עשרת הטיפים המובילים לאבטחת אינטרנט חזקה

טיפ מס '1: רק אתרים עם HTTPS מאובטחים!

כתובות אתר המתחילות ב- 'http: //' אינן מאובטחות. אתרים עם 'https: //' משתמשים בשילוב של פרוטוקול Hypertext Transfer (HTTP) עם פרוטוקול ה- Secure Socket Layer (SSL) / Transport Layer Security (TLS), כלומר ההפעלה בין הדפדפן שלך לשרת האינטרנט מוצפנת. ללא HTTPS, רעים יכולים ליירט את ההפעלה שלך בעזרת כלים כמו Firesheep.

טיפ מס '2: השתמש בשאלות אבטחה שתשובותיה אינן יכולות לנחש

שאלות אבטחה שימושיות כאשר אנו שוכחים את הסיסמאות שלנו וצריכים לאפס אותן. למעשה, בעת ההרשמה לחשבונות דוא"ל, רובנו מכניסים ללא מחשבה תשובות אמיתיות לשאלות קלות, כמו "מה שם הנעורים של אמך?" או "איך קוראים לעיירה בה נולדת?"

אבל האם עצרנו אי פעם לחשוב כמה קל לרעים למצוא את התשובות לשאלות האלה? אנו חולקים כל כך הרבה מחיינו האישיים באינטרנט; למעשה, קל מאוד לחבר'ה למצוא את תשובות האבטחה שלנו באינטרנט ולאפס את הסיסמאות שלנו ללא אישור. למעשה, כתב מוושינגטון פוסט הצליח לפרוץ את חשבון ה- iCloud של אחיה תוך שלוש דקות באמצעות מידע שניתן היה לנחש או למצוא באינטרנט.

במקום לענות על שאלות אבטחה עם תשובות ברורות שאנשים יכולים למצוא באמצעות מנועי חיפוש או לקרוא את הפרופילים המקוונים שלך, נסה לענות עם תשובות לא רלוונטיות מעורבבות עם מספרים. כמובן, וודא שאתה זוכר את התשובות במקרה שאתה אי פעם ננעל מחשבון וצריך להשתמש בשאלת האבטחה שלך!

johndoe1

טיפ: אל תעשה מה שהבחור הזה עשה.

טיפ מס '3: אל תשתמש באותה סיסמה לכל החשבונות שלך

ברור שקל לזכור סיסמא מורכבת אחת ולהשתמש בה בכל החשבונות שלך. עם זאת, זה מוביל לאפשרות של פריצה של שירות אחד וההאקר משתמש בסיסמה זו כדי לתקוף את חשבונותיך בשירותים אחרים.

נסה להשתמש בהצעה להשתמש במנהל סיסמאות כמו 1Password, KeePass ו- LastPass כדי ליצור ולשמור סיסמאות (יש לנו גם מחולל סיסמאות אקראי). אפליקציות סיסמא אלה יכולות ליצור מחרוזות אקראיות ובלתי ניתן לפענוח של תווים אלפא-נומריים כסיסמאות ולעזור לאחסן אותם עבורכם במכשירים השונים שלכם..

אם השירות המקוון שלך (כלומר דוא"ל, אחסון מקוון, בנק) מציע אימות דו-שלבי, עליך בהחלט להשתמש בו.

טיפ מס '4: שמור על מערכת ההפעלה שלך ואת כל התוכנות שלך מעודכנות

מערכות הפעלה כמו Windows ו- Mac שולחות באופן קבוע עדכונים למשתמשים עם תיקוני תוכנה וכן הלאה. למרות שמפתה לסגור חלונות קופצים המזכירים לכם עדכון חדש, עליכם לעדכן ברגע שתוכלו להגן מפני פגיעויות האבטחה האחרונות..

עליך גם לשמור על התוכנה האחרת שלך מעודכנת. הטקטיקה הטובה ביותר היא להפעיל עדכוני תוכנה אוטומטיים בכל היישומים שלך - זה חל על תוכנת האנטי-וירוס שלך, אפליקציות הדוא"ל, הדפדפנים וכן הלאה..

טיפ מס '5: היזהר כשאתה ניגש ל- WiFi ציבורי

למרבה הצער, הרבה אנשים לא יודעים שכשאתה יושב בבית הקפה המועדף עליך, וניגש לאתרים המועדפים עליך באמצעות Wi-Fi בחינם, אתה מסתכן שמישהו ירט את הנתונים שלך.

Wi-Fi בחינם ללא הגנה מהווה מקום גידול להאקרים ליירט ולגשת לנתונים האישיים שלך. לפני שתתחבר ל- Wi-Fi ציבורי, כבה את שיתוף הקבצים במחשב שלך. אם אתה נמצא ב- Wi-Fi ציבורי, אל תיכנס לחשבון לשום דבר שדורש סיסמה אלא אם כן אתה מחובר ל- VPN.

