מה זה ביטקוין?

ביטקוין היא רשת תשלום חדשנית וסוג חדש של כסף.

ביטקוין הוא סוג של מטבע דיגיטלי שנוצר ומתוחזק באופן אלקטרוני, וניתן להעביר אותו בין אנשים ללא מתווך, כמו בנק. זה נוצר על ידי גורם המשתמש בשם הבדוי סאטושי נקמוטו בשנת 2009. מאז, הפופולריות שלו גדלה, ואתה יכול להשתמש בביטקוין כדי לשלם עבור כמעט כל דבר היום.!

קוד פתוח לחלוטין, ביטקוין נמצא בבעלות ובשליטת אף אחד, כל המערכות שלו אינן ציבוריות, וכולם מוזמנים להשתתף בו.

כיצד עובד ביטקוין?

ביטקוין מועבר ישירות מאדם לאדם דרך האינטרנט. לכל אדם מוקצה ארנק דיגיטלי בו הוא יכול לאחסן את הביטקוין שלו.

כיצד נוצר ביטקוין?

ביטקוין נוצר על ידי אנשים בכל רחבי העולם המריצים תוכנות העוקבות אחר נוסחה מתמטית לייצור bitcoins. האנשים האלה נקראים כורים. הכורים מוטלים על אימות עסקאות שעבורם הם מתוגמלים באמצעות bitcoins שנוצרו לאחרונה.

במה ביטקוין שונה ממטבע מסורתי?

בעוד המטבע המסורתי מחויב לבנק או למדינה, הביטקוין מבוזר לחלוטין. ולמרות שהמטבע המסורתי מבוסס על זהב וכסף, הביטקוין מבוסס על מתמטיקה, מה שהופך אותו לסוג של cryptocurrency.

ממש כמו זהב וכסף, bitcoins קשה לכרות אותם, והם מוגבלים בהיצע. רק כ -21 מיליון ביטקוין מורשים לייצר אי פעם על ידי כורים, לאחר מכן נקודה נוספת תחדל ליצור..

למה להשתמש בביטקוין?

עבור אנשים רגילים כמונו, ביטקוין זול יותר לשימוש מאשר אמצעי תשלום רבים אחרים, במיוחד כשמדובר בביצוע עסקאות בינלאומיות. זה מבטל את כל העמלות הנוספות הכרוכות בעסקאות בכרטיסי אשראי, העברות בנקאיות, הזמנות כסף ועיבוד צ'קים. יתרון מרכזי נוסף עם ביטקוין הוא שאתה יכול להשתמש בו כדי לשלם עבור סחורות ושירותים מבלי לספק את שמך או כתובתך, כך שתוכל לשמור על פרטיותך.

איך משיגים bitcoins?

ראשית, תצטרך ליצור ארנק ביטקוין. ברגע שיש לך את הארנק שלך עם bitcoin, תקבל כתובת bitcoin שתשתמש בה כדי לקבל תשלומים. ישנן מספר דרכים להשיג ביטקוין.

מאנשים אחרים - אתה יכול לקבל bitcoins מאנשים אחרים בתמורה לסחורות ושירותים. או שאולי חברך ישלח לך ביטקוין בתמורה לחינם אם זה היה יום ההולדת שלך, למשל.

על ידי החלפת מטבע - אתה יכול לקנות bitcoins באמצעות ארנק bitcoin שלך במטבע המקומי. אתה יכול גם לקנות bitcoins מחוץ לארנק הביטקוין שלך, באמצעות אתר זה כדי למצוא אתרי החלפת מטבעות חלופיים.

בכך שהוא הופך לכורה - אם אתה מרגיש שאפתני, אתה יכול לכרות ביטקוין לבדך, באמצעות מדריך זה כהתחלה.

בכספומט של ביטקוין - אתה יכול גם לקנות bitcoins מכספומטים של ביטקוין. כספומט הביטקוין הראשון נפתח באוקטובר 2013 בבית הקפה Waves בוונקובר, קנדה. כספומטים נוספים של ביטקוין צצו מאז בכל העולם!

כמה פופולרי הביטקוין?

ביטקוין בהחלט צומח בפופולריות. בעוד שביזורו הפך אותה בתחילה לשיטת התשלום שבחרה ברכישת סחורות ושירותים לא חוקיים (חושבים על סמים ומכותמים ...), עסקים מבוססים יותר מאפשרים כעת למשתמשים ולקוחותיהם לשלם באמצעות ביטקוין.

(Psst! ExpressVPN מקבלים ביטקוין מאז יוני 2014!)

אנשים רבים גם אוגרים ביטקוין כהשקעה. עם זאת, כמו רוב ההשקעות האחרות, האם ניתן לראות האם שוויו יעלה או יירד ...

