چالش 10 ساله فیس بوک به سرعت سریع از حالت دلتنگی به سمت دیستوپی گذشت

استخراج داده از چالش فیس بوک فیس بوک

یک عکس به ظاهر بی عیب و نقص به نظر می رسد با یک زیرین به طور بالقوه بذر ، چالش 10 ساله جدیدترین نماد فیس بوک برای گرفتن جهان است. در حال حاضر بیش از 5 میلیون نفر شرکت کرده اند – از جمله افراد مشهور در لیست A مانند پل رود ، مورگان فریمن ، ریز ویترسپون ، جنیفر لوپز و موارد دیگر.

در سطح ، به نظر می رسد یک راه سرگرم کننده و ساده برای کاربران فیس بوک است که نشان دهند میزان تغییر آنها (یا تغییر نکرده اند) طی یک دهه گذشته چه میزان بوده است. با این حال ، یک جستجوی سریع Google برای 10 سال چالش بلافاصله ده ها مقاله را ذکر می کند که چقدر ممکن است این رفتار جدید اجتماعی تهاجمی باشد.

معلوم است که بسیاری از مردم نگران این Meme Meme هستند که می تواند برای تست نرم افزار بیومتریک مورد استفاده قرار گیرد ، که می تواند به تبلیغ کنندگان ، دولت ها و اشخاص ثالث فروخته شود..

آموزش برای آینده

در توییتی که موجبات شوک را از طریق حرکات کاربران رسانه های اجتماعی در همه جا ارسال کرده بود, سیمی نویسنده کیت اونیل به شوخی فکر کرد که آیا این چالش راهی برای آموزش الگوریتم های تشخیص چهره برای فیس بوک است؟.

من 10 سال پیش: احتمالاً می رفتم همراه با پیمایش تصویر پیری که در فیس بوک و اینستاگرام در حال پخش است
اکنون من: تعجب می کنم که چگونه می توان این داده ها را برای آموزش الگوریتم های تشخیص چهره در پیشرفت سن و شناخت سن استخراج کرد

– کیت اونیل (kateo) 12 ژانویه 2019

آیا امکان دارد؟ هیچ کس واقعاً نمی داند. اما امکان نه تنها حدس زدن دقیق سن فرد بلکه پیش بینی اینکه چگونه در 10 سال به نظر می رسد می تواند دنیای کاملاً جدیدی از نظارت و فروش حریم خصوصی را برای سود باز کند.

تشخیص بهتر چهره بیشتر می شود ، احتمال اینکه دولت (یا هر شخص دیگری) بتواند رفتارها و اقدامات شما را تحت نظر داشته باشد ، ردیابی و پیگیری کند – شاید اتفاقات و اقدامات همه افراد. یا تصور کنید که یک شرکت بیمه مبنی بر اینکه افراد را تحت پوشش قرار نمی دهد ، مبتنی بر چقدر بد سن و سال است ، یا تبلیغ کنندگانی که بتوانند یک طرح بازاریابی خاص و یا خدمات را بر اساس نحوه نگاه شخص در چند سال مورد هدف قرار دهند ، تصور می کنند. اینها فقط چند نمونه از نحوه استفاده از این نرم افزار است.

انکار غیر انکار فیس بوک

به گفته فیس بوک ، “چالش 10 ساله یک یادداشت ایجاد شده توسط کاربر است که به تنهایی ، بدون درگیری ما آغاز شده است. این شواهدی است از سرگرم کننده بودن مردم در فیس بوک ، و این است. “

پاسخ پرده فیس بوک کاملاً از ذکر نرم افزار تشخیص چهره جلوگیری می کند. اما حتی اگر بپذیریم که فیس بوک در ساختن meme دخیل نبوده است ، این بدان معنا نیست که این شرکت در حال آزمایش نرم افزار خود با آن نیست.

برای برخی ، این واقعیت که فیس بوک احتمالاً از قبل این تصاویر را در پایگاه داده خود داشته است ، برای از بین بردن هرگونه ایده جوانه زده از داده کاوی کافی است. با این حال ، همانطور که اونیل در مقاله خود اشاره کرده است ، “به لطف این مأموریت ، اکنون مجموعه کاملاً بزرگی از عکس های با دقت از مردم از تقریباً 10 سال پیش و در حال حاضر وجود دارد.” تصحیح منظم برای همه افرادی که تصاویر غلط یا اشتباه را ارسال می کنند.

