3 דרכים לעזור להגן על היסטוריית הגלישה שלך מפני ספקי שירותי אינטרנט

ב- 3 באפריל, 2017, הנשיא דונלד טראמפ חתם על חוק המפקח באופן יעיל תקנות מתקופת אובמה שהוצבו על ספקי האינטרנט וכיצד הם אוספים ומשתפים את הנתונים שלך.

תחת ה rollbacks, ספקי שירותי אינטרנט כמו Comcast, AT&T ו- Verizon יכולים לאסוף ולמכור מטא נתונים של לקוחות, כולל:

  • המיקום שלך
  • באילו אפליקציות אתה משתמש
  • באילו אתרים אתה מבקר

למרבה הצער, עדיין לא ברור מה בדיוק ספקיות האינטרנט עושות עם הנתונים שלך. משווקים ומפרסמים של צד שלישי משלמים דולר עליון עבור הרגלי הגלישה של אדם, אך יתכן שיש צד יותר מציק מבחינת האופן שבו חברות מרוויחות מהמידע הפרטי שלך.

גרוע מכך, ספקי שירותי אינטרנט אלה אינם מחויבים ליידע אותך כיצד הם מטפלים בנתונים שלך. לדברי איש צוות EFF ג’רמי גילולה, “ספק שירותי האינטרנט שלך יכול למכור את התנועה שלך ללא שום אישור, ולא ברור אם הם אפילו יצטרכו להגיד לך שהם עושים את זה.”

אל תאפשר לספק האינטרנט שלך לגשת למידע האישי שלך או למכור אותו. הנה שלושה דברים שתוכלו לעשות כדי לשמור על פרטיותכם.

1. דפדף ברשת Tor

רשת טור (הידועה גם בשם האינטרנט האפל), היא הדרך הבטוחה והאלמונית ביותר לגלוש באינטרנט. Tor מנתב את תנועת האינטרנט שלך דרך סדרה אקראית של שרתים שונים (“צמתים”) כדי להסתיר את מקור הנתונים שלך ולהסתיר את זהותך.

רשת ה- Tor, שפותחה על ידי חיל הים האמריקני, הפכה מאז לכלי ללא מטרות רווח המסייע בהגנה על אנונימיות המשתמשים.

למידע נוסף על השימוש ב- Tor עם מדריך למתחילים זה ל- Tor.

2. השתמש ב- VPN (ושמור על קשר)

אחת הדרכים הקלות והיעילות ביותר לעקוף את העיניים המסקרנות של ספק שירותי האינטרנט שלך היא להשתמש ב- VPN. כשאתה מתחבר לשרת VPN, אתה יכול להסוות את כתובת ה- IP שלך ואת המיקום שלך ולהפנות מחדש את תנועת הרשת שלך דרך מנהרה מוצפנת. באמצעות VPN אתה יכול לגלוש מבלי לדאוג שה- ISP שלך יאסוף את היסטוריית הגלישה שלך ואת המידע האישי שלך.

למרות שמידע הגלישה שלך בטוח כשאתה מחובר ל- VPN, אתה אולי תוהה: מה קורה אם חיבור ה- VPN ייפול? ל- VPN אמין יהיה מתג להרוג שעוצר את כל התעבורה באינטרנט למחשב שלך ומחוצה לו עד שהחיבור שלך ל- VPN יהיה פעיל שוב.
בנוסף, הוספת ה- VPN שלך לנתב תצפין ותגן על כל מכשיר המחובר אליו. (תוכל לקרוא עוד כיצד להגדיר VPN לנתב שלך כאן.)

3. עבור לספק שירותי אינטרנט בעלי מודעות פרטית יותר

אמנם ענקיות אינטרנט כמו Comcast ידועות לשמצה בכך שהן מתייחסות לא מעט לאנונימיות של לקוחות, אך יש ספקי שירותי אינטרנט אחרים הנוהגים גישה מעשית יותר בכל הנוגע לפרטיותך..

ספקי אינטרנט פחות ידועים כמו סוניק מציעים אינטרנט סיבי ג’יגה-ביט תוך שמירה על פרטיותך. עדיף, הם מקפידים לשמור על שמירת נתונים למינימום ואינם עוקבים אחר הרגלי הגלישה שלך בנוסף, הם תומכי פרטיות ווקלית.

בדוק אילו אפשרויות ספק שירותי אינטרנט זמינות באזורך. במידת האפשר, עבור עם שירות שערכי הפרטיות שלו תואמים לשלך.

טיפים כלליים בנושא פרטיות

בנוסף לאמור לעיל, הנה כמה טיפים כלליים שיעזרו לשמור על פרטיות המידע שלך.

1. השתמש ב- HTTPS בכל מקום

מכיוון שמחצית מהאינטרנט עדיין לא מוצפנת, הקפד לוודא שאתה גולש באתרים בטוחים. הורד את תוסף הדפדפן HTTPS Everywhere כדי לשכתב אוטומטית את בקשות הדפדפן שלך להצפנת כל תנועת הגלישה שלך.

HTTPS Everywhere, שנוצר באמצעות שותפות בין EFF לפרויקט טור, הוא דרך פשוטה ובלתי פולשנית לעזור לשמור על בטיחות הנתונים שלך.

2. חסימת עוקבים

חברות רבות משתמשות בעוגיות ובפרסומות כדי לעקוב אחר האתרים שבהם אתה מבקר. למרבה המזל, גירית פרטיות חוסמת מודעות ועוגיות כך שאתרים לא יכולים לשמור על כרטיסיות בהרגלי הגלישה שלך.

בעוד גירסת פרטיות מסייעת לחסום עוקבים ותסריטים לא רצויים, uBlock Origin משתמש בפחות זיכרון כדי לעזור להגדיל את מהירויות הדפדפן וחוסם את הצגת המודעות המצערות בדפדפן שלך..

והכי חשוב – שתיהן בחינם וקלות להתקנה.

גלישה בטוחה ומאושרת, כולם!

3 דרכים לעזור להגן על היסטוריית הגלישה שלך מפני ספקי שירותי אינטרנט
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.