מה הופך ביטקוין cryptocurrency?

על פי הרישומים באתר coinmarketcap.com, ישנם כיום שישה cryptocur מטבעות עיקריים שכולם טוענים שהם ביטקוין, ויותר הם בעבודות..

בנוסף לביטקוין קאַש (שלמעלה מ -20 מיליארד דולר בשוק ההון הוא המתמודד הגדול ביותר בביטקוין), ביטקוין זהב, יהלום, פרטי וכהה מנסים איכשהו לבצע פיגיבק על המותג המוכתם אך הבהיר של ביטקוין..

הגדרת מה שעושה ביטקוין, או אפילו מה שמגדיר כסף, זה דבר מסובך. אמנם ביטקוין יכול להיות מתואר כמזומן אלקטרוני של עמיתים לעמית (בדגש על עמית לעמית או על מזומן), אולם הגדרה זו חלה גם על מגוון רחב של מטבעות cryptocur, שחלקם יחסית לא קשורים לביטקוין..

כשמסתכלים מקרוב, קל להגדיר מאפיינים נחשקים של ביטקוין, כמו עמלות נמוכות, זמני הסדר מהירים או מנגנון הוכחת העבודה המשמש לאימות ויצירת ביטקוין. אך יחד עם זאת, אלה אינם מגדירים מאפיינים - לא כל cryptocurrency עם עמלות נמוכות, זמן חסימת של 10 דקות ואלגוריתם כרייה מבוסס SHA-256 הוא אוטומטית ביטקוין..

איך נוכל לדעת מהו הביטקוין האמיתי?

דבר אחד שכולנו מסכימים עליו הוא שסטושי נקמוטו יצר ביטקוין. נקמוטו טבע את בלוק בראשית, כלומר, כל הגדרה שנרצה לבוא עליה צריכה כנראה לכלול התייחסות לחסימה זו.

המקורות בספר בראשית אינם מקלים על הגדרה בהרבה, מכיוון שרשראות מרובות עשויות להכות חזרה לגוש יחיד זה. המאפיין של שרשרת "הארוכה ביותר" או "הכי הרבה עבודה" (עבודת השרשרת שווה למספר החשיש שיידרש כדי לשכפל שרשרת של אותו מספר בלוקים ואותם שלבי קושי) עשויה גם היא לא להיות שימושית במיוחד, שכן זה יאפשר לכורים להגדיר באופן חד צדדי מהו הביטקוין באופן חד צדדי.

הגדרה נכונה יותר תכלול "שרשרת העבודה התקפה ביותר", אך אילו כללים תקפים ואילו לא? בטח שהכללים עשויים להשתנות בעתיד, אבל באילו תנאים היה הביטקוין 'המשודרג' הביטקוין 'האמיתי'? לא ניתן למצוא הגדרה שעובדת לא רק רטרואקטיבית, אלא גם באופן יזום.

במציאות, ההגדרה היחידה שנוכל להגיע אליה המגדירה כראוי את הביטקוין היא הגדרה לא מספקת, אך היא מתאימה לאופן שבו אנשים רואים ומשתמשים בכסף באופן כללי:

ביטקוין הוא מה שכולם סביבכם חושבים שהוא.

ביטקוין הוא ...

כל דבר, או לפחות כל cryptocurrency, יכול להיחשב ביטקוין. באותה דרך, הרבה דברים עשויים להרוויח כסף מועיל - מה שאנחנו מקבלים ככסף תלוי בעיקר במה שכל אחד אחר רואה כסף.

דוגמה טובה לכך היא Testnet, שיבוט זהה לקוד הביטקוין, ופרוס כקריפטו נפרד. אולם הפרט המדהים אודות Testnet הוא שהוא חסר ערך לחלוטין. הקריפטו חסר הערך משמש את היזמים כדי לבחון את מוצריהם ללא סיכון להפסיד כסף ומכורים על ידי מתנדבים המסגירים אותו בחינם.

באופן דומה, בין מה שאתה הבעלים הוא המפתחות לביטקוין או אחד המתחזים בו תלוי בעיקר במה שהאנשים סביבך מחשיבים לביטקוין. כבר כשאתה משתמש במונחים כמו 'הביטקוין האמיתי' או 'הגרסה המקורית של הביטקוין', אתה מסמן בעדינות אך חשוב שאולי אתה מתייחס למשהו אחר.

למד הכל על ביטקוין

רוצים לדעת כל מה שיש לדעת על ביטקוין? עיין במדריך המקיף של ExpressVPN לביטקוין!

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

מה זה ביטקוין?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.