10 نکته برتر باید درمورد حفظ حریم خصوصی اینترنت در 2018 معرفی کنید

نکات مربوط به حریم خصوصی اینترنت

آیا خودتان را یک معلم حفظ حریم خصوصی در اینترنت می دانید؟ برای اطمینان از ناشناس ماندن آنلاین ، تا چه حد پیش می روید؟ ExpressVPN لیستی از ده راهنمایی را که همه شهروندان با فکر حفظ حریم خصوصی باید از روی قلب بدانند (و پیروی می کند) جمع آوری کرده است. خود را در مقابل این لیست بررسی کنید و ببینید که در کجا ایستاده اید!

1. به یاد داشته باشید که از سیستم خارج شوید

پس از استفاده از آنها ، خارج شدن از رسانه های اجتماعی و حساب های بانکی آنلاین خود مانند قفل کردن درب جلو در هنگام خروج از خانه هستید. این سریع و ساده است و از دسترسی متجاوزان ناخواسته به اطلاعات شخصی شما جلوگیری می کند.

برخی افراد معتقدند صرفاً بستن پنجره محل ورود به سیستم كافی است تا از دسترسی دیگران به حساب شما جلوگیری كند. واقعیت این است ، شما هنوز هم می توانید به حساب خود در آن دستگاه وارد شوید و شما را در ردیابی آسیب پذیر می کند. تنها راه مطمئن بودن این است که هنگام استفاده از یک سرویس آنلاین ، خود را از سیستم خارج کنید – به ویژه اگر از یک دستگاه عمومی یا شبکه استفاده می کنید.

2. به حساب های محرمانه در شبکه های عمومی یا دستگاه ها دسترسی پیدا نکنید

بیایید در مورد آن فکر کنیم ، بهتر است وقتی از شبکه عمومی استفاده نمی کنید ، به هیچ وجه وارد رسانه های اجتماعی یا حساب های بانکی آنلاین خود شوید. بسیاری از اینگونه شبکه ها به طور مرتب داده های شما را به اشخاص ثالث جمع می کنند و می فرستند ، و شبکه های سرکش می توانند از روی ترافیک و رمزهای عبور خود خنثی شوند یا بدافزار و تبلیغات را به دستگاه شما تزریق کنند..

بهترین راه برای محافظت از خود در برابر چنین خطرات ، جلوگیری از دسترسی به رسانه های اجتماعی یا بانک آنلاین از طریق اتصال عمومی یا دستگاه شخص دیگری است. اما اگر مجبور هستید (یا واقعاً بخواهید) ، باید…

3. از VPN استفاده کنید

اتصال دستگاه شما به یک VPN از طریق یک تونل ایمن و رمزگذاری شده تمام ترافیک دستگاه شما را هدایت می کند. این بدان معناست که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی یا طرف های طراحی شده برای تلاش برای مشاهده ترافیک دستگاه شما ، فقط یک دسته از زباله های بی معنی را مشاهده می کنند.

علاوه بر این ، استفاده از VPN به شما امکان می دهد به محتوایی دسترسی پیدا کنید که در برخی از کشورها مسدود شده است و حتی می تواند در هنگام صرفه جویی در هزینه به شما کمک کند. هنگامی که به یک VPN وصل هستید ، اشخاص ثالث فقط به جای آدرس IP واقعی خود ، آدرس IP شبکه ای را که به آن وصل شده اید ، مشاهده می کنند. همه گفتند ، استفاده از VPN باید روشی استاندارد برای همه اشکال استفاده از اینترنت ، عمومی یا غیر باشد.

4. مراقب باشید که در ازای کسب اطلاعات یا جوایز ، اطلاعات خود را جویا شوید

یک چیز خاصآیا واقعاً مطمئن هستید که این آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی شما ارزش دارد?

این معمول است که شرکتها بخواهند آدرس ایمیل یا اطلاعات شخصی شما را برای “باز کردن قفل” محتوای خاص یا ورود شما به یک مسابقه بخواهند. از طرفی ، ارسال یک آدرس ایمیل ساده ممکن است زیاد به نظر نرسد. واقعیت این است که بازاریابان اطلاعات شما را برای اهداف بازاریابی مستقیم جمع می کنند. از همه بدتر این که ، آنها اغلب آن را برای درآمد به شرکت های دیگر می فروشند.

