מה זה תוכנות זדוניות?

כמעט כולם מבינים מה זה וירוס מחשבים. עם זאת, בעת התקנת תוכנות אבטחה במערכות שלהם, המונח “וירוס” משולב לעתים קרובות ל”תוכנות זדוניות “- מונח שעשוי להיות לא מוכר לרוב האנשים, אם כי זה למעשה מכלול יותר..

מה-זה-תוכנות זדוניות

תוכנות זדוניות עלולות להוות סיכונים משמעותיים למערכת שלך ולמערכות האנשים ברשת אנשי הקשר שלך. זו הסיבה שהבנת האופי של תוכנות זדוניות היא הצעד הראשון לחיזוק פרוטוקול האבטחה המקוון שלך.

תוכנה זדונית היא צורה מקוצרת של הביטוי “תוכנה זדונית.” פירושה של תוכנות זדוניות כל תוכנה שנועדה לפגוע, ולכן מבחינה טכנית נגיף מחשב הוא תוכנה זדונית למרות שהיא מסווגת לעתים קרובות לבד. או, במונחים של הדיוטות, תוכנה זדונית היא תוכנה שאינך רוצה, עושה דברים שמעולם לא הסכמת להם.

בואו נסקור מקרוב כיצד בדרך כלל תוכנות זדוניות מתפשטות. ברוב המקרים, תוכנות זדוניות מועברות באחת משלוש אופנות:

אימייל מזויף: כולנו קיבלנו מיילים שמתיימרים להיות משהו שהם לא. לעיתים קרובות, קל לזהות אותם ולהשליך אותם. עם זאת, לפעמים הודעות הדוא”ל של אנשי הקשר שלנו נפרצות ותוכנות זדוניות נשלחות כקובץ מצורף באמצעות חשבונות אלה.

מוטבע במתקן: יש כל כך הרבה דרכים להוריד תוכנה ברחבי האינטרנט. עם זאת, אלא אם אתה מקבל את זה דרך מקור רשמי, תמיד יש סיכוי שהוא עשוי להכיל תוכנה זדונית. לדוגמה, אם אתה מחפש, נניח, תוכנת עריכת וידאו, אתה עשוי למצוא קישורים מרובים ליישום. רק אחד מאותם קישורים הוא ממקור רשמי מהימן; אחרים הם אתרים אקראיים ואלו יכולים לקשר להתקנות שהוחדרו על ידי תוכנות זדוניות. זה לא אומר שהם בהכרח יעשו זאת, אבל חשוב לשמור על המשמר שלך.

מחופש למשהו אחר: אולי חשבת שאתה מוריד תוכנת עריכת וידאו – אבל אם זה המצב, מדוע התוכנה לא הותקנה בפועל? במקום זאת נותרו לך הודעות מעורפלות ואולי חשד מתגנב שדברים לא היו כפי שהם נראו. בין אם מורידים מהאינטרנט ובין אם כסיקור, הרבה תוכנות זדוניות מופצות באמצעות תחבולות פשוטות.

מה עושה בעצם תוכנות זדוניות? כמעט כל דבר. תוכנה זדונית עשויה לשמש בדרכים זדוניות לחלוטין להפצת הרס נתונים או שהיא עשויה לשמש בשיטות “חוקיות אך חסרות מצפון”. דוגמה לכך האחרונה היא חברה שמתקנת נתוני מעקב סטטיסטיים בעת התקנת התוכנה שלהם. טכנית זה לא עושה שום דבר רע, ואולי אפילו הסכמתם לכך במונחים מעורפלים עם הסכם המשתמש שלהם, אך היא עדיין משתמשת במערכת שלכם למטרות שלהם. בנוסף, מעקב אחר הנתונים האישיים שלך הוא פלישה לפרטיותך.

במקרים מסוימים נכתב כי תוכנות זדוניות הן קשות ביותר לאיתור ומחיקה כאחד. זה יכול להיות נובע מהעובדה שהוא מחופש למשהו אחר, אך בתרחיש המקרה הגרוע ביותר, תוכנות המכונות rootkits מוגדרות באופן שכמעט ולא ניתן יהיה לאתר אותן ממשתמשים כאשר מסתכלים על מנהל המשימות של המערכת..

מסיבה זו יתכנו אינדיקציות ישירות לתוכנות זדוניות. במקום זאת, תרצה לחפש תסמינים כלליים, כגון חלונות קופצים מקוונים בדפדפן (בדרך כלל עם הודעות “קיצור! לחץ כאן!” קיצוניים) או האטה כללית במערכת בזכות משאבי אכילה זדוניים. אם אתה נתקל במשהו מוזר, דרך הפעולה הטובה ביותר היא להוריד כלי נגד תוכנות זדוניות ולבצע סריקת מערכת יסודית. כלים אלה יזהו תוכנה זדונית ויספקו לכם אפשרות להסגר או להסיר את הקבצים המשויכים.

תוכנות זדוניות מתפתחות ללא הרף בזכות מתכנתים שנמצאים לפני העקומה. למרבה המזל, ברגע שלומדים לזהות את הטריקים הרגילים שמאחורי תוכנות זדוניות, נעשה הרבה יותר קל להימנע מהם. וכאשר התחמשת בכלי טוב למניעת תוכנות זדוניות, הגנת על עצמך מפני אפשרות למחשב שלך להיות כלי להאקרים אנונימיים. בדומה למילה האמיתית, שילוב של חינוך עצמך ושכל ישר יכול לעתים קרובות להיות ההגנה הטובה ביותר נגד אנשים שרוצים לגרום לך נזק.

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

מה זה תוכנות זדוניות?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.