מהן הסוגיות המוסריות עם פרטיות האינטרנט?

ההבדל בין נכון לשגוי הוא לעתים נדירות שחור לבן. כשמדובר בסוגיות המוסריות הגדולות סביב פרטיות באינטרנט – ממעקב ממשלתי ועד לפרטיות בפייסבוק – יתכן שיש לך דעות משלך. אבל יש שני צדדים לכל סיפור.

בואו נסתכל על כמה מהנושאים המוסריים העכשוויים סביב פרטיות האינטרנט.

הנחיות החוק בנושא פרטיות באינטרנט

אולי הסוגיה המוסרית המובהקת ביותר הנוגעת לפרטיות באינטרנט היא השימוש בתוכנות ריגול ותוכנות זדוניות אחרות, לגניבת מידע פרטי וביצוע פשעי סייבר..

בארה”ב, אירופה ומדינות אחרות, פשעי סייבר רבים הוצאו מחוץ לחוק – המשקף קונצנזוס שגניבה אינה נכונה.

בארה”ב החוקים הפדרליים נגד פשעי סייבר מכסים:

  • מעשים או נוהגים לא הוגנים או מתעתעים
  • הונאת כרטיסי אשראי
  • הונאה בקשר למסמכי זיהוי ומידע
  • הונאה בקשר למכשירי גישה
  • הונאה בקשר למחשבים

חוקים אלה הופכים את זה ללא חוקי לפלוש לפרטיותו של מישהו על מנת לגנוב מהם. אבל הם גם פורשים פריצה שאינה זדונית.

מוסר ההאקינג

במאי 2014 דיווח הגרדיאן כי כמה מחוקרי האבטחה הטובים בעולם איימו על כתב אישום בגין מאמציהם לחשוף פגיעויות בתשתיות אינטרנט.

חוק ההונאה וההתעללות האמריקאית מחוקק פריצה או פריצה לרשתות ומערכות פרטיות. אך מומחי אבטחת אינטרנט משתמשים בפרויקטים של פריצה בכדי לחשוף ליקויים באבטחה מתוך כוונה לתקן אותם. פרויקט Critical.IO חשף חולשה בפרוטוקול UPnP שעמד בסכנה של עד 50 מיליון מחשבים ותיקן זאת – על ידי פריצה למחשבים פרטיים.

אנשים רבים מאמינים כי על חוקי פשעי סייבר לקחת בחשבון הכוונה שמאחורי פריצה, ולא רק המעשה עצמו.

גורם השרץ

האיומים על פרטיות באינטרנט אינם באים רק מפושעים. אנו גם מוותרים ברצון על הנתונים האישיים שלנו על בסיס יומי, לשירותים מקוונים כמו פייסבוק וגוגל.

במקרים אלה, הנתונים שלנו לא נגנבים מאיתנו – אך חששות ציבוריים רבים התעוררו בנוגע לאופן השימוש בנתונים. עבור פייסבוק, החזקת הנתונים האישיים של מאות מיליוני משתמשים יצרה ציפייה בקרב אותם משתמשים כי החברה צריכה להשתמש בהם בצורה הוגנת ולהגן על פרטיותם. בשנים האחרונות העלו משתמשים תלונות על:

  • שיתוף המידע הפרטי שלהם בפייסבוק עם אתרי אינטרנט ואפליקציות של צד שלישי, שיכולים לשמש לכריית נתונים
  • בלבול בין הגדרות פרטיות שמנע ממשתמשים רבים את היכולת לשלוט באופן יעיל על פרטיותם
  • באגים שאפשרו לצדדים שלישיים לפלוש לפרטיות המשתמשים, כולל כאלה שאפשרו פרסום לקיר של כל משתמש בפייסבוק

באף אחד מהמקרים האלה הפרו פייסבוק לא חוקי פרטיות. אבל בכל מקרה, משתמשים מצאו שהמידע שלהם נעשה שימוש בצורה שלא ציפו להם ולא אהבו. שימושים מטרידים ובלתי צפויים אלה בנתונים האישיים שלנו מתוארים על ידי תופעה המכונה “גורם הזחילה”.

גורם הזחילה מדגים שכדי שחברות ישתמשו בנתונים פרטיים מבחינה אתית, עליהן להיות מאוד ברורות לגבי מה הן עושות עם זה – גם אם מה שהם עושים איתם זה חוקי. אחרת, אנשים קצת זוחלים.

חופש מידע או זכות לשכוח?

מאפיין מרכזי באינטרנט המשפיע על פרטיותנו הוא חוסר היכולת לשכוח. דפי אינטרנט העוסקים באנשים לעתים קרובות נשארים ברשת ומחפשים ללא הגבלת זמן, דבר שעלול להשפיע על המוניטין של הנושא.

במאי 2014, האיחוד האירופי קבע כי לאזרחיה יש “זכות להישכח” ואמר לגוגל עליה למחוק דפים “לא מספיקים, לא רלוונטיים או שאינם רלוונטיים יותר” מתוצאות החיפוש שלה..

המקרה הוביל לוויכוחים בין אלה המאמינים שפרטיות היא זכות אדם וכאלה העדיפים חופש מידע.

החיסרון באנונימיות באינטרנט

אמנם הרבה בעיות פרטיות באינטרנט נוגעות לזהות שנחשפת, אך ניתן להשתמש בשירותים מקוונים רבים באופן אנונימי. ולעיתים קרובות, אנונימיות זו משמשת לרוע.

Doxxing הוא פעולת פריצה של המידע האישי של מישהו, כולל כתובת, פרטי קשר ופרטי בנקאות, והפרסום אנונימי לשירות כמו Pastebin. באוגוסט 2014 פרסמו האקרים מידע על ביטוח לאומי, פרטי PayPal ומידע פרטי אחר השייך למפתח המשחק פיל פיש. בהמשך הודיע ​​פיש כי יעזוב את ענף המשחקים.

קורבנות אחרים של השתתפות כללו את מל גיבסון ומפקד משטרת LAPD. מבצעים עשויים לטעון כי האנשים האלה קיבלו את המגיע להם – אך קשה להגן על מעשיהם.

מעקב ממשלתי: הכרחי או רע?

לבסוף, דרך אחת שמופרעת על הפרטיות של כל משתמש באינטרנט היא באמצעות מעקב ממשלתי. ממשלות מרבית המדינות, כולל ארה”ב והמדינות באירופה, מקלות על תנועת האינטרנט כחלק מתוכניות הביטחון הלאומי.

בעוד שגילויים על מעקב NSA בארה”ב הביאו לחששות בנושא פרטיות ודיבורים על “מדינת מעקב”, חושבים הוגים רבים שמרנים כי “אנו זקוקים ל- NSA פולשני” כדי להגן מפני פריצות סייבר..

כמו בכל הסוגיות המוסריות הנוגעות לפרטיות באינטרנט, ישנם שני צדדים בסיפור – זה של האדם שמוותר על הנתונים הפרטיים שלו, ושל האדם המאחסן אותם..

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

מהן הסוגיות המוסריות עם פרטיות האינטרנט?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.