טיפ מס '6: היזהר במה שאתה כותב במדיה החברתית

בעוד המדיה החברתית הופכת פופולרית יותר ויותר, אתרים כמו אינסטגרם, טוויטר, פינטרסט ופייסבוק נהדרים להתעדכן וליידע את חבריך מה אתם עושים ולאן אתם הולכים. עם זאת, מידע זה הוא זהב לעבריינים. קבלת חברים שאינכם מכירים באופן אישי יכולה להיות פירושה להעניק להאקר גישה בלתי מוגבלת למידע על המשפחה שלכם, החברים שלכם, היכן אתם גרים ומה אתם קונים / קוראים / עושים. ייקס.

טיפ מס '7: מחק קבצים מצורפים לדוא"ל חשודים

האם קיבלת אי פעם דוא"ל שלא התבקש? רוב הסיכויים שיש לך. רוב האנשים יודעים שאם אתה מקבל קישורים או קבצים מצורפים חשודים מאנשים זרים אקראיים, אסור לפתוח אותם ועליך למחוק אותם מייד. עם זאת, אם אתה מקבל קובץ מצורף או קישור מוזר מחבר, אתה עדיין צריך לעשות את אותו הדבר. לעתים קרובות פורצים שולחים תוכנות זדוניות מסוכנות על ידי פריצה לחשבון הדוא"ל של מישהו ושליחת דוא"ל לרשימת אנשי הקשר של הקורבן. אם אי פעם תקבל דוא"ל חשוד מחבר, עליך לשלוח אותו בדוא"ל ולהגיד להם שהם ככל הנראה של האקר

האקרים שולחים לרוב תוכנות זדוניות מסוכנות על ידי פריצה לחשבון הדוא"ל של מישהו ושליחת דוא"ל לרשימת אנשי הקשר של הקורבן. אם אי פעם תקבל דוא"ל חשוד מחבר, עליך לשלוח אותו בדוא"ל ולהגיד להם שכנראה נפרצו. בנוסף, אמרו להם שעליהם לשנות את הסיסמה שלהם ולהפעיל אימות דו-שלבי בהקדם האפשרי.

טיפ מספר 8: אל תחבר למחשב שלך דברים מוזרים

לא רק תוכנות זדוניות יכולות להתפשט באמצעים וירטואליים - אלא גם להפיץ אותה באמצעות חומרה! משתמשים במקלות USB, בכוננים קשיחים חיצוניים ואפילו בסמארטפונים אינם חסינים מפני תוכנות זדוניות. התוכנה הזדונית של BadUSB הינה מביאה מקרה. לפני שתחבר משהו למחשב שלך, וודא שאתה יודע בדיוק מאיפה הוא הגיע ומה עוד היה עליו. חבר רק דברים ממקורות מהימנים.

טיפ מספר 9: לעולם אל תאבד את המכשיר שלך

אז העמסת את המחשב והטלפון החכם שלך עם כל תוכנת האבטחה האחרונה, שינית את כל הסיסמאות והפעלת אימות דו-שלבי. אבל מה קורה אם תאבד את המחשב או את הטלפון החכם? אם אתה מאבד את המכשיר שלך, כל הדוא"ל, התמונות והנתונים האישיים שלך עלולים להסתיים בידי מישהו שאינו מועיל.

אל תיתן לזה לקרות לך! הגנה באמצעות סיסמה על מסך הנעילה שלך, השתמש בתיק צבעוני בהיר, כך שלא תוכל לאבד אותו, וגבה את הנתונים שלך באופן קבוע. הפעל את מיקום המכשיר או השתמש באפליקציה נגד גניבה של צד שלישי למקרה שאי אפשר להעלות על הדעת. הטוב ביותר הוא כמובן להיות ערניים לחומרה שלך ולעולם לא לאבד אותה, נקודה.

טיפ מספר 10: דע מאיפה אתה מוריד אפליקציות

למען הבטיחות המרבית, הורד רק אפליקציות ממקורות 100% מהימנים - לדוגמה, חנות האפליקציות של אפל, או יוצר התוכנה עצמה. בעת התקנת אפליקציות, וודא שאתה יודע את ההרשאות שאתה נותן להם. לדוגמה, האם אפליקציית ניהול זמן זו זקוקה באמת לגישה למצלמה ולאנשי הקשר שלך?

זכייה נוספת אחת קלה - וודאו שהמחשב או המכשיר שלכם מוגדרים כך שיש לפתוח יישומים שהורדו באופן ידני. אינך רוצה להוריד קובץ הפעלה ולהפוך אותו אוטומטית למחשב שלך ללא הסכמתך!

בסופו של יום, הידע הוא כלי רב עוצמה. שמירה על אבטחת אינטרנט טובה דורשת שילוב של טיפול בתוכנה ובחומרה שלך, ושימוש בשכל ישר ומיושן.

טיפ בונוס! השתמש ב- VPN

הצפנת VPN בעלת חוזק גבוה מגן לא רק על דפדפן האינטרנט שלך, אלא גם על הדוא"ל שלך, על שיחות סקייפ, על בנקאות מקוונת ועל כל מה שאתה עושה או רואה באינטרנט - בין אם אתה בבית, במשרד, בבית קפה או מטייל בעולם. תן לעצמך קצת אנונימיות נוספת עם ExpressVPN. לאחר חיבור ל- ExpressVPN, כל הנתונים שלך מוצפנים ואינם ניתנים להפצה!

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

עשרת הטיפים המובילים לאבטחת אינטרנט חזקה
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.