5 טיפים להגנה מפני תוכנות זדוניות

תוכנות זדוניות נמצאות בכל מקום.

זה נשמע מפחיד, אבל זה נכון. זה מופיע בצורות רשמיות ומגניבות (כלי מעקב סטטיסטי מתאגידים גדולים) וגם בצורה זדונית בלבד (וירוסים הרסניים או תוכנות לכריית פרטיות), והוא יכול להגיע בדרכים רבות ומגוונות: דוא"ל, הורדת רשת, מדיה פיזית, טורנטים ועוד..

אמנם תוכנה זדונית היא איום מתמיד, אבל זה משהו שניתן לטפל בו בקלות, בהינתן הכלים והפעולות הנכונות, יחד עם איזושהי שכל ישר מיושן. העצות הבאות ירכיבו את ההגנה הטובה ביותר מפני תוכנות זדוניות בצורותיה הרבות.

1. השתמש בכלים נגד תוכנות זדוניות

כשמדובר בהגנה מפני תוכנות זדוניות, יש לך יישומים רבים לבחירה. כל אחד מהם כולל את היתרונות והחסרונות שלהם - לחלק עשויים להיות תכונות אחרות שתרצו, חלקם עשויים לרוץ מהר יותר, חלקם עשויים לקחת יותר משאבי מערכת, חלקם עשויים להיות בחינם אך עם אפשרויות מוגבלות. כל אחת שתבחר, וודא שיש במחשב שלך אחת וניתנת למערכת סריקה מלאה לאחר התקנתה. תוכנה נגד תוכנות זדוניות פועלת כאמצעי הגנה ומניעה כאחד; בקיצור, זהו הכרח מוחלט לכל מערכת.

2. הפעל סריקות רגילות בעזרת כלי אנטי-זדוני

התקנת את הכלי נגד תוכנות זדוניות והמערכת שלך נקי. האם אתה ברור? כן, אבל רק לרגע. זכור, כל קובץ שיגיע למערכת שלך יכול להיות תוכנה זדונית, ולכן חשוב לבצע סריקות בפרקי זמן קבועים. אם המחשב שלך מתחיל להציג תסמינים זדוניים טיפוסיים, התחל סריקה ידנית.

3. עדכן את התוכנה ומערכת ההפעלה שלך

תיקוני תוכנה יכולים להיות מעצבנים - לרוב הם מגיעים לשעות לא רצויות ומאטים אתכם על מנת להוריד ולהתקין את העדכונים. עם זאת, מבחינה ביטחונית הם חיוניים לחלוטין. לכל אחד מהאפליקציות, בין אם מדובר בנגן מדיה או ב- Microsoft Office או במערכת ההפעלה שלכם, יכול להיות "דלת אחורית" (דרכים מוסתרות לתוכנות זדוניות לגישה לנתונים פרטיים). מדובר בתאונות שהותירו המפתחים אחריהם, וחלק מתהליך העדכון הוא ביטול כל דלתות אחוריות שלאחר השחרור שהם מוצאים. לפיכך, הפעלת עדכונים חשובה לשמירה על מערכת מאובטחת, לכן הקפידו להקדיש זמן לעשות זאת.

4. הורדות סריקה

רק בגלל שאתה מוריד משהו לא אומר שאתה צריך להתקין אותו מייד. כמעט לכל סוג קובץ יש אפשרות להכיל תוכנה זדונית נסתרת, אך הקבצים החשובים ביותר לסריקה הם קבצי הפעלה: מתקינים, מפעילי יישומים, סקריפטים וכו '. קבצים אלה חשובים מכיוון שהפעלתם נותנת להם הרשאה לכתוב נתונים למערכת שלכם, שלא כמו קובץ מדיה כגון תמונה או MP3 שרק יישום מציג / מנגן עליו. כדי להיות בטוח לחלוטין, השתמש בכלי הזדוניות שלך כדי לסרוק את הקובץ לפני שתוריד אותו. כלים רבים של תוכנות זדוניות משתלבים עם דפדפני האינטרנט שלך כדי לסרוק אוטומטית קבצים בזמן שהם מורידים, אך עדיין עדיף לבצע בדיקת שפיות ידנית - במיוחד אם זה מקור לא רשמי. כמו כן, כבה את האפשרות של הדפדפן לפתוח קבצים שהורדת אוטומטית.

5. השתמש בשכל הישר שלך!

קבלת דוא"ל מחבר עם הודעה מוזרה וקישור זר עוד יותר? תוהה מדוע קיבלת הודעה על זכייה בכסף או מחשב נייד או משהו שלא נכנסת אליו? האינטרנט מלא באנשים הטורפים אנשים אקראיים המוכנים לבצע את הקלף הנוסף הזה, אז אל תהיה אחד מהם. הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך מפני תוכנות זדוניות היא להשתמש בשכל הישר. אם אתה רואה משהו שנראה מוזר, שאל את שולח הדוא"ל כביכול אם הוא פיטר הודעה או בצע חיפוש מהיר בגוגל כדי לבדוק אם הדוא"ל שקיבלת הוא הונאה אחרונה (חיפוש בדרך כלל מניב הסבר מהיר). רק זכור שלרוב אין דבר כל כך לחוץ שהוא לא יכול לחכות כמה דקות כדי לבדוק את זה. יחד עם זאת, כדאי לגבות באופן קבוע את הקבצים הקריטיים שלך כך שתוכל להתאושש מכל תוכנות זדוניות הרסניות.

אין פיתרון אחד בגודל המתאים להגנה מפני תוכנות זדוניות. במקום זאת, תצטרך להשתמש בשילוב של כלי תוכנה וחכמות משלך כדי לעבור את זה. כאשר אלה לצידך, תוכל לגלוש בנוחות באינטרנט מבלי לדאוג לתוכנות זדוניות - וגם אם תוכנות זדוניות מסוימות מדביקות את המערכת שלך, תדע כיצד להתמודד עם המצב.

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

5 טיפים להגנה מפני תוכנות זדוניות
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.