اصول امنیت و حفظ حریم شخصی حائز اهمیت است..

Lenovo گفت که این تعداد برنامه های از قبل بارگذاری شده در رایانه های شخصی خود را کاهش می دهد و فاش کرد که با شرکت های امنیتی کار کرده است تا امکان حذف Superfish را که قبلاً سخت بود با برنامه های آنتی ویروس نابود کند ، کار کرده است..

Lenovo همچنین یک ابزار حذف خودکار را در صفحه اصلی خود در دسترس قرار داده است و یک اشتراک 6 ماهه رایگان به McAfee LiveSafe را برای همه مشتریان درگیر خود ارائه می دهد..

این شرکت می گوید ، در آینده ، فقط رایانه های شخصی را با نرم افزار مورد نیاز برای کار با قابلیت های خود به همراه نرم افزارهای امنیتی و نرم افزارهای خاص Lenovo ارسال می کند. این شرکت همچنین تلاش خواهد کرد تا هر برنامه از پیش بارگذاری شده را به همراه توضیحی درباره کارهایی که انجام می دهد ، لیست کند.

به گفته وی ، این باید به نوعی پیش برود تا آنچه صنعت اغلب به عنوان “adware” یا “bloatware” از آن استفاده می کند حذف شود..

با این وجود که همه اینها سوپر ماهی را ترک می کند ، اکنون حدس هر کسی است.

راه اندازی مستقر در کالیفرنیا در سال 2006 شروع شد وقتی که کارشناسان نظارت تصویری آدی پیناس و مایکل چرتوک به دنبال مشارکت دیگری در صنعت کازینو ، امکان اسکن فیلم های ویدئویی را جستجو کردند..

این جفت ارز با هدف ایجاد “موتور جستجوی بصری” – نرم افزار وب را اسکن می کند و از مدل های ریاضی برای فهرست ، تجزیه و تحلیل و مطابقت تصاویر با محصولات ارائه شده توسط مشتریان خود استفاده می کند..

تا سال 2011 این شرکت دهها هزار شراکت تشکیل داده بود و در این زمینه کمیسیون های وابسته در فروش تولید شده توسط کاربرانی که از طریق Superfish وارد صفحات محصول شده بودند ، درآمد کسب می کرد..

حرکت بعدی این شرکت راه اندازی تعدادی برنامه در Google Play و فروشگاه App به نام “LikeThat” بود که به طرفداران صنایع مختلف امکان می دهد تصاویر مناسب را تهیه و بارگذاری کنند. سپس برنامه با تصاویر و صفحات محصولات مرتبط با شرکای خود مطابقت دارد و در این شرکت کمیسیون در مورد هر فروش مرتبط تولید می کند.

در اوایل سال 2014 ، Superfish سپس به Lenovo نزدیک شد و در مورد افزودن نرم افزار VisualDiscovery خود بر روی رایانه های شخصی جدید قبل از حمل و نقل گفتگو کرد..

به زودی پس از آن که این مشکلات آغاز شد – خریداران رایانه های شخصی Lenovo هنگام مرور وب شروع به گلایه از عملکرد ضعیف کردند و گفتند که گشت و گذار در اینترنت یک تجربه اشتباه است..

هنگامی که کارشناسان امنیتی شروع به بررسی این مشکل کردند ، مشخص شد که عامل سوپر ماهی است. از این بدتر ، بسیاری از برنامه های آنتی ویروس قادر به حذف آن نبودند و حتی گزارش هایی وجود داشت که نشان می دهد نرم افزار مزاحم قادر به مقاومت در برابر تغییر شکل مجدد هارد دیسک است.

مشتریان عصبانی اسلحه خود را پرتاب کردند و دادخواستی مبنی بر اینکه Lenovo و Superfish در اموال شخصی مرتکب نقض شده اند و قوانین مربوط به ضبط کردن را نقض کرده اند ، قبلاً ارائه شده است.

حتی هکرها نارضایتی خود را از حماسه نشان داده اند که با بدنام سوسمار Lizard Squad وارد عمل شده و وب سایت Lenovo را خاموش می کند.

همه مواردی که در نظر گرفته شده است ، به نظر می رسد Lenovo و Superfish هنوز هم برای ترغیب مشتریان مربوطه خود به برندهای معتبر قابل اعتماد هستند..

تصویر برجسته: وینبرگ جکی / Public Domain Pictures.net

نیش های تبلیغاتی در زمینه Superfish Lenovo!
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.