כיצד להסיר תוכנות פרסום

תוכנות פרסום אינן גרועות במהותה. כל התוכנות עם פרסום משובץ הן בעצם תוכנות פרסום. וזה כולל תוכניות לגיטימיות ושימושיות רבות, הממומנות על ידי מודעות ולכן חופשיות לשימוש.

למרבה הצער, לא כל תוכנות הפרסום ידידותיות כל כך. תוכנה זדונית מסוימת מציפה את מסך המחשב שלך באמצעות חלונות קופצים לא רצויים. אפליקציות ושירותים מקוונים אחרים בחינם פשוט מעצבנים אותך עם יותר מדי מודעות.

באופן טבעי, אתה רוצה להיפטר מאשפה פולשנית כזו. להלן מספר טיפים להתמודדות עם סוגים שונים של תוכנות פרסום זדוניות ומעצבנות.

כאשר תוכנת פרסום היא תוכנה זדונית

תוכנת הפרסום המאיימת ביותר היא מהסוג שלא עושה דבר מלבד להציג אינסוף מודעות קופצות בשולחן העבודה. זה בעצם תוכנות זדוניות. חלק מתוכנות פרסום אלה, המכונות רוגלות, גונבות גם את הנתונים שלך ושולחות אותן לצד שלישי.

ככל הנראה המחשב שלך נגוע בתוכנות פרסום מסוג זה אם:

  • חלונות קופצים מופיעים כאשר אפילו לא התחלת תוכנית. תוכנת הפרסום פועלת ברקע מההפעלה.
  • המודעות מיועדות לאתרי למבוגרים ומבצעים מפוקפקים אחרים. תוכנות פרסום זדוניות מסוימות מפרסמות גם מוצרים לגיטימיים.
  • אתה לא בטוח איך התוכנית הגיעה למחשב שלך. תוכנות זדוניות ותוכנות ריגול מופצות לרוב דרך סוסים טרויאניים, פגיעויות בדפדפן, הורדות מזויפות ואמצעים מזיקים אחרים.

כיצד להסיר תוכנות פרסום זדוניות

מכיוון שתוכנות פרסום זדוניות נועדו למצוא את דרכה למחשב ולהישאר שם, לאט לאט לשגע אותך, הסרתו אינה תמיד קלה. התוכנית עשויה להשתמש בטכנולוגיות rootkit כדי להסתיר את הקבצים והפעילות שלה. אז זה לא רק מקרה של הסרת ההתקנה של התוכנית דרך לוח הבקרה של חלונות או זבל שלה במערכת ההפעלה X.

למרבה המזל, ישנן דרכים רבות אחרות להסיר ולהגן מפני תוכנות פרסום.

הכלים של מערכת ההפעלה שלך – תוכנה זדונית היא איום כה נפוץ בימינו שלמערכות הפעלה מרכזיות יש כלי הסרה מובנה משלהם. Windows מציעה “כלי להסרת תוכנה זדונית”, הסורק ומסיר תוכנות פרסום ידועות. Mac OS X סורק אוטומטית הורדות ואיומים ידועים בהסגר. וודא שהמערכת שלך מעודכנת, או שכלים אלה לא יפעלו כראוי.

תוכנת אבטחה של צד שלישי – חבילות אבטחה ואנטי-וירוס פופולריות כמו נורטון, קספרסקי ו- McAfee כוללות כלים לזיהוי והסרת תוכנות פרסום. שוב, וודאו שתוכניות אלה מעודכנות בהגדרות האחרונות. אם אתה חושב שהמחשב שלך נגוע, הרץ סריקה. תוכלו לבדוק גם את האפשרויות הטובות ביותר נגד אנטי-וירוס.

כלים להסרת תוכנות פרסום – יש גם מגוון עצום של תוכניות להורדה, אשר תוכננו במיוחד להסרת תוכנות פרסום. והכי חשוב, רבות מתוכניות אלה הן בחינם. כלים חינמיים פופולריים כוללים Spybot Search & הרס, Combofix ו- HijackThis.

בדוק תחילה את המוניטין של כלי ההסרה שלך

סתם הקפד להשתמש בכלי להסרת תוכנות פרסום מכובד. תוכנות זדוניות מחופשות לרוב להורדות בחינם הטוענות להציע לך סריקת וירוסים בחינם או כלי להסרת תוכנות פרסום. הורדות תוכנת אבטחה נוכלות אלה למעשה ידביקו את המחשב שלכם בתוכנה זדונית רבה יותר.

בדוק ביקורות באתר הביקורת הטכנולוגי המועדף עליך לפני שתוריד תוכניות שמעולם לא שמעת עליהן. תקבלו מושג טוב בהרבה אילו כלים שווים את זמנכם.

אל תשתולל שוב

זה נכון גם להורדת תוכניות באופן כללי. הדרך הטובה ביותר להישאר ללא פרסום היא להימנע מהידבקות.

  • חקר את המוניטין של תוכניות חדשות לפני הורדתן
  • היזהר כשאתה מוריד משהו מאתרים לא מוכרים ושירותי שיתוף קבצים
  • התקן תוכנת אבטחה הסורקת אוטומטית קבצים חדשים עבור תוכנות פרסום וזיהומים אחרים, אם אתה רוצה להיות זהיר במיוחד

הצבעו עם הרגליים על תוכנות פרסום לגיטימיות

לבסוף, תוכנות פרסום זדוניות אינן מהסוג היחיד שיכול לעצבן. כאשר תוכנית אמיתית או שירות מקוון מפגיזים אותך עם יותר מדי מודעות, פשוט הסר אותה או הפסיק להשתמש בה. במקרים רבים, שדרוג לגרסת פרימיום של התוכנה יסיר את המודעות.

לחץ כאן כדי לחזור למדריכי הפרטיות באינטרנט של ExpressVPN

כיצד להסיר תוכנות פרסום
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.