כיצד להגן על עצמך מפני Keyloggers

רוב הסיכויים שאתה משתמש במחשב אישי (מחשב נייד או שולחן עבודה) להרבה דברים אישיים: אימיילים, מדיה חברתית, בנקאות, קניות באינטרנט ועוד. כמו כן, סביר מאוד שתשתמש במחשב האישי שלך גם לדברים הקשורים לעבודה: פתיחת מסמכי חברה רגישים, סקירת קבצים הקשורים לעסקים וכן הלאה.

רבים מאיתנו עושים את הדברים האלה על בסיס קבוע וללא מחשבה שנייה של מי, או מה, עשויים לעקוב ולעקוב אחר כל הקשה שעושים..

כמובן, אנחנו מדברים על keyloggers – התוכנה שאפשר להשתמש בה, לא משנה איך היא מותקנת, כדי להקליט את כל מה שאתה מזין באמצעות המקלדת שלך. ממספרי כרטיסי אשראי לסיסמאות וכל מה שביניהם, ניתן להתקין keyloggers ולהשתמש בהם לטובת רווח כספי או אישי. למרבה המזל, ישנן דרכים להגן על עצמך ועל הנתונים שלך מפני הקלטה על ידי פיסת ריגול מטרידה זו.

הגן על עצמך מפני יישום keylogging

מכיוון שניתן להתקין keyloggers על מחשב במגוון דרכים, ההגנה כרוכה בביצוע מגוון גישות כדי להגביל את האפשרות שניתן להתקין אותם. גישות אלה כוללות:

אנטי-וירוס

אנטי-וירוס הוא משהו שכולם היו צריכים להתקין בשולחן העבודה והמחשב הנייד שלהם. עם כל האפשרויות החינמיות הזמינות, אין תירוץ לא להתקין אותו. ולמרות שזה לא פיתרון לתפוס את כולם, אנטי-וירוס פועל כחלק מגישת הגנה מקיפה נגד keyloggers על ידי תפיסתם לפני שניתן יהיה להתקין אותם במערכת שלך כתוצאה מהורדת קובץ נגוע או ביקור באתר נגוע..

חינוך משתמשים

חינוך משתמשים עובר דרך ארוכה למניעת מפתחי Keyloggers ותוכנות ריגול אחרות. לדוגמה – יצירת מדיניות של הורדת תוכנות ויישומים בלבד ממקורות מהימנים תעשה דרך ארוכה למזעור הסיכון.

כמו כן, במידת האפשר – מצא פיתרון תוכנה מבוסס אינטרנט המאפשר לך להימנע מהורדה והתקנה של תוכנות או תוכנות מיותרות מחברות שאתה לא בטוח שאתה יכול לסמוך עליה.

השתמש במכונה וירטואלית

שימוש במכונה וירטואלית או מערכת הפעלה וירטואלית מאפשרת לך להתקין תוכנה שעשויה להיות חשודה באזור וירטואלי במחשב שלך בכדי להפריד ביניהם, ואת האיום של keylogger, מהחלקים המהימנים במחשב שלך..

כאשר היא מותקנת ומוגדרת כהלכה, הסביבה הסגורה שמציעה מחשב וירטואלי שומרת על איומים נפרדים לחלוטין ממערכת ההפעלה העיקרית והמוגנת שלך.

השתמש במקלדת שעל המסך כדי להקליד מידע רגיש

אחת המגבלות של keyloggers היא שהם רק תופסים מידע מסוים. אחד הדברים שהם לא תופסים הם קליקים שנעשו במקלדת המסך של Windows. המקלדת שעל המסך אינה ידועה במיוחד בקרב רוב משתמשי Windows, אך זו יכולה להיות דרך נהדרת לוודא שמספרי חשבון וסיסמאות רגישים לא יתפסו..

כן, תהליך לחיצה על סיסמאות ומספרי חשבונות לוקח זמן, וכנראה שלא תרצו להשתמש במקלדת שעל המסך לכל דבר, אך זו בהחלט אפשרות שניתן להשתמש בה כחלק מגישה כוללת. ניתן להשתמש בו גם כשאתה במחשב של מישהו אחר ואינך בטוח באבטחתו.

ההגנה הטובה ביותר כנגד keyloggers: הגנה רבה יותר

ההגנה הטובה ביותר כנגד keyloggers היא גישה כוללת הכוללת שילוב של הגישות המפורטות לעיל. חינוך עצמך ומשתמשים אחרים אודות גלישה בטוחה ואיך לאתר אתרים והורדות חשודים יביא דרך ארוכה להגן עליך, על הנתונים שלך ועל הכספים שלך מפני אלה המבקשים להזיק במידע שנאסף באמצעות keylogger..

חלק מהעצות במאמר זה יעניקו גם הגנה נוספת מפני צורות אחרות של תוכנות זדוניות וישמרו עליכם ועל הנתונים שלכם בטוחים מרשימה ארוכה של קוד זדוני ולא רק מההשפעות המסוכנות של keyloggers..

שקול VPN להגנה נוספת

הצפנת VPN בעלת חוזק גבוה מגן לא רק על דפדפן האינטרנט שלך, אלא גם על הדוא”ל שלך, על שיחות סקייפ, על בנקאות מקוונת ועל כל מה שאתה עושה או רואה באינטרנט – בין אם אתה בבית, במשרד, בבית קפה או מטייל בעולם. תן לעצמך קצת אנונימיות נוספת עם ExpressVPN. לאחר חיבור ל- ExpressVPN, כל הנתונים שלך מוצפנים ואינם ניתנים להפצה!

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

כיצד להגן על עצמך מפני Keyloggers
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.