איזה פרוטוקול VPN הכי טוב בשבילך?

אינך צריך לדעת כיצד עובד VPN כדי להשתמש ב- VPN. אבל אם אי פעם בדקת את ההגדרות באפליקציית ExpressVPN שלך, תראה כרטיסייה בשם פרוטוקול.

פרוטוקולים הם שיטות בהן המכשיר שלך מתחבר לשרתים המאובטחים של ExpressVPN. כברירת מחדל, ExpressVPN משתמש באופן אוטומטי בפרוטוקול המתאים ביותר לרשת שלך, אך באפשרותך גם להגדיר את האפליקציה שלך לשימוש בפרוטוקולים אחרים: PPTP, OpenVPN או L2TP / IPsec. להלן מדריך למה הם מתכוונים ואיך הם שונים:

מה זה PPTP?

PPTP, או פרוטוקול נקודת נקודה לנקודה, הוא אחד הפרוטוקולים העתיקים ביותר ליישום VPN. זה קיים מאז חלונות 95. מבין כל הפרוטוקולים, PPTP הוא אחד הנפוצים, הקלים ביותר להתקנה ומהירים ביותר לחישוב. זה גם קל לפיצוח ומציע כמעט ללא יתרונות אבטחה.

PPTP שימושי במכשירים איטיים יותר כמו נתבים, כאשר אבטחה אינה עניין.

* קרא עוד אודות נקודות החוזק והחולשה של PPTP. 

מה זה L2TP / IPsec?

L2TP מייצג פרוטוקול מנהרה של שכבה 2, וכשעצמה היא לא מציעה הצפנה. בגלל זה זה לרוב משויך לפרוטוקול הצפנה בשם IPsec (Internet Protocol Security). יחד הם מספקים רמת אבטחה העולה על PPTP אך באותה קלות התקנה.

למרות שהוא מאובטח יותר מ- PPTP, L2TP מציע יתרונות אבטחה מוגבלים בלבד ויש להשתמש בהם רק למטרות אנונימיות או לשינוי מיקומי VPN..

* קרא עוד על נקודות החוזק והחולשה של L2TP.

מהו OpenVPN (עם TCP / UDP)?

OpenVPN הוא פרוטוקול חדש יותר וניתן להגדרה. גרסת ExpressVPN תומכת בשני UDP (פרוטוקול יחידת נתונים של משתמש) ו- TCP (פרוטוקול בקרת הולכה) יציאות. UDP בדרך כלל מהיר יותר אך ל- TCP יש סיכוי גדול יותר לעקוף חומות אש. ExpressVPN משתמש כברירת מחדל ב- UDP אלא אם הוא חסום.

הדבר הטוב ביותר ב- OpenVPN הוא שזה הקוד הפתוח. “פתוח” אולי לא נשמע כמו דבר טוב לכלי פרטיות, אבל זה למעשה יתרון עצום. אם ישנם פגמי אבטחה בקוד – וטרם ידוע אף אחד מהם – הם יזהו במהירות על ידי קהילת הקוד הפתוח. בשילוב עם אלגוריתם הצפנה חזק, OpenVPN הוא אחד מפרוטוקולי ה- VPN המאובטחים ביותר..

  כיצד למחוק לצמיתות את חשבון הטוויטר שלך

תוכל ללמוד עוד על תכונות האבטחה האחרות של ExpressVPN מתוך סקירת ExpressVPN זו.

* קרא עוד על חוזק וחולשות OpenVPN.

קרא עוד על פרוטוקולי VPN כאן

קראו מדריכי פרטיות מקוונים נוספים מ- ExpressVPN כאן

תמונה ראשונה: מועדון הצילום סטודיו / דולר אפריקה

איזה פרוטוקול VPN הכי טוב בשבילך?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.