מהי תוכנות ריגול?

תוכנות ריגול עשויות להיות התוכנה הטובה ביותר בשם המחשוב בתחום המחשוב. זו כל תוכנית שמתגנבת למחשבך באופן סמוי ומגנבת את המידע הפרטי שלך בלי שאתה יודע. ממש כמו מרגל בחיים האמיתיים.

עם זאת, ריגול טיפוסי אינו מבצע ריגול בסגנון ג'יימס בונד. זה שם כדי לגנוב את המידע שלך לטובת הרווח שהסופר לא קיבל.

אתה לא רוצה תוכנות ריגול בחייך. אז כדאי ללמוד מה זה תוכנות ריגול, מה יכול לקרות כאשר המחשב נגוע ואיך להסיר אותו.

תוכנות ריגול מגיעות בזנים רבים

מכיוון שהמונח "תוכנות ריגול" מכסה כל תוכנית הגונבת את המידע שלך באופן סמוי, השפעותיה מגוונות ורבות. דוגמאות נפוצות כוללות:

גניבת מידע אישי - ידוע כי תוכנות ריגול עוקבות ומשדרות כל דבר, החל מפרטי כרטיסי אשראי ותעודות התחברות וכלה בפגישות צ'אט. לאחר מכן ניתן להשתמש במידע בגניבת זהות והונאה.

פרסום ממוקד - התוכנה עוקבת אחר אתרים שאתה מבקר בהם ומדווחת בחזרה לצד שלישי, המשתמש בנתונים בכדי לספק הופעות מודעה רלוונטיות. אם תכונות אלה משולבות בתוכנות פרסום, התוכנה עצמה עשויה לספק פרסומות קופצות לא רצויות על המסך.

הונאת סניפים - משווקים ורשתות סניפים היו נתונים לתקיפה של תוכנות ריגול, שהחליפו תעודות זהות של חברות מקוריות עם תעודות זהות השייכות לבעלים של תוכנות ריגול. התוצאה היא שבעל תוכנות ריגול מקבל את ההכנסות בעבודה הקשה של המשווק המסונף.

כיצד תוכנות ריגול יכולות להדביק את המחשב שלך

בדרך כלל תוכנות ריגול שונות מוירוסים ותולעים בכך שהיא לא מנסה להעביר את עצמה ממחשב למחשב אחר. זיהום מתרחש בדרך כלל באמצעות:

  • צרור עם תוכנה אחרת, אילו משתמשים שוללים בהורדה והתקנה
  • פגיעויות אבטחה בדפדפני אינטרנט ותוכנות אחרות, שמנוצלות על ידי אתרים זדוניים שמשתמשים שוללים אותם לבקר
  • סוסים טרויאניים מוסתר בקבצים מצורפים לדוא"ל והורדות אחרות, שמשתמשים מעוניינים להאמין שהם קבצים לגיטימיים

מבצע סמוי

טכנולוגיות Rootkit: ברגע שחלק מתוכנות ריגול הדביק את המחשב שלך, הוא בדרך כלל ישתמש בטכנולוגיות rootkit כדי להסתיר את עצמו. זה מקשה יותר על גילוי והסרה.

השבתת האבטחה: במערכות Windows משתמשים בדרך כלל נגועים בזמן שהם משתמשים בחשבון עם הרשאות מנהל. זה מאפשר לתוכנות ריגול לפעול גם עם הרשאות מנהל, מה שמאפשר לה גישה מלאה למערכת. תוכנת הריגול עשויה לאחר מכן להשבית חומות אש ותוכנת אנטי-וירוס, לפתוח את הדלת לזיהומים נוספים ולמנוע הסרה אוטומטית של תוכנות הריגול..

סימנים שהמחשב שלך עשוי להידבק

מערכת רפה: מחשבים לרוב פועלים לאט יותר לאחר שנדבקו בתוכנות ריגול. הסיבה לכך היא שתוכנות ריגול משתמשות במשאבי מערכת, שבדרך כלל יהיו זמינים לתוכניות אחרות, כדי לעקוב אחר המידע האישי שלך ולהעביר אותו.

מודעות קופצות לא רצויות: כאשר תוכנות ריגול משולבות עם תוכנות פרסום, זה יכול להציף את המסך במודעות. אם אתה מקבל הרבה חלונות קופצים ללא סיבה נראית לעין, כנראה שהמחשב שלך נגוע.

הפניות מחדש של דף אינטרנט וחיפושים לא רצויים: תוכנות ריגול מסוימות, כמו CoolWebSearch הידוע לשמצה, יכולות לחטוף את הדפדפן ולשלוט בדף הבית ותוצאות החיפוש. אם נראה כי הדפדפן שלך חצץ, תוכנות ריגול הן הגורם הסביר.

כיצד להסיר תוכנות ריגול

אף על פי שתוכנות ריגול שונות מווירוס באופן התפשטותו ובמה שהיא עושה, הסרת תוכנות ריגול כוללת בעיקר את אותם הצעדים. השתמש בכלי מערכת כמו Windows Defender או תוכנת האנטי-וירוס שלך כדי לאתר ולהסיר אותה. ו למנוע זיהום על ידי זהירות באמצעות הורדות באינטרנט וקבצים מצורפים לדוא"ל.

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

מהי תוכנות ריגול?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.