وقتی در آینده با این شرایط روبرو شدید ، به یاد داشته باشید از خود بپرسید: این محتوا که آدرس ایمیل خود را برای آن تبادل می کنم چقدر مفید است؟ چقدر احتمال دارد که این جایزه را بدست آورم؟ احتمالاً ، شما تقریباً هیچ چیزی پیروز نخواهید شد ، اما مطمئنا بازاریاب منجر به کسب درآمد جدید در آینده شده است. در صورت لزوم ، چند آدرس ایمیل نام مستعار ایجاد کنید. آنها می توانند یک دروازه برای سرگرمی های زیادی باشند.

5- هنگام به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود مراقب باشید

بیایید با آن روبرو شویم: همه ما دوست داریم موقعیت فعلی خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذاریم. تعطیلات می گیرید و در آن مکان تفریحی لوکس روی می کنید؟ زمان ورود به سیستم در فیس بوک (کامل با به روزرسانی وضعیت بد بو). با داشتن یک غذای دلپذیر و مهم دیگر خود لذت می برید؟ چرا چند وعده آب دهان (به همراه محل رستوران) را در اینستاگرام به اشتراک نگذارید?

به طور قابل قبول ، ثبت نام و ثبت در جایی که بوده اید بسیار جالب است. با این حال ، این امر باعث می شود تا اشخاص ثالث مکان دقیق شما را ردیابی نکنند ، و به طور بالقوه می توانند به آسیب جسمی واقعی منجر شوند. برای مثال جالب ، به دنبال Pokémon Go ، جایی که بازیکنان مظنون توسط سارقین مسلح تظاهر کرده اند که پیشنهاد Pokémon نادر را اغوا کرده و مورد هجوم قرار داده اند ، نگاه نکنید..

6. با ایمیل های مشکوک ارتباط برقرار نکنید

حتی اگر ایمیل خود را به خاطر محتوای / جوایز آنلاین تبادل نکنید ، همچنان ایمیل یا اسپم گاه به گاه ماهی را دریافت خواهید کرد. اولین (و تنها) کاری که باید انجام دهید این است که آن ایمیل ها را حذف کنید. با باز کردن ایمیل یا کلیک بر روی پیوندهای داخل آن ، شما به احتمال زیاد از حملات مخرب به دستگاه و حریم شخصی خود دعوت می کنید.

علاوه بر این, هرگز به ایمیل های مشکوک پاسخ دهید. شما ممکن است وسوسه شوید تا پاسخ دهید و بخواهید از لیست پستی حذف شود ، اما این کار فقط به شما امکان پذیر نخواهد بود ، بلکه به هرزنامه ها نیز تأیید خواهید کرد که آدرس ایمیل شما در واقع فعال است – به احتمال زیاد از پیام های بی فایده (یا مضر) در آن دعوت خواهید کرد. آینده. درمورد ارائه دهنده ایمیل خود ، پاسخ دادن به هرزنامه ها نشان می دهد که شما در واقع این ایمیلها را مفید می یابید ، این احتمال را می دهد که دیگر به عنوان اسپم در حال پیشروی برچسب نشوند. به طور خلاصه ، هرگونه ایمیل در پوشه هرزنامه خود را نادیده گرفته و حذف کنید ، و بر روی “گزارش” برای هرگونه ایمیل اسپم که توسط ارائه دهنده ایمیل شما شناسایی نشده است کلیک کنید..

7. از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

در حال حاضر ، هر کسی که هنوز از “QWERTY” یا “123456” استفاده می کند زیرا گذرواژه های حساب خود احتمالاً باید دسترسی اینترنت خود را باطل کند – برای محافظت از خود. در شرایطی که سارقان سایبری باهوش تر می شوند و از روش های منحرف تر استفاده می کنند ، کمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک رمزعبور قوی دریافت کنید.

برای مبتدیان ، هیچگونه اطلاعات شخصی را در گذرواژه خود وارد نکنید. با استفاده از مخلوط اعداد و حروف و همچنین کاراکترهای خاص ، به طور ایده آل با کمک یک تولید کننده رمزعبور تصادفی استفاده کنید. اگر می خواهید همه راه را طی کنید ، استفاده از احراز هویت دو عاملی ، مدیران رمز عبور و Diceware را در نظر بگیرید.

