כיצד להתקין את חומת האש שלך

זה אינטרנט מסוכן ומסיח את הדעת. האקרים הם איום על כולנו, לא רק על תאגידים גדולים ורשתות ממשלתיות. והאינטרנט מציע אספקה ​​בלתי מוגבלת לכאורה של תוכן מזיק ומוצץ זמן, שסביר להניח שאתה לא רוצה שמשתמשי הרשת שלך יראו.

חומת אש היא תשובה יעילה באמת לבעיות הללו. ולמזלך, סביר להניח שכבר יש לך מערכת מובנית במערכת ההפעלה או בנתב האינטרנט שלך. כך תגדיר את זה.

חומות אש חומרה ותוכנה

באופן כללי, ישנם שני סוגים של חומת אש העומדים לרשותכם.

חומות אש חומרה / חומת אש מבוססת נתב - חומת האש בנתב האינטרנט שלך היא חומת אש לחומרה: זהו מכשיר ייעודי. מכיוון שהוא יושב על השער בין האינטרנט לכל הרשת שלך, התנועה שהיא מסננת בדרך כלל חסומה עבור כולם. זה הופך אותו לאידיאלי להגדרת כללי סינון ברחבי הרשת. זה יעיל וקל יותר לניהול מאשר להשתמש בחומות אש נפרדות גם עבור כל מחשב. בעזרת מכשיר אחד המסנן תנועה בשער הראשי שלך, אתה יכול לחסוך בכח מחשוב ולפשט את מדיניות האבטחה שלך.

חומת אש של תוכנה - חומת האש המובנית בחלונות ו- OS X הן כמובן תוכנה. אתה יכול גם להשיג תוכנת חומת אש של צד שלישי כמו Comodo ו- Firewall. חומות אש אלה יכולות לסנן תנועה רק מהמחשב בו הם מותקנים וממנו.

על ידי שימוש בשילוב של חומת אש של חומרה ותוכנה בכל אחד משערי הרשת שלך, אתה יכול לבנות מדיניות אבטחה המשגיחה על כל הרשת שלך ועל מחשבים ספציפיים..

הגדרת חומת האש של הנתב שלך

חומת האש של הנתב שלך נשלטת בדרך כלל מהדפדפן באמצעות ממשק אינטרנט. עיין בתיעוד הנתב שלך כיצד לגשת אליו.

תכונות אופייניות שאולי תרצו להשתמש בהן כוללות:

קביעת רמות אבטחה - מרבית חומות האש של הנתב מגיעות עם מבחר רמות אבטחה. כסטנדרט, חומת האש עשויה לחסום את כל החיבורים הנכנסים הלא רצויות, מכיוון שסביר להניח כי מדובר בזדון. אתה יכול לבחור רמות אבטחה גבוהות או נמוכות יותר בהתאם לצרכים שלך, ואז להתאים אותם באמצעות כללים נוספים.

שילוח נמל - אם אתה משתמש בשירותי אינטרנט שיוצרים חיבורים נכנסים, תצטרך לגלות את מספרי הפורט המשמשים את השירותים האלה ו"להעביר אותם ". דוגמאות אופייניות כוללות משחקים מקוונים ושירותי שיתוף p2p.

סינון כתובות - חסום את הגישה לאתרים ספציפיים עבור כל משתמשי הרשת שלך, על ידי יצירת רשימה של שמות הדומיין שברצונך לסנן.

ה- DMZ - "האזור המפורז" הוא אזור מחוץ לחומת האש שתוכל להקצות לו מכשיר אחד או יותר. כל מה שב- DMZ יכול לשלוח ולקבל כל דבר דרך הרשת.

הגדרת חומת האש של המחשב שלך

חלונות, Mac OS X ומערכות הפעלה מודרניות אחרות של שולחן העבודה מצוידים בחומת אש של תוכנה בשכבת יישומים. בדומה לחומות אש של חומרה, הן כוללות הגדרות אבטחה רגילות המציעות הגנה בסיסית מפני האקרים ווירוסים.

מכיוון שמדובר בחומות אש של שכבות יישומים, באפשרותך להשתמש בהן גם כדי להגדיר כללים עבור תוכניות ספציפיות במחשב שלך. כאשר יישום חדש מנסה להשתמש באינטרנט בפעם הראשונה, חומת האש של מערכת ההפעלה עשויה לבקש ממך לאפשר או לשלול גישה.

עם זאת, משתמשים בסיסיים צריכים לזכור שאינך צריך לשנות את ההגדרות שלך!

הגדרת תצורת חומת האש של Windows

  1.   החלק ימינה או הצבע למעלה מימין וחפש "חומת אש" ואז פתח חומת האש של Windows
  2.   השתמש באפשרות משמאל כדי להפעיל או לבטל את חומת האש של Windows
  3.   הגדר הרשאות לתוכניות ספציפיות עם האפשרות "אפשר יישום או תכונה דרך חומת האש של Windows,”שוב משמאל
  4.   לפתיחת יציאות ולקביעת כללים, בחר הגדרות מתקדמות, לאחר מכן כללים נכנסים או כללים יוצאים, ואז "כלל חדש ..." בחלונית הימנית. אשף יעביר אותך בתהליך.

הגדרת תצורת חומת האש של OS X

  1.   בחר העדפות מערכת מתפריט אפל, אם כן אבטחה. לחץ על חומת אש לחץ על הכרטיסייה ואז "הפעל את חומת האש" כדי להפעיל את חומת האש.
  2.   לחץ על הגדרות מתקדמות להתאמה אישית של חומת האש
  3.   בחר "חסום את כל החיבורים הנכנסים"כדי למנוע משירותי שיתוף לקבל חיבורים נכנסים
  4.   לחץ על הוסף יישום (+) כפתור המאפשר חיבורים נכנסים ליישומים ספציפיים. ניתן לשלול מאפליקציות גישה באמצעות ה- הסר אפליקציה (-) כפתור.

כעת אתה מוכן להגדיר את חומת האש שלך כדי למנוע חיבורים זדוניים, לחסום גישה לרשתות לאתרים מזיקים, לפתוח יציאות הדרושות לשירותים המועדפים עליך ולשלוט על הגישה לאינטרנט של יישומים בודדים. למידע מפורט יותר, עיין בתיעוד או בדפי העזרה של חומת האש שלך.

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

כיצד להתקין את חומת האש שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.