مورد برای نرم افزار تشخیص چهره

طرفداران نرم افزار تشخیص چهره ادعا می کنند که می تواند کسی را در مکان واقعی در مکان واقعی تشخیص دهد ، حتی ممکن است از وقوع جرایم جلوگیری کند. در حال حاضر ، مدارس در سراسر ایالات متحده با پیمانکاران امنیتی مستقل برای تنظیم و نصب سیستم های تشخیص چهره در کلاس های درس همکاری می کنند.

این تولید کنندگان نرم افزار می گویند از این فناوری می توان برای ردیابی هرچه بهتر اساتید ، دانشجویان و بازدید کنندگان و همچنین نظارت بر ورودی ها و خروج های دانشگاه استفاده کرد..

و در حالی که وعده بهبود امنیت پردیس هنوز اثبات نشده است ، هیچ منفی نیست که این نوع نرم افزار به حریم خصوصی افراد نقض می کند – به ویژه هنگامی که شما در مورد تمام شرکت هایی که ساخت ، نگهداری و احتمالاً سود از این نوع فکر می کنند متوقف می شوید. داده ها.

چگونه دنیا نرم افزار بیومتریک را مشاهده می کند

در حال حاضر ، داده کاوی بیومتریک ایجاد شکاف بین بخش عمومی و فناوری است. ما دیده ایم چه اتفاقی می افتد وقتی دولت سعی می کند بدون رضایت به تلفن هوشمند قفل شده بیومتریک شخصی دسترسی پیدا کند. (فقط به اثبات آنچه که در سال 2015 با شکستگی شراب اپل در مقابل FBI اتفاق افتاد ، نگاه کنید.)

مبارزه با حفظ حریم خصوصی همچنان روزانه انجام می شود و به نظر می رسد وقتی صحبت از نرم افزار تشخیص چهره صورت می گیرد ، اجماع برای شفافیت بیشتر صورت می گیرد..

فناوری برای سرعت بخشیدن به مقررات بسیار سریع حرکت می کند ، بنابراین تأیید یا رد این نوع نرم افزارها در اختیار عموم است..

در مورد چالش 10 ساله ، بدیهی است که مردم شک دارند و به درستی چنین است.

بیرون بروید ، اما محتاط باشید

در حالی که ما نمی گویم شما باید از یادداشت های فیس بوک و سرگرمی های اجتماعی کاملاً اجتناب کنید ، ارزش این کار را دارد که متوقف شوید و فکر کنید چگونه و به همین دلیل این نوع مم ها وجود دارد.

اطلاعات شخصی شما خیلی مهم است که به سادگی تحویل داده شود. با توجه به بیشتر حساب ها ، پیش بینی می شود سال 2018 بدترین نقص در تاریخ برای نقض داده ها باشد ، و با وجود همه فناوری های جدید و طرح های داده کاوی ظاهر می شود ، هر روند رسانه ای آنلاین اجتماعی باید با یک دانه سالم نمک نزدیک شود..

اما این خبر خوب است: حدس و گمان کافی در مورد استفاده احتمالی فیس بوک برای این داده ها وجود دارد که تمام اخبار مربوط به اخبار دیروز است. پیش بینی باد های تغییر دشوار است ، اما تصور این نوع خشم از یک چالش عکسی به ظاهر معمولی چند سال پیش دشوار است..

آیا افراد بیشتری از خطرات مرتبط با داده های تشخیص چهره ، داده های بیومتریک و داده های موقعیت مکانی مطلع می شوند؟ مطمئناً امیدوار هستیم کم کم ، اکثر رسانه های بزرگ در حال شروع به بررسی این موضوع هستند که چقدر این همه دست زدن به اطلاعات شخصی و شخصی بی خطر است..

این به تنهایی درخشش امید به آینده را نشان می دهد.

چالش 10 ساله فیس بوک به سرعت سریع از حالت دلتنگی به سمت دیستوپی گذشت
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.