8. کوکی های خود را مدیریت کنید

شیرینی های شکلاتیکوکی ها: برخی برای اسنک کردن ، بعضی دیگر برای ردیابی

کوکی ها: آنها با شیر عالی می روند ، به هر شکل و اندازه می آیند و برای ناشناس کردن آنلاین شما استفاده می شوند. به طور گسترده ، وب سایت ها از کوکی ها برای ساختن یک شناسه مجازی برای شما استفاده می کنند. این امر به شرکتها اجازه می دهد تا حرکت و رفتار شما را از طریق وب سایتها ردیابی کرده و تبلیغات هدفمند را به شما پیشنهاد دهند ، که برای درآمد بیشتر آنها طراحی شده است.

برای دفاع از خود در برابر کوکی ها ، می توانید از افزودنیهای مرورگر مانند uBlock Origin یا Privacy Badger استفاده کنید. حتی ممکن است بخواهید از یک مرورگر وب خصوصی استفاده کنید.

9. ناشناس را مرور کنید

صحبت از مرورگرهای وب خصوصی ، باید از ابزاری استفاده کنید که به شما امکان می دهد از وب بصورت ناشناس استفاده کنید. برای مرورگری مناسب برای حفظ حریم خصوصی ، Tor را امتحان کنید (و در اینجا بیشتر بدانید). اگر به دنبال جستجوی وب بدون ردیابی هستید ، از DuckDuckGo (همچنین به عنوان یک برنامه مفید) استفاده کنید. از یک یادداشت مرتبط ، مراقب باشید از پیوندهای کوتاه شده استفاده کنید ، و آنها را باز نکنید ، مگر اینکه از یک مرورگر خصوصی مانند Tor استفاده کنید.

اوه ، و البته به یاد داشته باشید که از VPN استفاده کنید.

10. مراقب آنچه در اینترنت به اشتراک می گذارید باشید

سرانجام ، آن را به خاطر بسپار شما کسی است که اطلاعاتی را که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید کنترل می کند. اگر آن را به اشتراک نگذارید ، آنها نمی توانند از آن استفاده کنند. در راستای این ایده:

  • انجام دادن نه آدرس ایمیل واقعی خود را برای هدیه آنلاین یا وب سایتهایی که ممکن است در بازاریابی مشکوک مشغول شوند ، به ما بدهید.
  • انجام دادن نه به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی در مورد دستگاه ها و شبکه های عمومی / ناایمن.
  • حتی اگر در یک وسیله یا شبکه ایمن هستید ، به یاد داشته باشید که هر چیزی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید ، دائمی می شود و بدون اطلاع شما قابل اشتراک یا دستکاری است. یک روش خوب برای دیدن اینکه آیا این اتفاق می افتد این است که خودتان به طور دوره ای به خود گوگل مراجعه کنید.

درمجموع: زرنگ باشید ، خصوصی بمانید و در امان باشید. اکنون که این ده نکته برتر را خوانده اید ، در کجای مقیاس دانش شخصی در زمینه حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN قرار دارید?

0-2: تازه وارد
با عرض پوزش که آن را برای شما خراب کرده است ، اما دانش مربوط به حریم خصوصی اینترنت شما فقط به سرعت نمی رسد! این ده نکته را دنبال کنید و راهنمایی های مربوط به حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN را برای سایر توصیه های مفید بررسی کنید!

3-5: تازه کار
شما درک اساسی در مورد حریم خصوصی اینترنت دارید ، اما هنوز هم می توانید خیلی اعتماد به سایت ها و خدمات آنلاین داشته باشید. به یاد داشته باشید نکات فوق را در عادات آنلاین خود گنجانید و از دیگر فرصت های آنلاین برای دستکاری بر حذر داشته باشید.

6-8: طرفدار
آفرین! شما بیشتر در مورد ماندن ناشناس آنلاین از آنچه بیشتر مردم می دانید می دانید! فقط چند نکته را که در بالا از دست دادید ، قلم بزنید و به زودی استاد حریم خصوصی آنلاین خواهید بود!

9-10: ماسترو
باور نکردنی! شما یک دایره المعارف پیاده روی در خلوت اینترنت هستید! آیا نکات دیگری دارید که همه باید از آن پیروی کنند؟ آنها را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

چیز خاصی: عکس های iqoncept / سپرده
کوکی ها: belchonok / عکس های سپرده

10 نکته برتر باید درمورد حفظ حریم خصوصی اینترنت در 2018 معرفی کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.